Karsakiškio Strazdelio  pagrindinė mokykla

     Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla dalyvauja projekte „Sveikata visus metus“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. (LMNŠC)

    Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Šis projektas užtrūks visus metus. Vaikai kas mėnesį gauna temą, su kuria bus surištos veiklos. Spalio mėnesio tema yra „Padėk sau ir draugui“ (Pirmoji pagalba ir savipagalba). (daugiau…)

Kokie maisto produktai „pralenda“ pro „Rakto skylutę“

      Smilgių  gimnazijoje 2018 m. spalio 28 d..  sveikatos  priežiūros  specialistė  Irena Šlenderienė supažindino 4 kl. mokinius su “Rakto skylutės” simboliu. Jiems paaiškino, kokie maisto produktai juo žymimi. Mokiniai vardino produktus kurie, jų supratimu yra  sveiki. Prisiminė cukraus ir druskos normas, pasitarė kaip jas sumažinti ir kuo pakeisti. Vyko diskusija ar sveikai jie maitinasi. Šiuo laikotarpiu labia daug kalbama apie sveiką mitybą, vyksta pertvarkos  maitinime. Turime padėti vaikams nuo mažens ugdytis sveikus maitinimosi įpročius. Sveikatos priežiūros specialisto pareiga – padėti mokiniams užaugti sveikais žmonėmis.
20180928_110735 (daugiau…)

Judėjimo sveikatos labui diena Ramygalos lopšelyje-darželyje ,,Gandriukas“

     Gegužės 16 d., minint Judėjimo sveikatos labui dieną Ramygalos lopšelyje – darželyje ,,Gandriukas“ vyko fizinio aktyvumo ,,Bendrauk, judėk, stiprėk“ renginys. Fizinio aktyvumo varžybose dalyvavo Ramygalos l/d. ,,Kodėlčiukų ir ,,Gandriukai“ komandos  su Pažagienių lopšelio – darželio ,Peledžiukai“ komanda. Rungtynėms buvo paruoštos įvairios estafetinės užduotys, judėjimo pratimai, ir visų vaikų mėgiamas – futbolas. Po labai atkaklios ir įnirtingos kovos vaikai vaišinosi gaiviomis apelsinų sultimis, vaisiais, taipogi vieni su kitais bendravo, stengėsi vienas kitą pažinti. Visi fizinio aktyvumo varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis – padėkos diplomais ir medaliais. Džiaugiamės, kad minint Judėjimo sveikatos labui dieną vaikai ne tik turi galimybę užsiimti sportine veikla, tačiau ir susipažinti, pabendrauti su kitų darželio vaikais. Renginyje netrūko juoko, energijos šypsenų, bet  svarbiausia atsispindėjo labai gražus vaikų tarpusavio bendravimas, draugiškumas, noras susipažinti ir graži partnerystė !

DSCN6905 (daugiau…)

„Sveikatą stiprinančių mokyklų  banga per Lietuvą‘‘  Velžio gimnazijoje

     Prisijungusi prie iniciatyvos „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ Velžio gimnazija paskutinę balandžio savaitę surengė sveikatingumo renginių ciklą gimnazistams ir visai Velžio bendruomenei. Sveikatą stiprinančių mokyklų judėjimas, kuriam prisijungė ir Velžio gimnazija, šiemet mini veiklos 25-metį. Renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenei, kad jau 25 metus egzistuoja mokyklos, kurioms svarbu ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir mokinių bei visos vietos bendruomenės sveikata. Iniciatyvos tikslas yra siekti, kad geroji sveikatos stiprinimo patirtis neliktų vien mokykloje, todėl prisijungti prie gimnazijos organizuotų sveikatingumo iniciatyvų kvietėme ir mokinių tėvus bei visus Velžio gyventojus.  Smagu, kad žmonių rūpinimasis savo sveikata tampa įprasta gyvenimo norma, juntamas vis didesnis susidomėjimas sveikatingumo renginiais, žmonės daugiau juda, domisi sveika mityba.20180425_112235
(daugiau…)