Būkime sveikais Zuikiais

    Vasario 24d. „Zuikučių“ grupė popietę praleido aktyviai  ir kitaip: šį kartą žaidimus sniege nuspręsta iškeisti į aktyvų mokymą salėje. Žaidėme žaidimą: turėjome didelį užduočių ir priminimų lentą su užduotimis. Vaikai rideno kauliuką ir skaičiavo ties kuriuo langeliu atsistoti, kokią užduotį ir kaip ją reikia atlikti. Kai užduotėlių Zuikiams pritrūkdavo šie noriai rodė savo sugalvotus pratimus, kuriuos visi pakartojome. Mažieji ugdė savo skaičiavimo, loginio mąstymo, sveikos gyvensenos – mitybos, fizinio aktyvumo įgūdžius. Per vieną užsiėmimą tiek daug visko nuveikta ir svarbiausiai, su gera nuotaika!

IMG-1905

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Simona Šukė

Čiaudėk ir kosėk, teisingai!

     Virusai dažniausiai plinta oro lašeliniu būdu.Čiaudint ar kosint susidarantys lašeliai patenka ant virusui imlių žmonių viršutinių kvėpavimo takų gleivinių. Čiaudėjimas labai svarbi imuninio proceso dalis, kuri padeda išsaugoti gerą sveikatą.Čiaudėti yra į sveikatą mums, bet ne į sveikatą aplinkiniams. O prisidengti burną ir nosį čiaudint yra higieninė būtinybė, kurią privaloma žinoti kiekvienam.

Čiaudėjimo ir kosėjimo etiketas 2021

(daugiau…)

Skelbiu karą virusams ir bakterijoms

     Rankų higiena – viena iš efektyviausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir aplinkinius nuo virusų ir bakterijų, plintančių kontakto metu. Vasario 11 d. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės „Spinduliukai“ vaikai skelbė karą virusams ir bakterijoms. Prisiminę kada ir kaip reikia plautis rankytes, ieškojo „pasislėpusių“ virusų ir bakterijų. Suradę juos vaikai nusprendė nedraugauti su “pabaisiukais“, būti visada švarūs ir plauti rankas.

1 (11)

(daugiau…)

Švarios rankos – sveikas AŠ

     Ant mūsų rankų odos atsiradę kenksmingi mikroorganizmai yra pavojingi sveikatai, nes gali sukelti užkrečiamas ligas. Rankų plovimas muilu ir vandeniu yra vienas pigiausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo įvairių ligų, nes plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama apie 90 proc. žmogaus sveikatai pavojingų bakterijų ir virusų, kurie remiantis mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, ant rankų odos gali išgyventi gana ilgą laiką, pavyzdžiui, žarninės lazdelės (E. coli) apie 1 val. 30 min., auksinis stafilokokas (S. aureus) – 2 val. 30 min., rotavirusas – 4 val. 20 min. Asmens higienos įpročius vaikams reikėtų pradėti formuoti jau ankstyvoje vaikystėje.

DSC_9172

(daugiau…)