Sveikuolių paskaitos Panevėžio rajono bendruomenėse

sveikatos-paskaitos-1Birželio 27 – liepos 3 dienomis Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai atvyko į Panevėžio rajono Upytės ir Ėriškių bendruomenes vesti sveikuolių mokyklų, kadangi ne tik šios dvi bendruomenės domisi tinkamu, sveiku gyvenimo būdu, Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras suorganizavo lektorių paskaitas ir kitose aktyviose bendruomenėse.

Birželio 28 dieną Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis aplankė Bernatonių bendruomenės narius. Paskaitos dalyviai labai džiugiai pasitiko lektorių, turėjo jam nemažai klausimų ir labai atidžiai klausėsi jo atsakymų. Buvo labai karšta diena, todėl pirmas dominantis klausimas buvo apie vandenį, toliau dalyviai klausinėjo apie įvairius maisto produktus, vaistų vartojimą. Lektorius įvardyjo septynius žingsius į „sveikatos šalį“ : 1. Panorėk,(pirmiausia reikia noro pasikeitimams) 2. Patikėk (kad gali pasikeisti) 3.Pasitikrink(sužinok, kas yra blogai) 4.Pasimokyk (kaip tinkamai keistis) 5. Padirbėk(didesnis fizinis aktyvumas; sveika, tinkama mityba( vienas iš pirmųjų žingsnių turėtų būti cukraus atsisakymas); grūdinimasis;savikontrolė – stebėti organizmo reakciją i padidėjusį fizinį aktyvumą, stebėti pulsą, kraujo spaudimą; meditacija; malda;atgaila) 6. Pasikeisk 7. Padėk artimui (tapk pavyzdžiu kitiems). Pasiryžus keisti savo gyvenimo būdą reiketų nusiteikti, kad tai tikrai nebus lengva, tačiau vos tik pradėsite jaustis geriau, motyvacija pokyčiams tik didės. (daugiau…)

Sveikatos mokyklos Upytės ir Ėriškių bendruomenėse!

sveikatos-mokyklos-upytes-4Birželio 27 dieną Upytės ir Ėriškių bendruomenės nariai rinkosi į pirmąjį susitikimą su sveikuolių mokyklų lektoriais. Upytės bendruomenės nariai sulaukė Eligijaus Valskio, Ėriškių – Dainiaus Kepenio, kurį birželio 30 dieną pakeitė Lukrecija Augustaitytė. Pirmojo susitikimo metu lektoriai išsiaiškino dalyvių tikslus, lūkesčius, norėjo sužinoti, ko kiekvienas jų tikisi iš sveikatos mokyklų. Vieni norėjo sužinoti kažką naujo, tiek sveikos mitybos, tiek fizinio aktyvumo klausimais, kiti – rasti sielos ramybę jogos užsiėmimų metu. Visus vienijo vienas tikslas – pagerinti sveikatą bei pakeisti požiūrį į sveiką gyvenimo būdą. Pirmojo susitikimo metu visi dalyvavusieji užpildė anketas, kuriose turėjo paminėti kokių probelmų turi, kokius vaistus vartoja, atsakyti į klausimus apie alkoholio ir tabako naudojimą. Visi dalyvavusieji buvo pasverti, pamatuotas jų kraujo spaudimas. (daugiau…)

Saugi vasara

saugi-vasara-1Vasara – atostogų metas. Daugelis karštas vasaros dienas leidžia gamtoje, mėgaujasi saulės voniomis, vėsinasi upių, ežerų ar jūrų vandenyse, net neįtardami, kiek pavojų tyko, iš pirmo žvilgsnio įprastose pramogose.

Saulė – energijos bei sveikatos šaltinis tiek žemei, tiek ir žmogui. Su jos spinduliais mūsų organizmas gauna vitamino D, šiluma ir šviesa suteikia teigiamų emocijų, be to šviečiant saulei daug laiko praleidžiame gryname ore. Tačiau ji ne tik lepina, bet gali daryti ir nemažai žalos. Esant aukštai temperatūrai daugiau prakaituojama, prarandama daug skysčių, kartu ir vitaminų bei mineralinių medžiagų – magnio ir kalio, kurie yra būtini geram širdies ritmui palaikyti. Piknaudžiaujant saule gali sutrikti širdies veikla, kilti ar kristi kraujo spaudimas, pradėti skaudėti galvą, nudegti oda, ištikti šilumos ar saulės smūgis. (daugiau…)