Balandžio 7-oji Pasaulinė sveikatos diena  

 

     Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis. Pasaulinę sveikatos dieną  nuo 1950 metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija.

rr (daugiau…)

Balandžio 2-oji Pasaulinė autizmo diena

     Balandis – autizmo supratimo mėnuo. Autizmo spektro sutrikimas – tai ne liga, tai kitoks aplinkos suvokimas, bendravimas, elgesys. Nuo 2007 m. Jungtinių Tautų organizacija paskelbė balandžio 2 d. Tarptautine Autizmo supratimo diena.  Autizmas – tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Šis sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį. (daugiau…)

Kovo 22- antoji Pasaulinė vandens diena

 

     Pažymint Pasaulinę vandens dieną siekiama atkreipti dėmesį į vandens svarbą ir priminti apie per vandenį plintančias infekcijas. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“. Pažeidžiamos ekosistemos turi įtakos žmonių vartojimui skirto vandens kiekiui ir kokybei. Su vandeniu susijusių užkrečiamųjų ligų problema išlieka viena pagrindinių pasaulyje. Dėl vandens trūkumo ar prastos kokybės plinta užkrečiamosios ligos. Su vandeniu susijusių užkrečiamųjų ligų problema išlieka viena pagrindinių visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, besivystančiose šalyse nuo žarnyno infekcinių ligų, plintančių dėl nesaugaus vandens ir jo trūkumo, kasmet miršta apie 2 mln. vaikų.

iStock-5078775151900 (daugiau…)

Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena

     Kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSP) sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena. Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai. 1882 m. kovo 24 d. vokiečių mokslininkas R. Kochas atrado tuberkuliozės ligos sukelėją, bakterija Mycobacterium tuberculosis.  Dienos minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į TB problemą šalyje ir pasaulyje.

TB-DAY

(daugiau…)

KOVO 21 – OJI DAUNO SINDROMO DIENA

       Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, šią dienė mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma.

     Kviečiame prisidėti prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Prašome mūvėti skirtingas kojines kovo 21 dieną ir paskatinti tai daryti kitus! Siūlome bent dieną pakvailioti, nebijoti pabūti kitokiais ir padėti mums skleisti šią žinią naudojant #nenurašykopalaikyk!

36062928955bb01821b4e146c055d340

(daugiau…)