Jogos užsiėmimai Berniūnų kaimo bendruomenėje

     Nuo š.m. spalio 21 d. iki lapkričio 14 d. pirmadieniais ir ketvirtadieniais Berniūnų bendruomenės salėje vyko jogos treniruotės kartu su treneriu Audriumi Daukša. Bendruomenės nariai buvo supažinditi su pagrindiniais jogos principais. Praktinių užsiėmimų metu taip buvo mokoma taisyklingo kvėpavimo, koncentracijos, meditacijos, atsipalaidavimo technikų, pratimų. Šie užsiėmimai turi stiprią sportinę išraišką, kartu galingą terapinį efektą. Laikui bėgant jaučiamas ir vidinis dvasinis tobulėjimas, ugdosi pozityvus požiūris.

Jogos nauda:

 • kūnas tampa stiprus ir sveikas
 • mažina įtampą,
 • reguliuoja emocijų kaitą,
 • neutralizuoja streso pasėkmes,
 • gerina virškinimą, stiprina imuninę sistemą,
 • kūnas tampa lankstesnis,
 • skatina sveiką gyvenimo būdą,
 • gerina laikyseną,
 • ugdo discipliną, savikontrolę,
 • didina susikaupimą,
 • lavina atmintį,
 • gerina stuburo būklę,
 • atkuria fizinio ir dvasinio kūno harmoniją.

20191021_190651 (daugiau…)

Paskaita ,,Laikysenos įtaka žmogaus sveikatai“ Karsakiškio kaimo bendruomenėje

     Š.m. lapkričio 6 d. Karsakiškio kultūros centre vyko paskaita ,,Laikysenos įtaka žmogaus sveikatai“. Paskaitą skaitė kineziterapeutė Justina Barzevičienė.  Kineziterapeutė  parodė pratimus taisyklingai laikysenai išlaikyti, kuriuos darė kartu su bendruomenės nariais, taip pat papasakojo, kaip apsaugoti stuburą dirbant įvairius darbus ir kaip padėti vaikams ugdyti tinkamą laikyseną. Nuo nugaros skausmų jau kenčia ir vaikai, ne tik suaugusieji. Daugeliui skausmą nugaros srityje gali išprovokuoti netaisyklinga laikysena, kreiva sėdėsena, per didelis fizinis krūvis, kūno pažeidimai ar ligos. Sėdimas gyvenimo būdas – dažniausia nugaros ir kaklo skausmų priežastis. Jeigu visą darbo dieną sėdite, tai jau tikriausiai paskauda nugaros apačią. Daugelis apsigauna manydami, jog ramus sėdėjimas mažiau apkrauna nugarą, nei tarkim sunkus fizinis darbas ar sportas.

75564546_521408112044448_5633921319008468992_n (daugiau…)

Gyventojų bendruomenės nariai ,,Piniava‘‘ stiprino psichinę sveikatą ir lavino emocinį intelektą

    Sveikatos stiprinimas šiomis dienomis esant  įtemptam gyvenimo ritmui daugeliui asmenų tampa vis didesne prioritetine vertybe. Nuolatinis stresas, įtampa žaloja mūsų fizinę bei psichinę sveikatą. Vis didėjantis skaičius įvairiausių susirgimų (depresijos, nerimo sutrikimų ir kt.) kelia vis didesnį visuomenės susirūpinimą. Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras stengiasi priminti gyventojams, kaip svarbu stiprintini psichinę sveikatą. Panevėžio rajono savivaldybės gyventojai 2019 m.  spalio 30 d. dalyvavo nemokamame renginyje ,,Psichikos sveikatos stiprinimas ir emocinio intelekto lavinimas. Raiška ir prasmė“, kurį organizavo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Jackutė. Renginys vyko Piniavos mokykloje-darželyje, renginį vedė ,,Juoda avis‘‘ komandos narės Sigita Andriukevičiūtė ir Laura Stumbraitytė. Gausiai susirinkę Piniavos bendruomenės nariai mokėsi stiprinti psichinę sveikatą, susipažino su emocinio intelekto lavinimo metodais. ,, Juoda avis‘‘ narės pristatė emocinio intelekto sąvoką, ugdė reflektavimo ir savianalizės įgūdžius, lavino emocinio intelekto kompetencijas (savęs suvokimą, savęs valdymą, socialinį sąmoningumą bei santykių valdymą). Praktinėje paskaitoje dalyviai galėjo suprasti ir pajausti, kaip emocinio intelekto kompetencijos pasireiškia kiekvieno iš mūsų gyvenime.    (daugiau…)

Paskaita ,,Smurto ir patyčių prevencija“ Berniūnų kaimo bendruomenėje.

     Spalio 30 d. Berniūnų bibliotekoje vyko paskaita ,,Smurto ir patyčių prevencija“. Paskaitą skaitė psichologas Nerijus Ogintas. Užsiėmimo metu lektorius patarė, kaip išvengti ir apsisaugoti nuo smurto ir patyčių. Pasakojo apie gyvenimą be smurto, patyčių pasekmes ir jų suvokimą. Smurtas  yra  viena  skaudžiausių  ir aktualiausių visuomenės sveikatos problemų pasaulyje. Smurto   problema    nepaprastai sudėtinga  ir  įvairialypė:  smurtas  prieš moteris,  agresyvus   elgesys   su   vaikais   yra viena  iš  pagrindinių  visuomenės  sveikatos problemų  ir  žmogaus  teisių  pažeidimų. Smurtas,   priklauso  nuo  kultūros,  vertybių, socialinių  normų,  o  tai  ir  yra  viena pagrindinių  priežasčių,  kodėl  smurtas,  kaip visuomenės  sveikatos  problema,  buvo  ilgai ignoruojamas. Viena  dažniausių  smurto  apraiškų mokykloje –patyčios. Patyčios – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos panaudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti (Olweus, 1978, 1993). (daugiau…)

Paskaitos Paįstryje ir Krekenavoje!

     Š. m. spalio 14 dieną  pirmąsias savo paskaitas išklausė dviejų naujai įsikūrusių Trečio amžiaus universiteto (TAU) klausytojai. Paįstryje, kartu su Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais, lankėsi med. dr. Virginija T. Dambrauskaitė-Gudavičienė ir skaitė paskaitą „Sveikata ir imuniteto stiprinimas natūraliomis priemonėmis“.

72238808_737016250138182_1117431150457913344_n

1 pav. Paskaita „Sveikata  ir imuniteto stiprinimas natūraliomis priemonėmis“  Paįstryje

(daugiau…)