Pasaulinė žindymo savaitė

     Pasaulinė žindymo savaitė yra kasmetinė šventė, rengiama kasmet nuo rugpjūčio 1 iki 7 dienos daugiau nei 120 šalių. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad maitinimas krūtimi yra vienas iš efektyviausių būdų užtikrinti vaikų sveikatą ir išgyvenimą. Šiais metais žindymo savaitės tema yra „Žindymo apsauga: kolektyvinė atsakomybė“.

(daugiau…)

Pasaulinė Hepatito diena

Minima: 2021.07.28

     Liepos 28 d. paskelbta Pasauline hepatito diena. Tarptautinės sveikatos priežiūros įstaigos, susijungusios į Pasaulio hepatito aljansą (angl. World Hepatitis Alliance, WHA), siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitų keliamą pavojų.

     Šių metų tema yra „Hepatitas negali laukti“, parodydamas, kad reikia skubiai stengtis pašalinti hepatitą kaip grėsmę visuomenės sveikatai iki 2030 m. Žmogus miršta kas 30 sekundžių nuo hepatito sukeltos ligos. Pasaulyje apytikriai vienas iš dvylikos žmonių (apie 500 milijonų) serga lėtiniu hepatitu B arba C. Dar didesnį nerimą kelia tai, kad didelei daliai užsikrėtusių žmonių liga yra nediagnozuota.

(daugiau…)

Tarptautinė alergijos diena

Alergija – ypač jautri žmogaus organizmo reakcija į jį patekusį alergeną, į kurį kiti žmonės nereaguoja. Manoma, kad alergija – civilizacijos liga. Alergijos atvejų nuolat daugėja. Alergizuoti gali įvairūs augalai, žiedadulkės, maistas, betgi šaltis.

(daugiau…)

PROBLEMIŠKAS ALKOHOLIO VARTOJIMAS

Problemiškas alkoholio vartojimas, apibūdinamas, kaip  nesaikingas alkoholio vartojimas, kurį lydi neigiamos pasekmės [1]. Nesaikingas alkoholio vartojimas yra didžiulė sveikatos ir socialinė problema visame pasaulyje [2]. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis (PSO), kasmet sukeliama mažiausiai 3 milijonai mirčių netinkamo alkoholio vartojimo, kuris yra 5,3 proc. visų mirčių visame pasaulyje. Atsižvelgiant į tai, žymiai padidėja žalingas alkoholio vartojimas kaip veiksnys, skatinantis daugiau kaip 200 ligų vystymąsi ir  įvairių traumų priežastis [3].

 

 

 

(daugiau…)

PASAULINĖ KRAUJO DONORŲ DIENA

Birželio 14 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė kraujo donorų diena. Šios dienos tikslas yra pagerbti visus donorus aukojančius savo kraują, donorystės savanorius ir jos propaguotojus. Kiekvienais metais kraujo donorystė pasaulyje išgelbėja milijonus gyvybių bei suteikia viltį milijonams žmonių pasveikti.

(daugiau…)

PASAULINĖ MAISTO SAUGOS DIENA

     Pasaulyje trečią kartą minima maisto saugos diena. 2018 metų birželio 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė asamblėja paskelbė siekį stiprinti maisto produktų apsaugą, kad sumažėtų per maistą plintančių ligų. Netrukus ją palaikė Pasaulio sveikatos organizacija PSO bei paragino šalių narių vyriausybes ir organizacijas prisidėti puoselėjant saugaus maisto iniciatyvas.

(daugiau…)