Sveikos pėdutės- tiesi nugarytė

      Kas yra plokščiapadystė? Tai tokia pėdos deformacija, atsirandanti nusileidus arba išnykus jos skliautams. Visi vaikai iki trejų metų būna plokščiapėdžiai, tačiau pamažu pėdutėje riebalų mažėja, raumenys stiprėja, o 3–5 gyvenimo metais pradeda formuotis pėdos skliautas. Norint sustiprinti pėdas nereikia kažkokių ypatingų sąlygų. Reikėtų prisiminti, kad bet kokia aktyvi fizinė veikla irgi naudinga plokščiapėdystės profilaktikai. Tai ir judėjimas sporto salėje ar lauke: mankšta, judrūs žaidimai, gimnastika, pusiausvyros pratimai, specialūs pratimai pėdos raumenims ir raiščiams lavinti. Kojų raumenims stiprinti vasarą padeda plaukimas, važinėjimasis dviračiu, riedučiais, paspirtuku ir pan. Labai gera profilaktinė priemonė vaikščiojimas basomis įvairiais paviršiais: žole, akmenukais ir pan. (daugiau…)

Ar tikrai švarios mano rankytės?

       Rankų plovimas labai svarbi higienos procedūra, padedanti užkirsti kelią užkrečiamų ligų plitimui. Jos turime vaikus mokinti ir pratinti nuo mažens.

      To vasario 12 d. mokėsi Piniavos mokyklos –darželio 5 ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste A. Rapkevičiene. Pamokai paįvairinti ir rankų higienos svarbai įrodyti buvo naudojamos mokymo priemonės: specialūs milteliai ir UV lempa. Vaikams nusiplovus rankytes, jas nusausinus, užberiami milteliai, kurie įtrinami į odą ir po to UV lempos pagalba šviečiamas rankyčių paviršius. Jei rankytės nuplautos nekruopščiai – bakterijos ant rankyčių švyti. (daugiau…)

Sveiki dantukai

     Ramygalos gimnazijoje vasario 10 dieną pirmų klasių moksleiviams vyko pamokėlė – praktinis užsiėmimas kaip valyti ir prižiūrėti dantukus.

     Naudodami dantų muliažą vaikai praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Aptarėme pagrindines dantų gedimo priežastis, įtvirtinome žinias apie naudingą ir žalingą maistą dantukams, diskutavome. Sutarėme, kad dantų pasta vaikams turi būtų su fluoru ir aptarėme pagalbines dantų priežiūros priemones: liežuvio gramdiklį, dantų krapštukus, tarpdančių siūlus, kada ir kaip juos naudoti. Priminėme apie burnos skalavimo naudą po užkandžių. Padrąsinome vaikus nebijoti gydytojo odontologo. Vėliau skaitėme ir aptarinėjome knygą “Net monstrai valosi dantis“, kuri mokinukams labai patiko, sukėlė daug diskusijų. (daugiau…)

Šokių fiesta „Šokame su draugais“

     Vasario 11 dieną Dembavos lopšelyje darželyje „Smalsutis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė darželinukams pravedė geros nuotaikos šokių fiestą „Šokame su draugais“. Čia svarbiausia buvo gera nuotaika ir fizinis aktyvumas, nes vaikučiams nemažai per dieną tenka išklausyti pamokėlių, kuriuose reikia susikaupti ir susikoncentruoti. Tad pamokos tikslas buvo, kad smalsučiai pajudėtų, atsipalaiduotų, skambant smagiai šiuolaikinei muzikai. Fizinė veikla kompensuoja emocinį nuovargį, o ekrane matomos vizualizacijos ir muzika gerina nuotaiką.

20200211_105519 (daugiau…)

Kaip valyti dantukus?

     Smilgių gimnazijoje vasario 10 d. pirmokams vyko pamokėlės – praktiniai užsiėmimai ,,Kaip valyti dantukus?“. Pamokėlių tikslas – formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus valyti dantis.

     Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena papasakojo vaikams apie dantukų priežiūrą, supažindino su dantų priežiūrai reikalingomis priemonėmis. Po to visi aktyviai įsitraukė į diskusiją, kurios metu aptarė dantims kenksmingus maisto produktus, gėrimus, aiškinomės, kurie maisto produktai juos stiprina. (daugiau…)

Protmūšis apie rūkymo ir jo žalą

     Vasario 7 dieną, Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje 5a klasės mokiniai dalyvavo prevenciniame protmūšyje. Mokiniai pasiskirstė komandomis ir kartu bandė spręsti užduotis. Buvo vykdomi trys užduočių turai, po kiekvieno turo buvo tikrinami atsakymai ir skaičiuojami taškai. Mokiniai aiškinosi tokius klausimus, kaip ar „pasyvus rūkymas“ kenksmingas, ar tiesa, kad rūkančiųjų žaizdos gyja lėčiau ir prasčiau ir pan.

      Daugelis mokinių nežinojo, kas yra „pasyvus rūkymas“. Jie galvojo, kad tai nepastovus rūkymas. Jiems buvo paaiškinta, kad tai kvėpavimas tabako dūmais užterštu oru. Taip pat protmūšio metu mokiniai sužinojo, kad Lietuvoje trečdalis žmonių pastoviai rūko, o per metus yra pagaminama 5,5 trilijono cigarečių. Moksleiviai suprato rūkymo žalą organizmui, kad tai nuodai, kurie kenkia sveikatai.

1(2) (daugiau…)