Vasaros džiaugsmai ir pavojai

     Artėjant vasaros atostogoms, gegužės 19 d. Piniavos mokyklos-darželio trečiokai klausėsi pamokėlės „Vasaros džiaugsmai ir pavojai“. Vaikams buvo priminta, kad saulė ne visada yra džiuginanti ir ką daryti per daug nudegus odą ar gavus šilumos smūgį.

(daugiau…)

Saugus elgesys laisvalaikio metu

     Panevėžio rajono Velžio lopšelyje darželyje „Šypsenėlė” gegužės 18 dieną „Smalsučių” grupėje vyko praktinis užsiėmimas „Saugus elgesys laisvalaikio metu”. Artėjant vasaros atostogoms su vaikais kalbėjomės, kaip saugiai elgtis: važiuojant dviračiu, maudantis upėje ar ežere bei būnant saulėje karštą vasaros dieną, peržiūrėjome filmukus: „Saugus ir aktyvus laisvalaikis“, „Saugus važiavimas dviračiu“.

(daugiau…)

Gyvybės samprata ir jos išsaugojimas

     Žmogaus gyvybė  unikalus dalykas. Susijungus vyriškai ir moteriškai ląstelei susidaro naujas organizmas, kuris atsineša visą genų rinkinį, turintis informaciją apie būsimą žmogaus kūną, akių ir plaukų spalvą, charakterio savybes, talentą bei sveikatą. Nuo tos akimirkos žmogaus embrionas nuosekliai vystosi, bręsta kol tampa suaugusiu žmogumi. Nuo ląstelės apvaisinimo prasideda tikrasis biologinis amžius.

     Krekenavos Mykolo Antanaičio 8, 9, 10 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti paskaitoje-diskusijoje „Žmogaus gyvybės kultūra. Gyvybės vystymasis iki gimimo, neplanuotas nėštumas, išeitys ir pasekmės“. Užsiėmimą vedė „Nėštumo krizių centro“ lektoriai Edvinas ir Lilijana. Lektoriai pateikė įdomią informaciją apie nėštumo nutraukimo įstatymus kitose šalyse (Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje) ir Lietuvoje, paaiškino apvaisinimo procesą.

(daugiau…)