Lytiškumo pamoka mergaitėms

     Kovo 5 d. Raguvos gimnazijoje vyko 5 kl. mergaičių lytiškumo pamoka. Tikslas – padėti suvokti fizinius kūno pasikeitimus lytinio brendimo laikotarpiu, įsisavinti tinkamos higienos įpročius, išmokti priimti permainas šiuo augimo metu, stiprinti pasitikėjimą savimi ir susipažinti su reikiamomis priemonėmis. Su mergaitėmis buvo aptariama higienos tema, kasdieninę kūno priežiūrą, kokios higienos priemonės yra privalomos kiekvienos spintelėje, kam jos skirtos ir kodėl jos būtinos. Buvo trumpai apžvelgta kiekviena priemonė pvz.: muilas, šampūnas, dušo želė, dantų pasta ir šepetėlis, rutulinis dezodorantas, intymios higienos priemonės ir t.t. Taip pat buvo kalbama apie menstruacijas, jų pradžią, kaip išvengti nemalonių situacijų ir ką visada turėti savo kuprinėje. Pamokos pradžioje moksleivės prisipažino, kad tokia tema informacijos ieško internete. Tik keletui mergaičių apie tai jau pasakojo tėvai. Pabaigoje visos gavo dovanų pamoką remiančioms firmoms (Klorane, SebaMed, GentleDay) mini kosmetinę su higienos priemonėmis.

IMG_0192 (daugiau…)

Gaivus oras klasėse

       Blogai vėdinamose patalpose gali būti susikaupę įvairių žmogaus fiziologinės apykaitos produktų, virusų, grybelių. Dėl to dažniau sergama įvairiomis kvėpavimo sistemos ligomis, išprovokuojami astmos priepuoliai, alerginės reakcijos. Kai anglies dvideginio (CO²) koncentracija viršija rekomenduojamą normą žmonės tampa mieguisti, irzlūs, sunkiau koncentruoja dėmesį, dėl ko blogiau atlieka mąstymo reikalaujančias užduotis. CO² koncentracijai viršijus 2000 ppm ribą pasunkėja kvėpavimas, pradeda skaudėti galvą, pykinima, padažnėja pulsas, padidėja kraujospūdis. (daugiau…)

Saugus internetas

      Vasario mėnesį didelis dėmesys yra skiriamas saugiam internetui, todėl vasario 25 d. Raguvos gimnazijos 8kl. mokinius aplankė dvi viešnios. Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Laima ir Sandra.

       Jos papasakojo kokių internete tyko pavojų, kaip jų išvengti, o jeigu nepavyko išvengti kaip elgtis, kur kreiptis. Informacija buvo labai aktuali, nes internete jaunuoliai praleidžia labai daug laiko, bendrauja su įvairiausiais žmonėmis, kartais net nežino kas sėdi kitoje ekrano pusėje, ko pasekoje įvyksta skaudūs įvykiai. Pareigūnės papasakojo realių atsitikimų – vieni su gera pabaiga, kiti, deja ne. Jaunuoliai noriai diskutavo ir dalijosi savo patirtimi. (daugiau…)

JEI JUDĖSIU – DAUG ENERGIJOS TURĖSIU

     Kad mažiau sirgtume, būtume pakankamai aktyvūs ir energingi, reikia stiprinti mūsų imuninę sistemą. Dembavos  progimnazijos  2 klasės mokiniams rytmetys prasidėjo aktyviai su mankšta ir kūną stiprinančiais pratimais, pokalbiu apie aktyvų gyvenimą. Kartu su visuomenė sveikatos priežiūros specialiste vaikai pagal ritmingą muziką šoko, po to su vaikais kalbėjome apie širdies veiklą ir kraujotaką, kodėl žmogus po fizinio krūvio parausta, kodėl ima dažniau plakti jo širdis, kodėl reikia stiprinti mūsų kūno raumenis, kodėl sportuojant pailsi mūsų galvytė ir kas tai yra teigiamos emocijos. (daugiau…)

KAIP IŠSAUGOTI SVEIKUS VAIKO DANTIS?

           Dantų ėduonis (kariesas) – dažniausiai pasitaikanti dantų liga, kurios paplitimą nulemia nesubalansuota mityba ir bloga burnos higiena. Kovo 5 dieną Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikų tėveliai ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokinių tėveliai dalyvavo paskaitoje „Vaikų burnos higienos ypatumai“. Darželyje susitikimą pradėjo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai. Tėveliams jie padainavo „Dantukų dainelę“. (daugiau…)

Spektaklis „Skruzdėlytės Tauškalytės nuotykiai“

     Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje kovo 5 d. svečiavosi „Drakoniuko teatras“. Aktoriai mokiniams parodė spektaklį „Skruzdėlytės Tauškalytės nuotykiai“. Tai pamokanti istorija apie Skruzdėlytę, kuri norėdama patirti daug nuotykių nenuėjo į mokyklą, o pasuko takučiu į mišką.  Ten sutiko mergaitę Grytutę, vilką ir policininką, kurie skruzdėlytę mokė atsakingumo, pareigingumo bei saugaus eismo. Spektaklis nuotaikingas ir linksmas ir paliko vaikams labai gerą įspūdį. (daugiau…)