PSICHIKOS SVEIKATOS GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS PANEVĖŽIO RAJONO MOKYKLOSE

unnamed (2)

Bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimo veikla (toliau – gebėjimų stiprinimas) – tai galimybė padėti mokyklai įvertinti aktualias mokyklos problemas psichikos sveikatos srityje, numatyti galimus pokyčius ir žingsnis po žingsnio spręsti susidariusias ir trikdančias darbui įvairiausias situacijas. Veikloje dalyvaujantys darbuotojai stiprina tarpusavio komunikacijos įgūdžius ir ieško būdų ne tik kaip efektyviai elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, bet ir stiprina įstaigos darbuotojų sutelktumo jausmą bei bendradarbiavimo įgūdžius. Dalyvaujantiems išduodami pažymėjimai, patvirtinantys dalyvavimą gebėjimo stiprinimo veikloje. (daugiau…)

Psichikos sveikatos stiprinimas

Pandemijos laikotarpiu mūsų visuomenė susiduria ne tik su sveikatos ar ekonominiais sunkumais, bet ir su psichosocialiniais iššūkiais. Jau dabar pastebimas smurto artimoje aplinkoje suaktyvėjimas, emocinius sunkumus išgyvena šeimos, pažeidžiamos asmenų grupės – vieniši senjorai, neįgalieji, netekusieji darbo, vaikai. Įstaigų ir organizacijų darbuotojai susiduria su pakitusiomis darbo formomis ir dažnai padidėjusiu krūviu, išaugusiu nerimu. Kalbant apie psichikos sveikatos stiprinimą, visų pirma reikia žinoti, kaip yra suprantama psichinė sveikata. Yra žinoma, kad įvairios visuomenės ir netgi tos pačios visuomenės, skirtingos žmonių grupės turi skirtingą požiūrį į tai, kas kasdieniame gyvenime yra psichinė sveikata.linija_1Kas tai yra psichikos sveikata? (daugiau…)

Pasaulinė hepatito diena

     Kiekvienais metais liepos 28 d. minima Pasaulinė hepatito diena, siekiant geriau informuoti apie virusinį hepatitą – kepenų uždegimą, sukeliantį įvairias sveikatos problemas, įskaitant kepenų vėžį. Yra penkios pagrindinės hepatito viruso padermės – A, B, C, D ir E. Kartu hepatitai B ir C yra dažniausia mirties priežastis, kiekvienais metais prarandama 1,3 mln.

     Šių metų tema yra „Ateitis be hepatito“, kurioje daug dėmesio skiriama hepatito B prevencijai motinoms ir naujagimiams. Liepos 28 d. PSO paskelbs naujas rekomendacijas, kaip užkirsti kelią viruso perdavimui iš motinos vaikui.

hff-tile-test-and-treat-1

(daugiau…)