Specialiųjų poreikių turinčius mažuosius ugdančios įstaigos turi tinkamai pasiruošti

354876-PAPUFI-184.jpg

       Švelnėjant karantinui, dienos centrai, kurie teikia paslaugas vaikams ir žmonėms su negalia, užimtumo ir socialinių paslaugų centrai, atsižvelgiant į jų darbo specifiką ir individualias darbo sąlygas, gali patys spręsti, kaip organizuoti kasdienę veiklą savo lankytojams ir darbuotojams saugiausiu būdu.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, parengė bendruosius reikalavimus, kaip dirbti saugiai ir užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, tačiau detalesnę tvarką ir procedūras socialinių paslaugų įstaigos gali pačios individualiai nusimatyti savo vidaus tvarkose. Tai reiškia, kad itin detalios instrukcijos, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, nenustatomos. (daugiau…)

Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio rajone“

Lytiškumo pamoka mergaitėms

     Kovo 5 d. Raguvos gimnazijoje vyko 5 kl. mergaičių lytiškumo pamoka. Tikslas – padėti suvokti fizinius kūno pasikeitimus lytinio brendimo laikotarpiu, įsisavinti tinkamos higienos įpročius, išmokti priimti permainas šiuo augimo metu, stiprinti pasitikėjimą savimi ir susipažinti su reikiamomis priemonėmis. Su mergaitėmis buvo aptariama higienos tema, kasdieninę kūno priežiūrą, kokios higienos priemonės yra privalomos kiekvienos spintelėje, kam jos skirtos ir kodėl jos būtinos. Buvo trumpai apžvelgta kiekviena priemonė pvz.: muilas, šampūnas, dušo želė, dantų pasta ir šepetėlis, rutulinis dezodorantas, intymios higienos priemonės ir t.t. Taip pat buvo kalbama apie menstruacijas, jų pradžią, kaip išvengti nemalonių situacijų ir ką visada turėti savo kuprinėje. Pamokos pradžioje moksleivės prisipažino, kad tokia tema informacijos ieško internete. Tik keletui mergaičių apie tai jau pasakojo tėvai. Pabaigoje visos gavo dovanų pamoką remiančioms firmoms (Klorane, SebaMed, GentleDay) mini kosmetinę su higienos priemonėmis.

IMG_0192 (daugiau…)

Paskaita ir praktinis užsiėmimas ,,Draugystė veža“

      Š.m. kovo 10 d. Pelėdžiukų gr. vyko paskaita ir praktinis užsiėmimas ,,Draugystė veža“. Užsiėmimo metu buvo diskutuojama apie tai, kas yra draugas, kodėl svarbu turėti ir branginti draugus, kad draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, atskleisti save, leisti kartu smagiai laiką, dalintis paslaptimis, patirtimis ir patarimais. Draugystė suteikia daugybę progų ir drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas.  Taip pat su darželio grupės vaikais nagrinėjome, kokios būna emocijos ir kaip jas atpažinti, atlikome praktines užduotis.

emocijos-5e98508c2b6d0 (daugiau…)

Gaivus oras klasėse

       Blogai vėdinamose patalpose gali būti susikaupę įvairių žmogaus fiziologinės apykaitos produktų, virusų, grybelių. Dėl to dažniau sergama įvairiomis kvėpavimo sistemos ligomis, išprovokuojami astmos priepuoliai, alerginės reakcijos. Kai anglies dvideginio (CO²) koncentracija viršija rekomenduojamą normą žmonės tampa mieguisti, irzlūs, sunkiau koncentruoja dėmesį, dėl ko blogiau atlieka mąstymo reikalaujančias užduotis. CO² koncentracijai viršijus 2000 ppm ribą pasunkėja kvėpavimas, pradeda skaudėti galvą, pykinima, padažnėja pulsas, padidėja kraujospūdis. (daugiau…)