Ankstyvosios intervencijos programa

    Psichoaktyvių medžiagų vartojimas ─ viena skaudžiausių problemų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Psichoaktyvių medžiagų vartojimas paplitęs ne tik tarp suaugusiųjų, statistiniai rodikliai atskleidžia, kad alkoholio ar narkotikų vartojimas populiarus ir tarp jaunimo. Paauglystė yra vienas sudėtingiausių vaiko raidos etapų, jaunimas dažniausiai pradeda eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis, kurios veikia žmogaus psichiką. Paauglystės amžius pavojingas tuo, kad mintys, jausmai, kūnas vis dar bręsta, o psichoaktyviosios medžiagos sutrikdo vaiko elgesį ir gali sukelti psichinę ir fizinę priklausomybę. (daugiau…)

Paskaita ,,Onkologinės ligos“

     Š.m. balandžio 11 dieną Smilgių bendruomenėje lankėsi Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos projektų vadovas Virginijus Šaulys. Lektorius pristatė POLA veiklą, kuri: šviečia visuomenę, kaip sumažinti tikimybę susirgti vėžiu, moko pacientus aktyviai dalyvauti savo ligos gydyme, sujungia vėžiu sergančius asmenis į bendruomenę, kurios nariams išduodama POLA kortelė, kuri suteikia daugiau galimybių sergantiems. Kortelė ne tik suteikia įvairias nuolaidas, siekiant palengvinti sergančiųjų gyvenimą, tačiau ir sujungia sergančius į bendruomenę, kuri padeda lengviau pergyventi ligą, leidžia suprasti, kad į gyvenimą reikia žiūrėti optimistiškai ir nenuleisti rankų. (daugiau…)

Paskaita ,,Akių sveikata ir profilaktika, su amžiumi susijusios akių ligos‘‘ Šilagalio ir Velžio kaimo bendruomenėse

     Š.m. kovo 7, 28  dieną vyko dvi  paskaitos, kuriose lektorė Reda Pincevičienė papasakojo apie akių ligas ir jų prevenciją. Buvo atlikta akių mankšta, bei atlikti akių regos testai. Regėjimo aštrumas – vienas svarbiausių gyvenimo kokybės vertinimo kriterijų. Regėjimas – leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti.

54728378_1069080926611980_6700882124087492608_n (daugiau…)

Paskaita ,,Priklausomybių prevencija“

     Š.m. kovo 19-20 d. trijose Panevėžio rajono bendruomenėse (Dembavos, Gustonių, Naujamiesčio) vyko paskaita ,,Priklausomybių prevencija“. Paskaitą skaitė Panevėžio priklausomybių ligų centro atstovai. Paskaitos metu lektoriai pristatė  savo veiklą. RPLC Panevėžio filialas – jau daugiau nei 15 metų priklausomybės ligų gydymo paslaugas teikianti specializuota gydymo įstaiga. Filiale teikiama visa kvalifikuota pagalba ir kokybiškas gydymas nuo išblaivinimo, abstinencijos gydymo, iki reabilitacijos paslaugų ir tolimesnių konsultacijų, padedančių išvengti atkryčio ir gyventi visavertį gyvenimą. Panevėžio priklausomybės ligų centras orentuojasi į sveikimą kompleksiškai, todėl ne tik rūpinasi savo pacientais jiems susirgus, bet ir konsultuoja jų artimuosius, glaudžiai bendradarbiauja su savivaldybių socialiniais darbuotojais, probacijų, vaiko teisių, visuomenės sveikatos biurų specialistais. (daugiau…)

Paskaita ,,Cukraus detoksas. Kaip atsikratyti priklausomybės nuo saldumynų?“

     Š.m. sausio-kovo mėn. vyko paskaita ,,Cukraus detoksas. Kaip atsikratyti priklausomybės nuo saldumynų?“ aštuoniuose Panevėžio rajono bendruomenėse (Ūliūnuose, Tiltagaliuose, Naujamiestyje, Velžyje, Pažagieniuose, Ėriškiuose, Molainiuose bei Piniavoje). Bendruomenėse paskaitas vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė Kristina Bondar. Paskaitos metu dalyviai sužinojo, kaip sveikai numesti svorį visiems laikams, išsigydyti visas ligas, atsikratyti priklausomybių ir jaustis puikiai.

IMG_20190313_180709_resized_20190314_082908204 (daugiau…)