Paskaita „Dantų ligų pasekmės ir burnos priežiūra“

       Š.m. vasario 19 d. Šiluose vyko paskaita „Dantų ligų pasekmės ir burnos priežiūra“ Paskaitą skaitė Panevėžio kolegijos dėstytoja, lektorė, burnos higienistė Rima Adomaitienė. Kiekvieno žmogaus dantys unikalūs kaip ir pirštų antspaudai, tačiau jie dažnai nukenčia dėl netinkamos priežiūros. Dažnos dantų ligos: kariesas (ėduonis), gingivitas (dantenų uždegimas) bei periodontitas (parodontozė). Jei taisyklingai išsivalome dantis ir tarpdančius, net 70 proc. užkertame kelią ėduoniui ir kitoms ligoms.

       Paskaitos metu lektorė pasakojo apie dantų ligas, kurios pradžioje gali atrodyti visai nepavojingos, tačiau jų negydant galima atsirasti daug ir rimtesnių problemų. Viena iš pagrindinių problemų – dantų apnašos ar akmenys. Dantų akmenys susidaro tuomet, kai mineralinės medžiagos, susidariusios iš seilių nusėda ant dantų apnašų ir pradeda palaipsniui kietėti. Neseniai susiformavę dantų akmenys būna gelsvi arba pilkšvi, tinkamai nesirūpinant dantimis, jie gali tapti tamsiai rudi arba juodi. Dantų akmenų pastebėti nepavyks, jei jie kaupiasi po dantenomis. Kodėl atsiranda dantų apnašos ir akmenys? Viena iš pagrindinių priežasčių – nereguliarus bei neteisingas dantų valymas arba, apskritai, jų nevalymas. Taip pat įtakos turi nekokybiško šepetėlio bei netinkamos pastos naudojimas, neteisinga dantų padėtis. Daugelis maisto  kramtymui naudoja tik viena žandikaulio pusė, valgo daug  minkšto maisto. Kieti maisto produktai nuo dantų pašalina tam tikrą kiekį apnašų. Tuo tarpu, minkšti maisto produktai lieka tarp dantų, todėl apnašos kaupiasi lengviau. (daugiau…)

Paskaita „Aplinkos taršos įtaka vandens kokybei“ Ramygaloje

   Vasario 20 dieną Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su UAB „Aukštaitijos vandenys“ ryšių su visuomene specialistu Svajūnu Mikeška aplankė Ramygalos bendruomenę, kurioje skaitė paskaitą „Aplinkos taršos įtaka vandens kokybei“.

88030640_619458212165132_500829835669536768_n

1 pav. Paskaita „Aplinkos taršos įtaka vandens kokybei“ Ramygaloje

(daugiau…)

Paskaitos “Žmogaus žarnynas ir jo gyventojai : „gerosios“ ir „blogosios“ bakterijos. Draugai ar priešai?“

     Š.m. vasario  mėn. 20 ir 24 dienomis gyvensenos medicinos specialistė Vilma Verygienė vedė paskaitas “Žmogaus žarnynas ir jo gyventojai :“gerosios“ ir „blogosios“ bakterijos. Draugai ar priešai?“ Ėriškių, Trakiškio, Smilgių ir Molainių bendruomenėse.

88069217_221070725682202_3670103658135027712_n

1pav. Paskaita Trakiškio bendruomenėje

(daugiau…)

VADOKLIUOSE VYKO ,,MANO ŠIRDIS – MANO SVEIKATA“ PASKAITŲ IR PRAKTINIŲ UŽSIĖMIMŲ CIKLAS

     Vadokliuose vyko sveikatos stiprinimo programos mėnuo ,,Mano širdis − mano sveikata“, kuri prasidėjo 2019 m. gruodžio mėnesį ir baigėsi 2020 m. sausio 30 d. Programos metu vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė kvalifikuoti specialistai. Paskaitas skaitė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės, gyd. kardiologas, mitybos specialistė vedė II dalių teorinius ir praktinius užsiėmimus, kineziterapeutas vedė II dalių teorines bei praktikinius fizinio aktyvumo užsiėmimus, psichologas mokė kovoti su stresu ir mokė atsipalaidavimo pratimų.
Primename, kad su Vadoklių seniūnijos širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenims programos dalyviais susitiksime po 3 mėnesių (2020 m. kovo mėn.) ir po 12 mėnesių nuo programos pradžios (2020 m. gruodžio mėn.) sveikatos rodiklių patikrinimui.
Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad rūpinatės sveikata bei dalinamės akimirkomis iš ŠKL renginio!

dwqq (daugiau…)