Praktinis užsiėmimas „Judėdimas – tai gyvenimas. Rask laiko sau“

      Š.m. gruodžio 12 d. dvejose bendruomenėse vyko aerobikos Lietuvoje pradininkės, trenerės, Lietuvos moterų asociacijos prezidentės, „Be Active“ ambasadorės Lietuvoje Joanos Bartaškienės užsiėmimai ,,Judėjimas – tai gyvenimas. Rask laiko sau“. Užsiėmimų metu dalyviai buvo mokomi, kaip pagal savo amžių, sveikatos būklę, fizinį pajėgumą pasirinkti fizinio aktyvumo formą, kaip dozuoti fizinio krūvio intensyvumą, kaip skirti laiko sau. Pasidalyta geros savijautos, gyvenimo džiaugsmo ir energijos receptais. Suaugusieji mankštos metu išbandė platų treniruojamąjį poveikį turinčias ir lengvai namie pritaikomas mankštos priemones. (daugiau…)

Ar šviežiai spaustos sultys sveika ?

     Smilgių gimnazijoje gruodžio 5 dieną sveikatos priežiūros specialistė Irena Kuklierytė pradinių klasių mokiniams papasakojo apie natūraliai spaustų sulčių naudą žmogaus organizmui. Užsiėmimai vyko visose pradinėse klasėse atskirai. Mokiniai atsinešė iš namų vaisių ir daržovių. Su lėtaeige sulčiaspaude specialistė spaudė sultis, o mokiniai ragavo ir rašė pliusus lentoje, rinkdami skaniausias. Skoniai labai skyrėsi, bet daugiausia pliusų surinko morkų – obuolių sultys. (daugiau…)

Gruodžio 6 d. Naujamiesčio gimnazijoje buvo pravestos estafetės pagal projektą, kurį koordinuoja mokytoja R. Sankaitienė.

Estafetės vyko sporto salėje, kur vaikai turėjo galimybę išbandyti ir jau žinomus, ir pirmą kartą matytus sporto įrankius. Pavyzdžiui, šokliukais kai kurie mokiniai bandė šokinėti pirmą kartą. Šokinėti su šokdynėmis ir mėtyti skraidančią lėkštę jau buvo lengviau. Dar viena estafetės užduotis buvo praeiti per salę dedant kojas ant popierinių lapų, nepaliečiant kojomis grindų. Paskutinioji rungtis buvo varinėti kamuolį aplink lanką. (daugiau…)

Traumų ir griuvimų prevencija

      Kiekvienais metais atšalus orams smarkiai padidėja traumų paslydus pavojus. Pasivaikščiojimai lauke vėlyvą rudenį ir žiemą nemalonumais gali baigtis visiems: pradedant vaikais, baigiant garbaus amžiaus žmonėmis – nuo traumų neapsaugotas niekas. Gydytojų praktika rodo, kad traumos paslydus sudaro daugiau nei pusę (net apie 60 proc.) visų užregistruojamų traumų šaltojo sezono metu. Kaip sumažinti jų riziką ir į ką vertėtų atkreipti dėmesį, įvykus nelaimingam atsitikimui? Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) šalyse socialiniai-ekonominiai nuostoliai dėl traumų labai dideli: kiekvienais metais miršta apie 250 tūkst. ir sužalojama apie 1,5 mln. žmonių, dauguma jų darbingo amžiaus. Pastaraisiais metais traumatizmas tapo sudėtinga socialine ir ekonomine problema. Vykdant traumatizmo prevenciją, turi būti visapusiškai analizuojama situacija, remiantis gautais duomenimis ieškoma naujų ir efektyvių šios problemos sprendimų (daugiau…)