Birželio 5-oji Pasaulinė aplinkos diena

     1972 m. gruodžio 15 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja birželio 5-ąją paskelbė Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, skirta paskatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje. Ši diena šventei minėti pasirinkta todėl, kad 1972 m. birželio 5 d. Stokholme įvyko pirmoji JTO konferencija, skirta aplinkos apsaugos problemoms aptarti, o vėliau sukurta JTO aplinkos apsaugos programa. (daugiau…)

Gegužės 29 d. Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena

issetine-skleroze12      Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena yra minima kiekvienais metais paskutinį gegužės mėnesio trečiadienį. Šią dieną daugelyje šalių dėmesys nukrypsta į sergančiuosius ir kovojančius su išsėtine skleroze – jaunų ir darbingų žmonių liga, galinčia užklupti visiškai netikėtai.

Išsėtinė sklerozė (IS) yra dažniausia netrauminė centrinės nervų sistemos , t. y. galvos smegenų ir nugaros smegenų, liga. Tai lėtinė liga, kuri paprastai pasireiškia protarpiniais priepuoliais (atkryčiais). Įvairių žmonių IS simptomai gali labai skirtis.

Buvo suskaičiuota, jog apie 1,2 milijono žmonių visame pasaulyje serga išsėtine skleroze. Kiekvienas gali susirgti šia liga, nesvarbu, kas jie tokie yra ir kur gyvena. (daugiau…)

PASAULINĖ HEPATITO C DIENA

     Gegužės 19-ąją pasaulyje ir Lietuvoje minima hepatito C diena. Virusinis hepatitas C (VHC) – tai hepatito C viruso sukeltas kepenų uždegimas. Virusinis hepatitas C – užkrečiamoji arba infekcinė liga. Šios ligos sukėlėjas – hepatito C virusas pažeidžia kepenis, sukeldamas uždegimą, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį. Ligą sukeliantis hepatito C virusas, atrastas 1988 metais, o Lietuvoje pirmieji hepatito C viruso atvejai nustatyti tik 1993–1994 metais.

svetur

(daugiau…)

Projektas „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“

   Didinkime žinomumą apie vykdomą projektą „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“. Informuokite psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problemų turinčius asmenis, jų artimuosius  ar kitus suinteresuotus asmenis.

NTKD  trumpi video:

(daugiau…)