Traumų ir griuvimų prevencija

      Kiekvienais metais atšalus orams smarkiai padidėja traumų paslydus pavojus. Pasivaikščiojimai lauke vėlyvą rudenį ir žiemą nemalonumais gali baigtis visiems: pradedant vaikais, baigiant garbaus amžiaus žmonėmis – nuo traumų neapsaugotas niekas. Gydytojų praktika rodo, kad traumos paslydus sudaro daugiau nei pusę (net apie 60 proc.) visų užregistruojamų traumų šaltojo sezono metu. Kaip sumažinti jų riziką ir į ką vertėtų atkreipti dėmesį, įvykus nelaimingam atsitikimui? Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) šalyse socialiniai-ekonominiai nuostoliai dėl traumų labai dideli: kiekvienais metais miršta apie 250 tūkst. ir sužalojama apie 1,5 mln. žmonių, dauguma jų darbingo amžiaus. Pastaraisiais metais traumatizmas tapo sudėtinga socialine ir ekonomine problema. Vykdant traumatizmo prevenciją, turi būti visapusiškai analizuojama situacija, remiantis gautais duomenimis ieškoma naujų ir efektyvių šios problemos sprendimų (daugiau…)

PASAULINĖ AIDS DIENA

World-AIDS-Day_ss_541055896

     Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m., tais metais įvyko visų pasaulio šalių Sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų. Pirmasis šios ligos atvejis užregistruotas 1981 metais, tačiau pasaulyje vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti. Nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, kurie stiprina imuninę sistemą ir  padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu), taip prailginant gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.

(daugiau…)

Lapkričio 14-oji pasauline diabeto diena

     Cukrinis diabetas – grėsminga mūsų amžiaus liga. Jis įspaudžia sergančius žmones į rėmus, kurie pasireiškia kasdienine bei griežta ligos kontroliavimo našta. Diabetas ir komplikacijos tapo pasauline epidemija, kuri plinta vaikų ir paauglių tarpe. Diabetui būdingas padidėjęs troškulys bei apetitas, dažnas šlapinimasis, didėjantis alkis, svorio mažėjimas, nuovargis, suprastėjusi rega, nesugebėjimas susikaupti ar išlaikyti dėmesį

cukrinis-diabetas-800x445 (daugiau…)

TARPTAUTINĖ NERŪKYMO DIENA

iandien-pasaulin-diena-be-tabako

     Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena, šiais metais minima lapkričio 15 dieną. Ši diena – puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

(daugiau…)

Lapkričio 12-18 d. Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė

     Lapkričio 12-18 d. vykstant Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei gyventojai kviečiami atkreipti dėmesį į augantį atsparumą antibiotikams ir vartoti juos atsakingai. Šiuolaikiniai žmonės gyvendami greitu tempu, susirgę nori kuo greičiau pasveikti. Dažnai išbandę liaudiškas gydymosi priemones, nereceptinusi vaistus, daug žmonių net nesusimąstydami ir be gydytojo paskyrimo ar būtinybės pradeda vartoti antibiotikus. Naujausiais Eurobarometro tyrimo duomenimis 66 proc. respondentų žino, kad antibiotikai nuo peršalimo ligų negydo, o 43 proc. jų žino, kad antibiotikai yra neveiksmingi gydant virusus.

antibiotikai (daugiau…)