Psichikos sveikatos stiprinimas

Pandemijos laikotarpiu mūsų visuomenė susiduria ne tik su sveikatos ar ekonominiais sunkumais, bet ir su psichosocialiniais iššūkiais. Jau dabar pastebimas smurto artimoje aplinkoje suaktyvėjimas, emocinius sunkumus išgyvena šeimos, pažeidžiamos asmenų grupės – vieniši senjorai, neįgalieji, netekusieji darbo, vaikai. Įstaigų ir organizacijų darbuotojai susiduria su pakitusiomis darbo formomis ir dažnai padidėjusiu krūviu, išaugusiu nerimu. Kalbant apie psichikos sveikatos stiprinimą, visų pirma reikia žinoti, kaip yra suprantama psichinė sveikata. Yra žinoma, kad įvairios visuomenės ir netgi tos pačios visuomenės, skirtingos žmonių grupės turi skirtingą požiūrį į tai, kas kasdieniame gyvenime yra psichinė sveikata.linija_1Kas tai yra psichikos sveikata? (daugiau…)

Pasaulinė hepatito diena

     Kiekvienais metais liepos 28 d. minima Pasaulinė hepatito diena, siekiant geriau informuoti apie virusinį hepatitą – kepenų uždegimą, sukeliantį įvairias sveikatos problemas, įskaitant kepenų vėžį. Yra penkios pagrindinės hepatito viruso padermės – A, B, C, D ir E. Kartu hepatitai B ir C yra dažniausia mirties priežastis, kiekvienais metais prarandama 1,3 mln.

     Šių metų tema yra „Ateitis be hepatito“, kurioje daug dėmesio skiriama hepatito B prevencijai motinoms ir naujagimiams. Liepos 28 d. PSO paskelbs naujas rekomendacijas, kaip užkirsti kelią viruso perdavimui iš motinos vaikui.

hff-tile-test-and-treat-1

(daugiau…)

Saugi vasara

     Daugelis karštas vasaros dienas leidžia gamtoje, mėgaujasi saulės voniomis, vėsinasi upių, ežerų ar jūrų vandenyse, net neįtardami, kiek pavojų tyko, iš pirmo žvilgsnio įprastose pramogose.

     Saulė – energijos bei sveikatos šaltinis tiek žemei, tiek ir žmogui. Su jos spinduliais mūsų organizmas gauna vitamino D, šiluma ir šviesa suteikia teigiamų emocijų, be to šviečiant saulei daug laiko praleidžiame gryname ore. Tačiau ji ne tik lepina, bet gali daryti ir nemažai žalos. Esant aukštai temperatūrai daugiau prakaituojama, prarandama daug skysčių, kartu ir vitaminų bei mineralinių medžiagų – magnio ir kalio, kurie yra būtini geram širdies ritmui palaikyti. Piknaudžiaujant saule gali sutrikti širdies veikla, kilti ar kristi kraujo spaudimas, pradėti skaudėti galvą, nudegti oda, ištikti šilumos ar saulės smūgis.

thumb2-2020-concepts-beach-sand-inscription-2020-in-the-sand-summer-2020

(daugiau…)

VAIKO DIENOS REŽIMAS

     Viskas prasideda šeimoje. Neturint taisyklių ir režimo namuose vaikui sunkiau priprasti darželyje ir mokykloje, o vėliau ir kituose kolektyvuose. Tačiau taisyklės neturi kelti streso ir pykčių nei vaikams, nei tėvams. Tai turi tapti norma ir rutina. Taisyklės ir režimas yra ir bus visur, todėl tėvams būtina suvokti, kad reikalavimai laikytis režimo nepadaro jų meilės vaikams mažesne ir tai nėra muštras. Vaikui tam tikri varžymai, reikalavimai kelia natūralų ir normalų jo pasipriešinimą. Tačiau tėvai turi parodyti, kad vaiko teisės yra neatsiejamos nuo pareigų ir jis su laiku suvoks, kad nesilaikydamas dienotvarkės, jis daro žalą pats sau ir savo sveikatai. Tėvai turi išlikti ramūs, reiklūs ir rūpestingi.

berniukas-ruosiasi-miegui-5d56967cb234e9-17059327

(daugiau…)