„Judėk, sveikai su TRIKKE!“

     Tai unikalus žmogaus jėga varomas triratis,  kuriuo, žmogaus judesių dėka, be grandinės ir pedalų, neliečiant kojomis žemės galima efektingai mankštintis ir išvystyti iki 25 km/val. greitį ! Žmogus važiuodamas pasitelkia visą kūną. Kojos aktyviai balansuoja ir amortizuoja, o rankos ir korpusas intensyviai varo triratį į priekį, valdo ir išlaiko stabilumą. Tai puikus būdas sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį ar pramogauti vaikams ir suaugusiems. Šią naują aktyvaus judėjimo veiklą išbandė Krekenavos M. Antanaičio 3 ir 4 klasės  gimnazijos mokiniai. Spalio 10 dieną vyko netradicinė kūno kultūros pamoka Judėk, sveikai su TRIKKE“. Užsiėmimus vedė  instruktorius Laimontas Rakauskas.

DSCF2521 (daugiau…)

Būkim gražios ne tik išore – bet ir vidumi

     Spalio 11 dieną Ramygalos gimnazijos I-XII klasių merginos turėjo susitikimą su Egle Kislovski – Lietuvos sveikuolių sąjungos nare, programos merginoms „GRL PWRįkūrėja, mados renginių režisiere ir fotostudijos vadove. Susitikimas su lektore – tai būdas paauglėms priminti apie tai, kad sveika gyvensena suteikia sparnus polėkiui, svarbu puoselėti natūralų grožį, priimti save tokią, kokia esi, būti patenkinta tuo, ką turi. Lektorė mokė merginas auginti savivertę, nebijoti bendrauti ir pasakyti ką galvoji, ugdyti drąsą, mokė vidinio grožio paslapčių. Lektorė pabrėžė, kad kiekvienas susidūrimas su gera, vertinga pamoka, jeigu žmogus gali iš to ko nors pasimokyti yra dovana. Gyvenimas – tai ne vakar ir rytoj. Tai šiandien. Dabar. Ir kad jūsų pasaulyje svarbiausias esate tik jūs. Susitikimas buvo šiltas, pamokantis, padrąsinantis merginas sudėtingame gyvenimo etape.

DSCF1155 (daugiau…)

Vaisiai ir daržovės- mano draugai

     Velžio lopšelyje- darželyje“ Šypsenėlė“, „Gudručių“ ir  „Smalsučių“ grupėse vyko pamokėlės apie vaisius ir daržovės. Pamokėlių metu kalbėjomės, kad vaisiai ir daržovės yra sveikatos, vitaminų šaltinis. Jie padeda vaikams augti sveikiems, žvaliems.  Taip pat žiūrėjome filmuką apie sveiką mitybą, spalvinome piešinukus, vaikai deklamavo eilėraštukus, vaidino, degustavo įvairius vaisius ir daržoves. Tikimės, kad šios pamokėlės padės vaikams formuojant sveikos mitybos įgūdžius.

DSCF0193 (daugiau…)

PASAULINĖ PSIHINĖS SVEIKATOS DIENA – SPALIO 10 d.

     Spalio 9 d. Smilgių gimnazijos 8 kl. mokiniai turėjo pamoką apie psichinę sveikatą, kurią pravedė sveikatos priežiūros specialistė Irena Kuklierytė. Sveikata – tai visiškos fizinės, psichinės, socialinės, protinės ir dvasinės gerovės būsena, o ne vien ligos ar negalios nebuvimas.
Kai žmogus ateina pas psichologą jis turi labai daug papasakoti apie save, kad padėti žmogui reikia jį pažinti. Mokiniai pildė anketas apie savo klasės draugus „Ar pažįsti savo bendraklasius ?“ Pasirodo, kad ne visi mokiai žino apie klasės draugus, kokie jų pomėgiai, stiprios ir silpnos vietos. Kilo klausimas – kaip galite padėti draugui jeigu nepažįstate žmogaus su kuriuo kartu mokotės ne vienus metus ? Pasiūlymas – kuo daugiau bendrauti gyvai, dalyvauti veiklose, taip geriau pažinsite vienas kitą. Geros emocijos – psichinės sveikatos vitaminai. (daugiau…)

Paauglių motyvacijos ir savivertės stiprinimas su VšĮ „Juoda avis“

     Spalio 8 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje lankėsi dvi šaunios lektorės Laura ir Sigita iš VšĮ „Juoda avis“. I-II gimnazijos klasių moksleiviams buvo vedami užsiėmimai apie motyvaciją, bei paauglių savivertės stiprinimą. Užsiėmimai vyko per minčių ir jausmų reiškimą, mokymąsi išgirsti bei suprasti kalbantįjį, asmeninių stipriųjų ir tobulintinų pusių atradimą, pasitikėjimo savimi auginimą, savo gyvenimo patirties suvokimą. Daugelis mokinių po užsiėmimų buvo patenkinti ir džiaugėsi susipažinę su lektorėmis, bei pasisėmę naujos patirties ir motyvacijos.

555555555555 (daugiau…)

Žingsniuok su kuprine saugiai

        Spalio 8 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko kuprinių svėrimo akcija. Taisyklinga kūno laikysena – tai ne tik išorinis grožis, bet ir vidinės darnos atspindys. Jos formavimu svarbu rūpintis nuo mažens. Netaisyklinga laikysena retai būna įgimta, jai įtaką daro netinkama aplinka: netinkami baldai darbui, per mažai juda arba dirba darbus, kurių krūvis neatitinka vaiko amžių. Per daug sverianti kuprinė ar netinkamai nešiojama gali sukelti kaklo, pečių, nugaros skausmus, vystosi netaisyklinga laikysena. Buvo sveriamos 5 klasių mokinių kuprinės, nes tokio amžiaus vaikams sparčiai vystosi kaulų bei raumenų sistemos. Mokiniams rekomenduojame nešti ne sunkesnę kaip 10 procentų savo svorio kuprines. Kuprinė turi būti su dviem diržais, mokėti taisyklingai  užsidėti, būtinas atšvaitas prie kuprinės. Paaiškėjo, kad yra sunkių kuprinių, kurios viršija leistinas normas, ne visi turi atšvaitus. Mokiniams ir jų tėvams padalinta lankstinukų    „Žingsniuok su kuprine saugiai“.

122222222222 (daugiau…)