Pirštukai kuria, siela džiaugiasi

     Ramygalos lopšelyje – darželyje ,,Gandriukas“ gruodžio 15 d. vaikams buvo organizuojamas edukacinis užsiėmimas – keramikos pamoka. Molio lipdymas stiprina vaikų smulkiąją motoriką, pojūčius ir emocijos ryšius. Į darželį atvyko Ramygalos kultūros centro parodų ir edukacijų kuratoriai Stanislava Šlevaitė ir direktorė Loreta Kubiliūnienė, kurios vaikams ir pravedė šį įdomų kūrybinį ir atpalaidavimą skatinantį užsiėmimą. Keramikos veiklos metu vaikai mokėsi ne tik lipdymo meno, bet ir lavino saviraišką, erdvinį mąstymą bei savo kūrybinį potencialą. Molio lipdymas vaikams sukėlė puikias emocijas, tokias kaip džiaugsmą, mėgavimąsi procesu tuo ką darai ir smalsumo pojūtį. Taip pat  molis sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia gerą pojūtį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Grakauskienė

Baigėsi ,,Mano širdis-mano sveikata 2″ sveikatos stiprinimo programa

Panevėžio rajono savivaldybės gyventojai dalyvavo  tęstinėje sveikatos stiprinimo programoje  ,,Mano širdis-mano sveikata 2.“ Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos metu buvo siekiama motyvuoti gyventojus gyventi sveikiau,  sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto riziką. ,,Mano širdis-mano sveikata 2“ programa skirta suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika arba kurie savanoriškai kreipėsi dėl dalyvavimo Programoje. Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa, 2021 m. vyko Dembavoje ir Naujamiestyje. Programos metu paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė įvairios srities specialistai: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės, gydytojas kardiologas, psichologė-psichoterapeutė, gydytoja dietologė,  kineziterapeutas, maisto gaminimo technologė. Programa vyko 2 mėnesius (spalio-lapkričio mėn.). Sveikatos stiprinimo programą pradėjo 49, baigė ‒ 43 asmenys. (daugiau…)

Gruodžio mėnesį vyko paskutiniai šiais metais organizuoti baziniai savižudybių prevencijos mokymai

Š.m. gruodžio 17 d. vyko paskutiniai šiais metais organizuojami baziniai savižudybių mokymai.  Mokymus vedė Savižudybių prevencijos mokymų asociacijos mokytojos Jolanta Latakienė ir Aušra Naujokaitė-Dobravolskienė. SafeTALK mokymuose dalyvavo Panevėžio rajono socialinių paslaugų centro Piniavos bendruomeninių vaikų globos namų, Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Panevėžio rajono savivaldybės Paįstrio, Krekenavos, Raguvos, Panevėžio r. seniūnijų darbuotojai, iš jų 35 darbuotojai baigė mokymus. Baigę safeTALK mokymus dalyviai gebės atpažinti žmones, kurie gali turėti minčių apie savižudybę; pritaikyti TALK žingsnius, kad žmogus pasiektų tolimesnę pagalbą.

(daugiau…)

Nelaimingi atsitikimai darbo vietose

     Nelaimingi atsitikimai darbe ir profesinės ligos Europos Sąjungoje kasmet pražudo per 3 400 gyvybių. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, mūsų šalyje nelaimingą atsitikimą darbe kasmet patiria per 4 000 žmonių, iš jų apie pusantro šimto itin sunkiai ar mirtinai susižaloja. Daugiausia nelaimingų atsitikimų įvyksta statybos, transporto, apdirbamosios pramonės, žemės ūkio sektoriuose.

(daugiau…)