Saugokimės kibernetinės priklausomybės

     Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje lankėsi ir su vyresnių klasių mokiniais susitiko Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos krašto pirmininkas Artūras Šiukšta.

     Susitikimo metu buvo kalbėta apie kibernetinės priklausomybės pavojų sveikatai, aiškino apie pagalbos būdus, mokė atpažinti pavojus. A. Šiukšta priminė apie sutrikimus, jeigu vaikas prie kompiuterio ar telefono praleidžia daug laiko: sutrinka rega, atsiranda psichologinė įtampa, depresija, fobijos, nebesivysto intelektas ir kita. Net ir knygų (ne)skaitymą susiejo su per dideliu informacinių technologijų vartojimu – neįdomu, nes ten niekas nešokinėja ir nesproginėja. Tyrimais įrodyta, kad vaikų, skaitančių knygas, akademinis lygis aukštesnis, negu neskaitančių. (daugiau…)

Projektas „SVEIKATA VISUS METUS“

      Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos ir Žibartonių pagrindinės mokyklos mokiniai visus 2018 metus dalyvavo projekte „Sveikata visus metus“, kurį inicijavo Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centras. Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Mokyklos subūrė atskiras komandas: „Pelėdžiukai- sveikuoliukai“ (Krekenavos M.Antanaičio gimnazija) ir „Sveikatos kviesliai“ (Žibartonių pagrindinė mokykla), kuriose dalyvavo įvairaus amžiaus mokiniai.

      Projekto organizatoriai pakvietė leistis į sveikatos užduočių kelionę: kiekvieną mėnesį buvo skelbiamas vis naujas iššūkis (skiriama nauja užduotis), kurį mokiniai turėjo priimti ir įvykdyti.  Projekto dalyviai užduotis stengėsi atlikti išradingai, kūrybiškai ir išmaniai. Darbai buvo siunčiami projekto organizatoriams. (daugiau…)

„AIDS: geriau žinoti“

     Pasaulio sveikatos organizacija 1988 m. gruodžio 1-ąją dieną paskelbė Pasaulio kovos su AIDS diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 1991-ųjų metų, siekiant padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS.

      Šią dieną paminėjo Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos  ir Žibartonių pagrindinės mokyklos 10-11 klasių mokiniai. Jie dalyvavo protų mūšyje „AIDS: geriau žinoti“. Klausimus parengė užkrečiamųjų ligų centro darbuotojai. Mokiniai atkakliai „suko“ galvas, nes klausimai nebuvo lengvi. Poilsio pertraukėlių metu mokiniams buvo pateikta visa informacija apie užsikrėtimo būdus, statistiniai duomenys, kiek užsikrėtusių pasaulyje, Lietuvoje, kokio amžiaus žmonės dažniausiai yra viruso nešiotojai, vyko diskusijos.  Protmūšio  komandoms įteikti padėkos raštai, kuriuos įsteigė užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras                                   (daugiau…)

Projektas „Mokausi plaukti -3“

       Nuo gegužės iki gruodžio  mėnesio Krekenavos M. Antanaičio gimnazijoje ir  Žibartonių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektas  „Mokausi plaukti -3“. Projektas tęstinis,  orentuotas į plaukimo įgūdžių stiprinimą ir taisyklingos laikysenos formavimą.

      Vaikai neretai vandenyje elgiasi nerūpestingai, nežino elgesio taisyklių prie vandens, vandenyje, nesugeba įvertinti pavojaus, nemoka plaukti. Jau ankstyvoje vaikystėje pradėjus diegti atsargaus ir atsakingo elgesio vandenyje svarbą ir išmokti plaukti, ateityje galima išvengti daugybės skaudžių netekčių. Be to per mažo fizinio aktyvūmo mokinių laikysena prastėja. Vaikai mažai juda, didelė dalis sėdi prie kompiuterių, dėl to nukenčia jų laikysena, ko pasekoje atsiranda įvairių sveikatos sutrikimų (stuburo, vidaus organų ir t.t.). Plaukimas vienas iš būdų stiprinti stuburo raumenis ir koreguoti laikyseną. (daugiau…)