Kviečiame dalyvauti !

Kviečiame registruotis į 2020 m. sausio 29–31 d. vyksiančias viešas paskaitas „Vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų aktualijos ir jų profilaktika“. Paskaitos  vyks viešbutyje „SMĖLYNĖ“, Smėlynės g. 3, Panevėžys.

Dalyviams bus išduodami pažymėjimai apie išklausytas paskaitas. (Bus nurodyta, kad tomis dienomis dalyvavo ir išklausė paskaitas.)

Paskaitos nemokamos, juos organizuoja ir veda Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). (daugiau…)

Tu gali padėti!

      Sausio 8 ir 15 dienomis Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos septintos klasės mokiniai dalyvavo pirmos pagalbos mokymuose. Žmogaus saugos pamokose su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste aptarė gyvybės požymių ABC, mokėsi kaip atpažinti ar žmogui reikalingas dirbtinis kvėpavimas ir širdies masažas, kaip jį reikėtų atlikti. Vaikai sužinojo, kaip padėti užspringus žmogui, kaip elgtis atsitikus nelaimei. Pamokos metu žiūrėjo pirmos pagalbos mokomuosius filmukus. Po visų teorinių mokymų mokiniai žinias įtvirtino praktinėje veikloje. (daugiau…)

Padėk draugui nelaimėje

     Sausio 10 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 3a klasės mokiniai mokėsi, kaip padėti draugui, jei jis užspringtų ir nebegalėtų kvėpuoti. Mokiniai sužinojo, koks yra tarptautinis užspringimo ženklas ir kaip elgtis, kai pamato žmogų, kuris tą ženklą rodo. Vaikai žino, kad pamačius šį ženklą, nedelsiant reikalinga pirmoji pagalba. Visi klasės mokiniai gavo galimybę liemenės pagalba pabandyti atlikti Heimlicho judesius užspringusiam. Kai patys išbandė savo jėgas su klasės draugais, vaikai suprato, kad teikti pirmąją pagalbą užspringusiam yra labai sunku ir reikia turėti daug jėgų, todėl labai svarbu nekalbėti, nebėgioti ir neužsiimti kitais pašaliniais darbais valgant.

1(26) (daugiau…)

Pėsčiųjų žygiai Panevėžio rajone !

     Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, rūpindamasis rajono gyventojų sveika gyvensena, stengdamasis propaguoti sveiką gyvenimo būdą, gyventojų bendruomenėms siūlo vidutiniškai 10 kilometrų pėsčiųjų žygius. Maršrutai parengti taip, kad žygių metu būtų galima susipažinti ir su kultūros paveldo objektais, lankytinomis vietomis. Stengiamasi, kad žygių maršrutai nebūtų magistraliniuose keliuose. Pėsčiųjų maršrutai, siekiantys apie 10 kilometrų, nesunkiai įveikiami įvairių amžiaus grupių žmonėms. Tikimės, kad jie padės geriau pažinti savo rajoną, gimtųjų vietų gamtą. Pageidaujant žygeivių grupes gali palydėti Visuomenės sveikatos biuro specialistai ar pakviesti instruktoriai, krašto žinovai.

zygio-skelbimas-1 (daugiau…)

Straipsnis „Pasveik be antibiotikų“

     Antibiotikai – vaistai, kurie naudojami siekiant išvengti bakterinių infekcijų arba jas gydyti.  Jie naikina bakterijas arba sustabdo jų augimą. Antibiotikai gali būti vartojami tik tiksliai žinant infekcijos sukėlėją ir jo jautrumą. Atsparumas antibiotikams išsivysto, kai įvyksta bakterijos pasikeitimas kaip atsakas į ją veikiantį vaistą. Daug metų antibiotikai padėdavo išgydyti gyvybei pavojingas infekcijas, tačiau pastaraisiais metais netinkamas antibiotikų vartojimas paskatino šiems vaistams atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Tokios bakterijos gali užkrėsti žmogų. Jų sukeltą infekciją sunkiau išgydyti nei sukeltą vaistams neatsparių bakterijų. Atsparumas antibiotikams šiuo metu yra  viena iš didžiausių grėsmių sveikatai pasauliniu mastu. Jis  atsiranda ir natūraliai, tačiau netinkamai vartojami antibiotikai tarp žmonių ir gyvūnų paspartina šį procesą, ko pasėkoje auga infekcijų skaičius (tokių kaip gonorėja, pneumonija ir tuberkuliozė), kurias gydyti vis sunkiau, nes antibiotikų veiksmingumas mažėja , kas lemia ilgesnę gydymo ligoninėje trukmę, aukštesnes gydymo kainas ir mirtingumo didėjimą. (daugiau…)

KANAPĖS: ŽALA SVEIKATAI IR PAVOJUS VISUOMENEI

     Vis didesnį susirūpinimą kelia padidėjęs kanapių vartojimas ir jo sukeliamos pasekmės. Didėja rūkančių kanapes asmenų skaičius, ypač tarp jaunimo. Kanapių preparatuose nustatomas padidėjęs veikliosios medžiagos – tetra-hydro-kanabinolio (THC) kiekis. Vis daugiau mokslinių tyrimų, patvirtina tiesioginį kanapių vartojimo žalingą psichologinį, socialinį poveikį asmenybei. Jaunimas mano, jog tai – „lengvas“ narkotikas, nesukuriantis greito pripratimo. Kanapės veikia žmogaus smegenų centrus, atsakingus už motyvaciją, elgesį, atmintį. Todėl žolės dūme paskendusios paauglystės padariniai gali būti juntami visą gyvenimą.

stop-symbol-with-marijuana-leaf_91-2147487439

(daugiau…)