Gruodžio 1-oji Pasaulinė AIDS diena

       1988 metais Pasaulinę AIDS dieną inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Kasmet ji minima gruodžio 1-ąją. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas.

11111 (daugiau…)

Lapkričio 21 d. Tarptautinė nerūkimo diena

     Daugelis žino, kad rūkymas yra žalingas  sveikatai. Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena yra gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui,  o norintiesiems mesti suteikti informacijos, kaip galima tai padaryti – svarbiausias Tarptautinės nerūkymo dienos tikslas.

human-lungs-respiratory-system-healthy-lungs-vector-19046890

(daugiau…)

Europos supratimo apie antibiotikus diena 2019

banner background_LT

     Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – remti racionalaus antibiotikų vartojimo iniciatyvas, pabrėžti kaip veikia atsparumas antibiotikams.

     Šiais metais, minimos Europos supratimo apie antibiotikus dienos tema – „Antimikrobinis atsparumas ir antimikrobinių medžiagų naudojimas ligoninėse“. Taip siekiama atkreipti visų dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą bei stabdyti mikroorganizmų atsparumo antibiotikams plitimą ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą ateities kartoms.

(daugiau…)

PASAULINĖ DIABETO DIENA

     Šių metų Pasaulinės diabeto dienos tema – „Diabetas ir šeima“. Siekiama didinti supratimą apie diabeto poveikį šeimai, taip pat skatina šeimos vaidmenį valdant, prižiūrint ir profilaktikai  mokant „elgtis“ su diabetu.

thumb_poster_1_en

(daugiau…)

Lapkričio 8 d. Europos sveikos mitybos diena

      Lapkričio 8 – ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse gyventojai dar kartą raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai, organizuojami įvairūs renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos ir sveikos mitybos principus ir taisykles tikslu padėti žmonėms suprasti sveikos mitybos pagrindus, kūno masės indekso apskaičiavimo ir vertinimo bei pagrindinių maistinių medžiagų reikšmę, supažindinti su kai kurių maisto produktų sudėtimi, rekomenduojamomis mitybos normomis, kad būtų suformuotas teisingas tiek suaugusių, tiek vaikų požiūris į mitybą.

111111 (daugiau…)

Tarptautinė supratimo apie gripą savaitė

     Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai informuoja, kad kiekvienais metais paskutinę spalio savaitę Europoje minima gripo supratimo savaitė. Tai yra komunikacijos kampanija, rengiama Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), kuria siekiama didinti supratimo apie skiepų nuo gripo svarbą ir skatinti rizikos grupės žmonių vakcinaciją gripo sezono metu.

Vaccination_Young_adult_H

(daugiau…)