Pasaulinė AIDS diena

     1988 metais Pasaulinę AIDS dieną inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Kasmet ji minima gruodžio 1-ąją. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas.

     Gruodžio 1 d. PSO kartu su partneriais atiduoda pagarbą visiems, dirbantiems teikti ŽIV paslaugas, ir ragina pasaulio lyderius ir piliečius susitelkti už „visuotinį solidarumą“, kad išlaikytų pagrindines ŽIV paslaugas per COVID 19 ir vėliau. Tai raginimas sutelkti dėmesį į pažeidžiamas grupes, kurioms jau gresia pavojus, ir išplėsti aprėptį vaikams ir paaugliams . 2020 m., Tarptautiniais slaugytojos ir akušerės metais, tai yra raginimas labiau apsaugoti ir palaikyti šiuos sveikatos priežiūros darbuotojus, kurie jau seniai yra ŽIV paslaugų teikimo lyderiai. Mes visi galime prisidėti prie pastangų nutraukti AIDS ir padaryti pasaulį sveikesnį.

201118-bls20397-who-wad-rollup-01-vlow-v01

(daugiau…)

Tarptautinė nerūkymo diena

Minima: 2020.11.19

     Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena yra gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

no-smoking

(daugiau…)

Pasaulinė diabeto diena

     Diabetas (cukrinis) – tai grupė būklių, kurioms būdingas lėtinis gliukozės koncentracijos padidėjimas kraujo plazmoje. Šis gliukozės apykaitos sutrikimas išsivysto dėl absoliutaus arba santykinio insulino trūkumo ir daugelio kitų priežasčių, tačiau dažniausias yra II tipo ir I tipo diabetas. Cukrinis diabetas yra kol kas neišgydoma, bet valdoma liga. I tipo cukriniu diabetu dažniau susergama vaikystėje arba paauglystėje. Liga vystosi gana sparčiai. Vyresnio amžiaus asmenims I tipo cukrinis diabetas vystosi lėčiau ir ne taip akivaizdžiai. II tipo cukrinis diabetas – dažniausiai pasitaikanti cukrinio diabeto forma. Dažniau suserga vyresni nei 45 metų asmenys, tačiau gali pasireikšti ir jaunesniems ar net vaikams.

(daugiau…)

Ankstyvosios intervencijos programos vykdymas

Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2020 metais buvo surinkęs Ankstyvosios intervencijos programos grupę. Užsiėmimai buvo pradėti vykdyti kovo mėnesį, tačiau dėl šalyje susiklosčiusios ekstremaliosios situacijos (Covid-19), šios programos veikla buvo nukelta į 2020 metų rudenį. 2020 metų spalio mėnesį Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo vėl vykdyti Ankstyvosios intervencijos programą, tačiau užklupo antroji Covid-19 banga. Šalyje nuo 2020 m. spalio 7 dienos paskelbtas karantinas, todėl Ankstyvosios intervencijos programa laikinai sustabdyta.

Ankstyvoji intervencija | Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Ši programa yra reikalinga jauniems asmenims (daugiau…)

Psichinės sveikatos stiprinimas koronoviruso metu

Stabdyti viruso plitimą Lietuvoje padėti gali ir  mobilioji programėlė. Lietuva į kovą su koronavirusu (COVID-19) pasitelkia dar vieną ginklą – mobiliąją programėlę KORONA STOP LT. Jos tikslas – informuoti žmones apie tai, kad jie buvo arti koronavirusu užsikrėtusių asmenų ir sudaryti galimybę nutraukti viruso plitimo grandinę.

18057_e7707a982a20ba01beec685d3b11d2d1

(daugiau…)