Psichologo konsultacijos jau ir Panevėžio rajone! Nauja psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo specialistė

     Dovilė Maižvilaitė, šiuo metu baigia Sveikatos psichologijos studijas Vilniaus universitete ir taip pat dirba Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Užima psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo specialistės pareigas.

     Vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 31 d. įsakymo Nr. V-1733„Dėl psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo” reikalavimus  bus organizuojami šie užsiėmimai:

Individualios psichologines konsultacijos

     Konsultacijos skirtos suaugusiems, kurie patiria sunkumus dėl sudėtingų gyvenimiškų situacijų kaip skyrybos, darbo netekimas, finansiniai sunkumai, artimo žmogaus netektis, konfliktiniai santykiai šeimoje ar darbe, sunki artimo žmogaus liga ir kita.

     Vienam asmeniui teikiama iki 5 individualių konsultacijų trunkančių 45 minutes.

Streso valdymo praktiniai užsiėmimai

    Savęs pažinimo grupė, kurioje dalyviai galės geriau pažinti savo vidinius konfliktus, poreikius, kurie kelia stresą, bei išmokti įveikos technikų.

     Grupės metu:

  • Geriau susipažins su stresu
  • Supras ar patiriama įtampa gali būti naudinga
  • Dalinsis savo išgyvenimais ir per potyrius išbandys įvairias įveikos strategijas

     Grupė skirta suaugusiems, kurie pasirengę pažinti save, taip pat vyresniems mokiniams.

     Grupė vyks 1 kartą per savaitę. Bendras laikas: keturi 1,5 valandos užsiėmimai.

Emocijų atpažinimo ir išraiškos, konfliktų valdymo praktiniai užsiėmimai

Savęs pažinimo grupė, kurioje dalyviai per praktinius užsiėmimus geriau susipažins su savo ir kitų emocijomis.

Grupės metu:

  • Dalyviai geriau susipažins su emocijomis ir jausmais dalyvaujant įvairiuose veiklose
  • Kalbėsime apie emocijų raišką kasdienėse situacijose
  • Sužinos apie konfliktus ir efektyvius jų sprendimo būdus

Grupė skirta suaugusiems, kurie pasirengę pažinti save, taip pat įvairaus amžiaus mokiniams.

Grupė vyks 1 kartą per savaitę. Bendras laikas: keturi 1,5 valandos užsiėmimai.

Dovilė Maižvilaitė

Kontaktai: tel.nr. +37060469928

el.p. dovilem9@gmail.com

 

 

Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras kviečia  visus šokių mylėtojus į šokio iššūkį – sukurti šokį tamsoje!

Dalyviai  kviečiami sukurti ne trumpesnį nei 1 minutės  šokį, filmuotą tamsoje pagal pateiktą muziką.

https://www.youtube.com/watch?v=OKV2KoKRtSk

Vieta, apšvietimas, specialūs efektai – dalyvių fantazija. Dalyvių amžius neribojamas!

Filmuotą medžiagą iki balandžio 26 d. siųskite el. p. odepop@yahoo.co.uk

Skelbimas.Šokis tamsoje

Pažink save

     Įrodyta, kad jei su mažu vaiku daug kalbama, su kuriuo dažnai palaikomas akių kontaktas, kuris patiria daug švelnių prisilietimų iš tėvų, smegenyse susidaro daug daugiau neuronų jungčių, lemiančių sveiką smegenų augimą, palyginti su emociškai apleistu vaiku. Berniukams pirmieji lytinio brendimo požymiai atsiranda 11–15 metų amžiaus, mergaitėms – 8–13 metų. Fiziologiškai mergaitės subręsta maždaug 16–18 metų amžiaus, berniukai – 17–19 metų. Tačiau psichikos branda dažniausiai pasiekiama vėliau.

Kaip-tėvai-turėtų-kalbėti-su-paaugliu

(daugiau…)

Tarptautinė sergančiųjų Parkinsono liga diena

       Balandžio 11 d., pasaulyje minima tarptautinė sergančiųjų Parkinsono liga diena. Parkinsono liga po Alzheimerio ligos yra antra, labiausiai paplitusi lėtinė neurodegeneracinė liga, kuria serga apie 1 proc. vyresnių kaip 65 m. žmonių. Dėl šio susirgimo sutrinka judesiai, nuotaika, pažinimo funkcija, gebėjimas ryti ir bendravimas.

     Kadangi Parkinsono liga nėra išgydoma, tai yra kasmetinė galimybė didinti sąmoningumą ir reikalingas lėšas žmonėms, turintiems sveikatos būklę, pagerinti, pagerinti gyvenimo kokybę ir užtikrinti, kad žmonės ilgiau gyventų geriau.

     Šiais metais tema – „Psichikos sveikata sergant  Parkinsono liga“, o „Parkinson’s Care and Support UK“ atidarys pirmąjį „Parkinsono psichinės sveikatos palaikymo centrą“, skirtą tik Parkinsono liga sergantiems žmonėms. Iki 50% Parkinsono liga sergančių žmonių tam tikru ligos laikotarpiu kenčia nuo nerimo ar depresijos. Šios sąlygos dažnai nepaisomos ir nediagnozuojamos. Gyvenimas su nerimu ar depresija sergant Parkinsono liga pablogins tokius simptomus kaip drebulys, sustingimas, miego problemos ir skausmas bei daug daugiau. Negydomas nerimas ir depresija blogina gyvenimo kokybę.

CS3650_WPD_website banner2

(daugiau…)

Pasaulinė sveikatos diena 2021

     Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis. Pasaulinę sveikatos dieną  nuo 1950 metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija.

„Kurkite teisingesnį, sveikesnį pasaulį visiems“

(daugiau…)