Europos supratimo apie antibiotikus diena 2019

banner background_LT

     Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – remti racionalaus antibiotikų vartojimo iniciatyvas, pabrėžti kaip veikia atsparumas antibiotikams.

     Šiais metais, minimos Europos supratimo apie antibiotikus dienos tema – „Antimikrobinis atsparumas ir antimikrobinių medžiagų naudojimas ligoninėse“. Taip siekiama atkreipti visų dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą bei stabdyti mikroorganizmų atsparumo antibiotikams plitimą ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą ateities kartoms.

(daugiau…)

Paskaita ir praktinis užsiėmimas „Suteik draugui pagalbą“

     Lapkričio 15 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje vyko pamokėlė, kaip suteikti draugui pirmąją pagalbą, kai jis užspringsta, bei kaip suteikti pagalbą, jeigu įvyksta trauma. Vaikai su mokomąja liemene išmoko, koks yra tarptautinis užspringimo ženklas, bei kokius veiksmus reikia atlikti norint žmogų atgaivinti. Mokiniai suprato, kad jeigu iš tikrųjų būtų situacija, kad reiktų gaivinti savo draugą, būtų labai sunku ir baisu tą padaryti. Vaikai puikiai suprato jiems paaiškintą pamoką ir patys išbandė viską atlikti, pavyko tikrai neblogai. Taip pat vaikams  buvo skirta praktinė užduotis, parodyti, kaip sutvarstytų draugų jeigu jis susilaužytų ranką ar koją. Vaikai stengėsi iš visų jėgų ir suprato, kad pirmoji pagalba yra šaldymas, bei traumuotos galūnės imobilizavimas tvirtoje padėtyje.

IMG_9100 (daugiau…)

SVEIKA, SKANU, SPALVOTA

      Tikrindama valgiaraščio atitiktį Upytės pagrindinės mokyklos valgykloje, negaliu atsidžiaugti virėjų išmanumu ir meile savo darbui. Mokiniai valgo šviežią, skanų ir daug daržovių turintį maistą. Pietų metu suskaičiavau net 14 daržovių rūšių. (daugiau…)

Paskaita ir praktinis užsiėmimas „Sveikas vaikas – laimingas vaikas”

     Įrodyta, kad sveiki mitybos įpročiai susiformuoja jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu juos diegti ir formuoti ankstyvame amžiuje. Š.m. lapkričio 13 d. Pažagienių mokykloje-darželyje priešmokyklinei gr. ir 1-4 klasių mokyniams vyko paskaitos ir praktiniai užsiėmimai Sveikas vaikas – laimingas vaikas”. Paskaitą skaitė gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė. Paskaitos metu vaikai buvo supažindinti, koks maistas jiems yra naudingas ir kodėl, ko reikėtų vengti, kokias sveikatos problemas gali sukelti sveikatai nepalanki mityba.

IMG_5612 (daugiau…)

ZumbaKids treniruotės

      Lapkričio 13-14 dienomis Smilgių ir Upytės darželiuose vyko Zumba treniruotės. Sportuoti mažylius mokė trenerė Gabrielė Burlinge. Zumba treniruotė tai yra fitneso treniruotė Lotynu Amerikos (ir ne tik) muzikos ritmu. Tai gana intensyvios treniruotes, bet jų intensyvumą galima ir modeliuoti.  ZumbaKids  Jnr  tai treniruotės skirtos mažiausiems,  4-6 metų vaikams. Pamokėlės metu vaikai  žaidė  komandinius žaidimus, lavino motoriką, mokėsi paprastesnės choreografijos.

ZUMBA 1(1) (daugiau…)