MOKOMĖS PADĖTI DRAUGUI

     Nelaimė ateina nelauktai  ir kai mažiausiai to tikiesi. Ši vasara ypatingai karšta, tad gali kilti įvairių bėdų. Pagrindiniai pavojai su kuriais galime susidurti vasarojant, atostogaujant yra įvairūs vabzdžių įkandimai, alerginės reakcijos, perkaitimas saulėje, saulės smūgis ar skendimas. Taip pat atostogaujant vaikai mėgsta važinėtis dviračiais, riedučiais, paspirtukais.

64377895_394880767784985_1792287576288133120_n

(daugiau…)

Aktyvaus poilsio diena

     Birželio 6 dieną Velžio gimnazijos 2a klasės mokiniai lankėsi Kaune. Šią kelionę jiems dovanojo  Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Ši klasė užėmė pirmąją vietą sveikos gyvensenos skatinimo konkurse, nes sukūrė visiems labiausiai patikusį video klipą apie sveiką gyvenseną. Vaikai džiaugėsi puikia aktyvaus laisvalaikio diena Kaune, lankėsi zoologijos sode, bei šokinėjo batutų parke.

IMG_7100

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Karolina Juškaitė

Vasara palankiausias metas vaikams ir jaunimui profilaktiškai pasitikrinti sveikatą

     Visuomenės sveikatos specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio vaikų sveikatos tikrinimo ir atlikti jį artimiausiu metu, kad nereikėtų vasaros pabaigoje ar rudenį laukti ilgose eilėse prie šeimos gydytojų kabinetų. Taip pat kuo greičiau pasitikrinus sveikatą ir radus negalavimus, bus galima per vasarą ją pastiprinti ar apsilankyti pas specialistus nepraleidžiant pamokų.

(daugiau…)

Išvyka į laipynių parką „Dainuvos Nuotykių Slėnis“

     Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos 9 klasės mokiniai, 2018-2019 mokslo metais dalyvavę GNTV ir Panevėžio rajono sveikatos biuro vykdomame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio rajone“ bei užėmė prizinę vietą, birželio 17 dieną kartu su kitais nugalėtojais vyko į laipynių parką „Dainuvos Nuotykių Slėnis“, įsikūrusį Anykščių šilelyje ant Šventosios kranto.

65019940_1208336952678195_4344010260537671680_n

(daugiau…)

„ Sveiko maisto ABC“ užsiėmimai Ramygalos gimnazijoje

     Birželio 11 dieną Ramygalos gimnazijoje lankėsi edukatorė Eglė Rakauskienė, kuri 6-tų klasių mokiniams vedė užsiėmimą „Švarios rankos – sveiki vaikai“, o 7 – tų klasių mokiniams – „Sveiko maisto ABC“. Tai eksperimentais, vaizdinėm priemonėm, kūrybiškų užduočių kupina veikla. Užsiėmimo metu mokiniai pasikartojo, kad plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir norint apsaugoti save ir aplinkinius nuo įvairių užkrečiamų ligų. O sveika mityba – geros savijautos garantas. Per veiklą klasė virto tiesiog „laboratorija“. Vaikai dirbo su prijuostėmis, apsauginiais akiniais, pirštinėmis. Buvo atliekami įvairūs eksperimentai: piešė lėkštelėse ant pieno su maistiniais dažais, kūrė Lavos lempas, sužinojo kaip atrasti Umami skonį, atliko skonio ir kvapo bandymus, stebėjo, kaip petri lėkštelėse nusėda apnašos ant dantų paviršiaus, piešė piešinius slaptu rašalu, kuriuos išsinešė namo prisiminimui, kai kurios mergaitės savo atliekamus eksperimentus nusifotografavo. Visiems mokiniams dalyvavusiems edukacinėje programoje įteikti vardiniai diplomai. Mokiniai dėkoja edukatorei Eglei už įdomų renginį.

DSCF0950 (daugiau…)