Muilas – švaros draugas

     Gruodžio 12 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta pakvietė ,,Drugelių‘‘ grupės vaikučius ir jų ikimokyklinio ugdymo mokytoją Dianą apsilankyti ,,Savose erdvėse‘‘ pas dailės mokytoją Laimą Kiškienę. Mokytoja supažindino vaikučius su vilna ir išmokė pasigaminti vilnos muiliuką. Vaikučiai dabar plaus rankytes su savo pagamintais muiliukais, o rankytės bus ne tik švarios, bet ir paglostytos.

1(14) (daugiau…)

GROŽIS – KAS TAI? KAIP JĮ ATRASTI?

     Gruodžio 12 dieną rytas Paliūniškio pagrindinėje mokykloje prasidėjo nuo pokalbio apie grožį ir ne išorinį, kas dabar ypač aktualu, bet vidinį žmogaus grožį, žmogaus vertybes. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė suorganizavo 6-10 klasių mergaitėms užsiėmimą „Grožis – kas tai? Kaip jį atrasti?“ ir pakvietė viešnagėn Sveikuolių sąjungos lektorę Eglę Kislovski. Ji merginoms papasakojo apie merginos vidinį grožį, apie tai, kaip ugdyti savivertę, apie nuoširdumą, kaip plėsti savo pasaulėžiūrą bei sąmoningumą. Patarė kaip nebijoti bendrauti ir pasakyti tai, ką galvoji, kaip pagerinti tarpusavio bendravimą, santykius su tėvais, draugais, kaip netapti egoiste.

   Merginos dėmesingai klausėsi ir bendravo su lektore aktualiomis temomis, kaip „nepaslysti“ gyvenimo kelyje, apie vyrų ir moterų psichologinius aspektus. Labai svarbu puoselėti savo natūralų grožį, priimti save tokią, kokia esi ir būti patenkinta tuo, ką turi. Svarbiausia pamilti save, nes kiekviena iš mūsų esame unikali. (daugiau…)

STEP aerobikos pamoka

     Gruodžio 10 dieną Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos 4 ir 5b klasės mokiniai išvyko į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „STEP aerobikos pamoka“, kurį vedė aerobikos mokytoja Rima Liorančienė. Jo metu mokiniai išmoko jogos, kvėpavimo pratimų. Naudojant laiptelį, efektingais perėjimais, minimalia dinamika ir nuostabia muzika, dalyviai stiprino savo kūną, gerino koordinaciją. Didesnis fizinis  krūvis teko širdžiai ir apatinei kūno daliai, sėdmenims. Po aktyvaus užsiėmimo vaikai atsipalaidavo aplankydami gyvūnus, kačių muziejų. Aktyviai pailsėję, pilni įspūdžių ir gerų emocijų vaikai grįžo į namus.

step aerobikos pamoka 2019m. 2 (daugiau…)

SVEIKA GYVENSENA – KELIAS Į LAISVĘ IR NEPRIKLAUSOMYBĘ

     Septyniose Panevėžio rajono ugdymo įstaigose įpusėjo paskaitų ciklas „Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“ su Sveikuolių sąjungos viceprezidente Sigita Kriaučiūniene. Jį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Kaušakienė. Laisvė ir nepriklausomybė – aktuali tema daugeliui paauglių. Sveika gyvensena – tai kelias į ją. Siekiama, kad paaugliai suprastų kas yra laisvas žmogus, kad laisvė ir yra įrankis padedantis rinktis gyvenimą tokį kokį tu nori turėti. Labai svarbu turėti savo tvirtą nuomonę, tapti savarankišku ir pilnaverčiu savo gyvenimo statytoju ir kūrėju. (daugiau…)

Judėjimas – šokio ritmu

     Zumba Kids – tai linksma, energinga  pamoka su ritmiška muzika, kurios metu, pagal vaikų amžių, buvo pritaikyta šokių choreografija. Tai ir išbandė 5, 6 ir 7 klasių mokiniai gruodžio 9 dieną Ramygalos gimnazijoje, vykusioje integruotoje fizinio ugdymo pamokoje. Zumba Kids treniruotę vedė trenerė Gabrielė. Tai judri šokių  ir žaidimų treniruotė, kuri didina fizinį aktyvumą, gerina nuotaiką, stiprina visą kūną. Šio užsiėmimo tikslas skatinti vaikų fizinį aktyvumą, formuoti teigiamą jų požiūrį į sveiką gyvenimo būdą, lavinti judesių koordinaciją, išmokti bendradarbiauti komandoje su kitais vaikais. Mokiniams labai patiko fizinis ugdymas kitaip ir jie su gera nuotaika grįžo į kitas pamokas. Tegul vaikai ir toliau būna aktyvūs ir išreiškia save šokyje.

1(12) (daugiau…)

Vaisiai vietoj saldumynų

      Gruodžio 10 dieną Dembavos  lopšelio – darželio „Smalsutis“ vaikai su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste mokėsi pakeisti saldumynus vaisiais. Su smalsučiais kalbėjome apie sveiką mitybą, daržoves, vaisius. Mūsų valgomas maistas turi būti įvairus ir spalvingas, todėl palyginome sveiką maistą su vaivorykšte. Vaikučiai patys diskutavo, kurie vaisiai saldūs lyg saldainiai ir juos verta ir sveika rinktis vietoj saldumynų. Jie dalinosi savo patirtimi, kurie vaisiai ir daržovės yra jų patys mėgstamiausi. Paskaitos pabaigoje spalvinome vaisių ir daržovių vaivorykštę. Smagu buvo stebėti žingeidžių vaikų pastangas. (daugiau…)