Emocijų pasaulyje

     Ramygalos gimnazijos, Vadoklių skyriaus pradinių klasių mokiniai spalio 15 d. paminėjo Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. Šią dieną gerai prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip sveika mityba, fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas, bendravimas su draugais, rūpinimasis kitais ir savimi padeda stiprinti ir psichinę sveikatą.

(daugiau…)

Osteoporozė −„tylioji epidemija“

     Osteoporozė (dar vadinama „tyliąja epidemija“) yra sisteminė griaučių liga, kuriai būdinga sumažėjusi kaulinio audinio masė ir kaulinio audinio pokyčiai, lemiantys padidėjusį kaulų trapumą ir lūžių riziką. Spalio 20-oji yra minima kaip Pasaulinė osteoporozės diena. Ji pradėta minėti nuo 1996 m. spalio 20 d., kai Jungtinės Karalystės Nacionalinė osteoporozės draugija paskelbė kampaniją prieš osteoporozę, kurią su entuziazmu palaikė Europos Komisija. Nuo 1997 m. šios dienos paminėjimą pasauliniu mastu organizuoja Tarptautinis osteoporozės fondas (IOF), o nuo 1998 m. Pasaulio sveikatos organizacija yra tiesioginė Pasaulinės osteoporozės dienos rėmėja. 2020 m. Lietuvoje osteoporoze sirgo 23 537 gyventojai (84,2 atv. 10 tūkst. gyv.), o Panevėžio rajone –     259 gyventojai (73,5 atv. 10 tūkst. gyv.).

(daugiau…)

Vidinė harmonija su mandala

     Kas yra mandala? Tai universalus, holistinis pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis. Ji vaizduoja tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Mandalos kūrimo terapija, gali būti greitoji pagalbos sau priemonė, kai jaučiamės sutrikę ar pasimetę, sukilus negatyvioms emocijos. Ji gali gydyti blogus įpročius, turėti įtakos ramiam miegui. Tai momentinė pagalba, padedanti nurimti. Mandalos taip pat yra viena iš aktyvios meditacijos formų.

(daugiau…)