Ankstyvosios intervencijos programa

    Psichoaktyvių medžiagų vartojimas ─ viena skaudžiausių problemų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Psichoaktyvių medžiagų vartojimas paplitęs ne tik tarp suaugusiųjų, statistiniai rodikliai atskleidžia, kad alkoholio ar narkotikų vartojimas populiarus ir tarp jaunimo. Paauglystė yra vienas sudėtingiausių vaiko raidos etapų, jaunimas dažniausiai pradeda eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis, kurios veikia žmogaus psichiką. Paauglystės amžius pavojingas tuo, kad mintys, jausmai, kūnas vis dar bręsta, o psichoaktyviosios medžiagos sutrikdo vaiko elgesį ir gali sukelti psichinę ir fizinę priklausomybę. (daugiau…)

Kviečiame balsuoti !

     Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio rajone“. Viena iš veiklų yra organizuoti du vaizdo klipų kūrimo konkursus sveikos gyvensenos temomis Panevėžio rajono švietimo įstaigose. Pirmasis konkursas organizuojamas 2018/2019, o antrasis 2019/2020 mokslo metais. Vaizdo klipus kuria Panevėžio rajono mokiniai su profesionalų ir VšĮ Gerų naujienų televizija pagalba. Pirmasis konkursas artėja prie pabaigos. Klipai jau sukurti ir dabar yra organizuojamas balsavimas, siekiant išrinkti nugalėtojus. Vaizdo klipai nugalėtojai (3 vaizdo klipai) 1 mėnesį bus transliuojami GNTV kanalu, kaip socialinė reklama. Kviečiame vertinti patikusius vaizdo klipus spaudžiant „Patinka“. Balsavimas vyksta iki 2019 m. balandžio 30 d. įskaitytinai. Peržiūrėti ir balsuoti už patikusius vaizdo klipus galima paspaudus ant nuorodos:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbRZNDvD-dShlKSkVaKjPfqptjKtrKSED

Projekto logotipai 2 (1)

Edukacinė pamoka „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“ Velžio gimnazijoje

     Balandžio 3 dieną Velžio gimnazijoje svečiavosi leidykla „Debesų ganyklos“. Pradinių klasių moksleiviams jie pristatė programą „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Jos metu vaikams buvo pasakojama apie stalo įrankių atsiradimą, kaip jie atsirado, kokie buvo pirmieji įrankiai. Taip pat buvo praktiškai parodoma, kaip reikia taisyklingai naudoti šakutę ir peilį, kur jie ant stalo turi būti padėti, kaip teisingai naudotis įrankiais prie iškilmingo stalo su daugybe įrankių. Kiekvienas vaikas turėjo praktinę užduotėlę, turėjo teisingai supjaustyti obuolį su šakute ir peiliu, šakutę laikant kairėje rankoje, peilį dešinėje. Taip pat buvo pasakojama, kaip nereikėtų elgtis valgant prie stalo, nešnekėti pilna burna, neprimėtyti maisto. Vaikai išmokę stalo akademijos pamokėlę gavo diplomus ir tapo Garbingais valgytojais.

IMG-5446 (daugiau…)