VAIKO DIENOS REŽIMAS

     Viskas prasideda šeimoje. Neturint taisyklių ir režimo namuose vaikui sunkiau priprasti darželyje ir mokykloje, o vėliau ir kituose kolektyvuose. Tačiau taisyklės neturi kelti streso ir pykčių nei vaikams, nei tėvams. Tai turi tapti norma ir rutina. Taisyklės ir režimas yra ir bus visur, todėl tėvams būtina suvokti, kad reikalavimai laikytis režimo nepadaro jų meilės vaikams mažesne ir tai nėra muštras. Vaikui tam tikri varžymai, reikalavimai kelia natūralų ir normalų jo pasipriešinimą. Tačiau tėvai turi parodyti, kad vaiko teisės yra neatsiejamos nuo pareigų ir jis su laiku suvoks, kad nesilaikydamas dienotvarkės, jis daro žalą pats sau ir savo sveikatai. Tėvai turi išlikti ramūs, reiklūs ir rūpestingi.

berniukas-ruosiasi-miegui-5d56967cb234e9-17059327

(daugiau…)

Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

     Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, siekiant stiprinti šalių tarptautinį bendradarbiavimą siekiant visuomenės  be narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Pasaulinės narkotikų dienos 2020 tema yra „Geresnės žinios geresnei priežiūrai“(angl. Better Knowledge for Better Care).

WDD2020_logo_EN

(daugiau…)

DARBAS KARŠTYJE

2d814c76-87cb-4d14-a45b-a598ec5b9b0a

 Karštis darbo vietose gyvybiškai aktualus sveikatos rizikos veiksnys, pasireiškiantis tiek dirbant lauko sąlygomis, šviečiant (kaitinant) saulei, tiek dirbant patalpose. Tiek aplinkos sąlygos, tiek individualios žmogaus savybės gali lemti karščio sukeltus sutrikimus ir kitų ligų atsiradimą, tad darbdavio atsakomybė atkreipti  dėmesį į darbo sąlygų skirtumus lauke ir uždaroje patalpoje, imtis prevencinių veiksmų siekiant apsaugoti savo darbuotojus. Be pavojaus žmogaus sveikatai, karščio poveikis daro įtaką ir darbuotojo užduočių atlikimo kokybei – skatina daryti klaidas, mažina produktyvumą ir operacijų tikslumą bei didina avarinių situacijų riziką.

(daugiau…)

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Kiekvienam gali prireikti specialistų psichologinės ar psichiatrinės pagalbos, ištikus emocinei krizei. Jums ir Jūsų artimiesiems galima padėti – tereikia žinoti, kokiais atvejais ir kur kreiptis pagalbos, su kuo pasitarti. Pirminę emocinę pagalbą teikiančių įstaigų sąrašą rasite čia:

104493975_703711687117965_4324666049769068655_o

Pirminę emocinę pagalbą teikiančių įstaigų sąrašai.

Skubią nemokamą pagalbą teikia: (daugiau…)