Paskaita ir praktinis užsiėmimas „Suteik draugui pagalbą“

     Lapkričio 15 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje vyko pamokėlė, kaip suteikti draugui pirmąją pagalbą, kai jis užspringsta, bei kaip suteikti pagalbą, jeigu įvyksta trauma. Vaikai su mokomąja liemene išmoko, koks yra tarptautinis užspringimo ženklas, bei kokius veiksmus reikia atlikti norint žmogų atgaivinti. Mokiniai suprato, kad jeigu iš tikrųjų būtų situacija, kad reiktų gaivinti savo draugą, būtų labai sunku ir baisu tą padaryti. Vaikai puikiai suprato jiems paaiškintą pamoką ir patys išbandė viską atlikti, pavyko tikrai neblogai. Taip pat vaikams  buvo skirta praktinė užduotis, parodyti, kaip sutvarstytų draugų jeigu jis susilaužytų ranką ar koją. Vaikai stengėsi iš visų jėgų ir suprato, kad pirmoji pagalba yra šaldymas, bei traumuotos galūnės imobilizavimas tvirtoje padėtyje.

IMG_9100 (daugiau…)

Paskaita „Dantukų švara“

     Lapkričio 13 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijos pirmokai prisiminė, kaip taisyklingai valytis dantukus ir jais rūpintis. Vaikai prisiminė, kad dantys valomi ryte ir vakare po 2 minutes, kiekvieną kartą. Paklausus vaikų ar šiandien visi valė dantukus, paaiškėjo, kad keletas nespėjo išsivalyti dantukų ir atėjo į mokyklą nešvariais dantukais. Mokiniai papasakojo, kad reikia gerti vandenį, arbatą be cukraus, ar natūralias vaisių sultis, norint išlaikyti savo dantis sveikus. Taip pat prisiminė, kad reikia tinkamai maitintis, valgyti daug daržovių, vaisių ir pagrindinis dantukų priešas yra cukrus. Žaisdami su netikrais dantukais vaikai parodė, kokie yra tinkami judesiai, kad burna būtų švari, kiekvienas gavo galimybę parodyti, kaip jis valosi dantukus. (daugiau…)

Projektas „Olimpinis mėnuo“

     Šiandien vaikai dėl skirtingų priežasčių dažnai yra linkę į nesveiką elgseną – fizinį pasyvumą bei nesveikus mitybos įpročius, praleidžia per daug laiko prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų. Deja, tokios nesveikos elgsenos pasekmės labai skausmingos – sveikatos ar psichikos sutrikimai, kurie gali lydėti visą likusį gyvenimą. Dalyvaujant įvairiose, aktyviose sveikatingumo veiklose, mokiniai išmoksta, atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, formuoti sveiką elgseną, gerinti sveikatą. Šiame projekte, kurį inicijavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, spalio mėnesį, dalyvavo Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos 4 klasės mokiniai.
Pirma savaitė prasidėjo fiziniu aktyvumu. Visą savaitę, pirmos pamokos pradžioje, mokiniai darė „Ąžuolo mankštą“, kuri pratimų pagalba, skatino judėti, dieną pradėti aktyviai. Toliau sekė įvairios užduotys, pamokų metu, pavyzdžiui: Lietuvių kalba kitaip, matematika kitaip, įdomiausia fizinio ugdymo pamoka, pieno kokteilio iššūkis. (daugiau…)

Be patyčių

     Patyčios vaikų aplinkoje stipriai paveikia vaikų psichiką bei pasitikėjimą savimi ir aplinka. Jei vaikas nuolat išgyvena nerimą ar stresą – jis pradeda prasčiau mokytis, nebenori eiti į mokyklą, suprastėja jo mokymosi rezultatai, jam tampa sunku susikaupti ir galiausiai į mokyklą jis išvis nenori ar atsisako eiti. Dėl patiriamo streso gali atsirasti ir somatiniai nusiskundimai kaip galvos, pilvo skausmai net lengvas karščiavimas.
Lapkričio mėnesį   Vadoklių pagrindinėje mokykloje lankėsi sveiko laisvalaikio studijos „Sveiki sveiki“ visuomenės sveikatos specialistė Marija, kuri  vedė 5 – 6 klasių mokiniams užsiėmimą  „Pasakiška pamoka, skirtą patyčių prevencijai“. Mokiniai kartu su specialiste skaitė pasaką, ją aptarė, diskutavo apie  pasakos veikėjų išgyvenimus, sužinojo kas yra „psichologinė švara“ ir kodėl ja reikia rūpintis, išmoko nusiraminimo pratimų. Vaikai kartu gamino streso kamuoliukus, kuriuos vaikai ir gavo dovanų. (daugiau…)

Sveikos akys

     Lapkričio 7 d. į Naujamiesčio lopšelį – darželį atvyko lektorė Audra Petronaitytė papasakoti vaikams apie regėjimą ir jo negalias. Audra dirba Panevėžio regos centre „Linelis“ su silpnai matančiais vaikais. Vaikai buvo supažindinti su Brailio raštu, Brailio rašomąja mašinėle, pabandė parašyti savo vardo pirmąją raidę. Brailio raštas, tai šešių iškilių taškų sistema, kuria galima užrašyti 63 rašmenis, tokius kaip abėcėlės raidės, skyrybos ženklai, skaitmenys ir net muzikiniai simboliai. Aklieji Brailio raštą skaito čiuopdami pirštais. Darželinukai turėjo galimybę paliesti iliustracijas, perteiktas iškiliuoju būdu. Lektorė atsivežė knygą „Sparnuotosios raidės“, kuri skirta skaityti trimis pojūčiais: rega, lytėjimu ir klausa. Specialių akinių pagalba vaikai susipažino su neregių pasauliu, turėjo galimybę palaikyti neregio lazdelę. Darželinukai buvo labai žingeidūs, domėjosi dar nepažintais dalykais.

1(1) (daugiau…)