VAIKO DIENOS REŽIMAS

     Viskas prasideda šeimoje. Neturint taisyklių ir režimo namuose vaikui sunkiau priprasti darželyje ir mokykloje, o vėliau ir kituose kolektyvuose. Tačiau taisyklės neturi kelti streso ir pykčių nei vaikams, nei tėvams. Tai turi tapti norma ir rutina. Taisyklės ir režimas yra ir bus visur, todėl tėvams būtina suvokti, kad reikalavimai laikytis režimo nepadaro jų meilės vaikams mažesne ir tai nėra muštras. Vaikui tam tikri varžymai, reikalavimai kelia natūralų ir normalų jo pasipriešinimą. Tačiau tėvai turi parodyti, kad vaiko teisės yra neatsiejamos nuo pareigų ir jis su laiku suvoks, kad nesilaikydamas dienotvarkės, jis daro žalą pats sau ir savo sveikatai. Tėvai turi išlikti ramūs, reiklūs ir rūpestingi.

berniukas-ruosiasi-miegui-5d56967cb234e9-17059327

(daugiau…)

DARBAS KARŠTYJE

2d814c76-87cb-4d14-a45b-a598ec5b9b0a

 Karštis darbo vietose gyvybiškai aktualus sveikatos rizikos veiksnys, pasireiškiantis tiek dirbant lauko sąlygomis, šviečiant (kaitinant) saulei, tiek dirbant patalpose. Tiek aplinkos sąlygos, tiek individualios žmogaus savybės gali lemti karščio sukeltus sutrikimus ir kitų ligų atsiradimą, tad darbdavio atsakomybė atkreipti  dėmesį į darbo sąlygų skirtumus lauke ir uždaroje patalpoje, imtis prevencinių veiksmų siekiant apsaugoti savo darbuotojus. Be pavojaus žmogaus sveikatai, karščio poveikis daro įtaką ir darbuotojo užduočių atlikimo kokybei – skatina daryti klaidas, mažina produktyvumą ir operacijų tikslumą bei didina avarinių situacijų riziką.

(daugiau…)

Pirmasis pėsčiųjų žygis ,,Šuojos pakrantėmis nuo dvaro iki dvaro“

Pėsčiųjų žygiai ne tik tobulina asmens fizinį ir psichologinį pasirengimą, bet ir skatina savo krašto, istorijos pažinimą, vienija žygius  mėgstančius žmones, pėsčiųjų žygiai – aktyvi, aplinką tausojanti laisvalaikio praleidimo forma.

102287511_2539254749722543_3627302616813273088_nPėsčiųjų žygiuose dalyvauti gali visi, nepriklausomai nuo amžiaus ir fizinio pasirengimo. Svarbu tinkamai įvertinti savo fizinį pasirengimą ir tinkamai pasirinkti ėjimo distanciją, pasiruošti patogią aprangą ir avalynę, nepamiršti vandens ir tinkamo maisto.

Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras  2020 birželio 5 d.  organizavo pėsčiųjų žygį ,,Šuojos pakrantėmis nuo dvaro iki dvaro“.  (daugiau…)