„Judėk, sveikai su TRIKKE!“

     Tai unikalus žmogaus jėga varomas triratis,  kuriuo, žmogaus judesių dėka, be grandinės ir pedalų, neliečiant kojomis žemės galima efektingai mankštintis ir išvystyti iki 25 km/val. greitį ! Žmogus važiuodamas pasitelkia visą kūną. Kojos aktyviai balansuoja ir amortizuoja, o rankos ir korpusas intensyviai varo triratį į priekį, valdo ir išlaiko stabilumą. Tai puikus būdas sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį ar pramogauti vaikams ir suaugusiems. Šią naują aktyvaus judėjimo veiklą išbandė Krekenavos M. Antanaičio 3 ir 4 klasės  gimnazijos mokiniai. Spalio 10 dieną vyko netradicinė kūno kultūros pamoka Judėk, sveikai su TRIKKE“. Užsiėmimus vedė  instruktorius Laimontas Rakauskas.

DSCF2521 (daugiau…)

Psichikos sveikata

     Pagal PSO psichikos sveikata ─ tai emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą, ištverti nusivylimą, liūdesį. Asmens savijauta bei psichikos sveikata yra vienas pagrindinių šeimos ir visuomenės gyvenimo kokybės rodiklių. Psichikos sveikata, tai: gebėjimas būti savimi tarp kitų; emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve bei išgyventi save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam ir aplinkiniams; gebėjimas pačiam priimti sprendimus ir už juos atsakyti. Moksliniai tyrimai rodo, kad visame pasaulyje daugėja psichikos ir elgesio sutrikimai tampa vis didesniu visuomenės rūpesčiu. (daugiau…)

Minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

     Spalio 10 d. minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Velžio lopšelyje-darželyje ,,Šypsenėlė“ vyko psichinės sveikatos gerinimo mokymai ,,Psichikos sveikatos stiprinimas ir emocinio intelekto lavinimas. Raiška ir prasmė“.  Paskaitą vedė  ,, Juoda avis‘‘ kolektyvo narės Sigita Andriukevičiūtė ir Laura Stumbraitytė. Emocinio intelekto lavinimas – neatsiejamas kokybiško gyvenimo pagrindas. Tik emociškai išsilavinęs žmogus gali save suprasti, pasitikėti savimi, išsikelti sau objektyvius tikslus, kurti pozityvius tarpusavio santykius bei būti atsakingas už savo gyvenimo realybę. Paskaitos metu buvo teoriškai ir praktiškai pristatomi emocinio intelekto sąvoka bei jo kompetencijos. Paskaitos metu buvo sukurta aplinka, kuri leido pajausti, kaip emocinio intelekto kompetencijos pasireiškia kiekvieno iš mūsų gyvenime. Laura ir Sigita tiki, kad žmonėms svarbu pažinti save, jos dalinosi savo asmeninėmis analizėmis. Jų praktika rodo, kad žmogui, neanalizuojančiam savęs, visko trūksta, todėl savęs suvokimui, pažinimui ir valdymui lektorės skatina skirti daugiausiai dėmesio, todėl siekdamos žmonėms padėti kuria pozityvų santykį pirmiausia su pačiu savimi. ,,Juoda avis‘‘  narės paskaitos pabaigoje akcentavo, kad reikia mokytis pažvelgti į save bei pagalvoti, kaip jaučiasi šalia mūsų esantys žmonės. Po paskaitos renginio dalyviai turėjo galimybę individualiai konsultuotis rūpimais klausimais, tad tą noriai ir darė.

11111111 (daugiau…)