Būkime sveikais Zuikiais

    Vasario 24d. „Zuikučių“ grupė popietę praleido aktyviai  ir kitaip: šį kartą žaidimus sniege nuspręsta iškeisti į aktyvų mokymą salėje. Žaidėme žaidimą: turėjome didelį užduočių ir priminimų lentą su užduotimis. Vaikai rideno kauliuką ir skaičiavo ties kuriuo langeliu atsistoti, kokią užduotį ir kaip ją reikia atlikti. Kai užduotėlių Zuikiams pritrūkdavo šie noriai rodė savo sugalvotus pratimus, kuriuos visi pakartojome. Mažieji ugdė savo skaičiavimo, loginio mąstymo, sveikos gyvensenos – mitybos, fizinio aktyvumo įgūdžius. Per vieną užsiėmimą tiek daug visko nuveikta ir svarbiausiai, su gera nuotaika!

IMG-1905

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Simona Šukė

Gera žinia tėveliams –nemokamas vaikų dantų silantavimastapo ankstyvesniu

    Nuo 2021 metų sausio 1 dienos įsigaliojo Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarkos aprašo pakeitimai. Svarbiausia naujiena yra ta, kad nuo šiol dantų silantavimas vaikams gali būti atliekamas nebe nuo 6 metų, kaip buvo anksčiau, bet nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo.

   Dantų ėduonis – tai vaikų tarpe labai paplitusi liga, kurią sukelia dantų apnašose esančios bakterijos. Viena iš profilaktikos priemonių prieš dantų ėduonį yra – dantų silantai. Išdygusiuose nuolatiniuose dantukuose yra gausu vagelių, kuriose užsilaiko maisto likučiai ir kaupiasi apnašos. Padengus dantukų vageles silantais, jie yra apsaugomi nuo dantų ėduonies.

   Silantai yra dantų anatominius plyšius (vageles ir duobeles) hermetizuojanti medžiaga, skirta šių sričių ėduonies profilaktikai.Tai plastiškas skystis, galintis įsiskverbti į gilias vageles ir pripildyti tas sritis, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu. Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingų poveikių burnos bakterijų, jų gaminamų rūgščių. Net jei giliai vagelėse liko šiek tiek bakterijų, jos nebegauna maisto medžiagų, todėl negali daugintis ir gaminti rūgščių.Taikant šį profilaktikos metodą, galima išvengti apie 80 proc. mažiau dantų ėduonies atvejų vaikų tarpe ir išvengti brangesnių ir sudėtingesnių kitų dantų gydymo būdų. Be to, silantuose esantis fluoras dalyvauja emalio mineralizacijoje.

    Atliekant dantų vagelių padengimą silantais nėra reikalingas danties gręžimas. Tai yra paprasta 3 žingsnių procedūra:

  • Gydytojas odontologas ar burnos higienistas nuvalo danties paviršių specialia pasta;
  • Vagelės, švirkštu, padengiamos silantu;
  • Silantas sukietinamas panaudojant specialią šviesą.

dantu-silantai-5659

(daugiau…)

Čiaudėk ir kosėk, teisingai!

     Virusai dažniausiai plinta oro lašeliniu būdu.Čiaudint ar kosint susidarantys lašeliai patenka ant virusui imlių žmonių viršutinių kvėpavimo takų gleivinių. Čiaudėjimas labai svarbi imuninio proceso dalis, kuri padeda išsaugoti gerą sveikatą.Čiaudėti yra į sveikatą mums, bet ne į sveikatą aplinkiniams. O prisidengti burną ir nosį čiaudint yra higieninė būtinybė, kurią privaloma žinoti kiekvienam.

Čiaudėjimo ir kosėjimo etiketas 2021

(daugiau…)

Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena

    Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena minima nuo 2002 m. vasario 15 d. Ją minėtina diena paskelbė Tarptautinė tėvų, kurių vaikai serga vėžiu, organizacijų konfederacija (ICCCPO) 2001 m. rugsėjį Liuksemburge. ICCCPO įsteigta 1994 m. Ispanijoje.

     Organizacijos tikslas – surinkti lėšų gydyti neturtingų tėvų vaikams. 2002 m. minint šią dieną surengta akcija, kurios metu 30-yje šalių surinkta daugiau nei 100 000 dolerių sergantiems vėžiu vaikams paremti.

2021-ICCD-Social-Media

2021m. pranešimas – „Geresnis išgyvenimas“ pasiekiamas #thourourhands

(daugiau…)