Minima: 2022.05.12

     Tarptautinė slaugytojų diena švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil (1820 05 12 – 1910 08 13) garbei, taigi – per jos gimimo dieną.

     Krymo karo metu Florens Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

     Tarptautinė slaugytojų taryba paskelbė naują 2022 m. Tarptautinės slaugytojų dienos (IND) temą: „Slaugytojų lyderių balsas – investuokite į slaugą ir gerbkite teises, kad būtų užtikrinta pasaulinė sveikata“, daugiausia dėmesio skiriant būtinybei apsaugoti, remti ir investuoti į slaugytojo profesiją, siekiant sustiprinti sveikatos sistemas visame pasaulyje.

     TST taip pat pradeda rinkti atvejų tyrimus, kuriuos pateikia slaugytojos iš viso pasaulio, kad parodytų neįtikėtiną novatoriškų slaugytojų kasdien atliekamų darbų spektrą. Šios istorijos, kurios ištisus metus buvo viešinamos TST ir TSD svetainėje, atspindi slaugytojų darbą rūpinantis COVID-19 sergančiais žmonėmis per visą pandemiją, taip pat plačią slaugos paslaugų įvairovę, kuri tęsėsi per visą pandemiją, rūpinantis ligoniais, kurie kenčia nuo kitų ligų. Nuo gimimo iki mirties, nuo neužkrečiamųjų ligų iki infekcinių ligų, nuo psichikos sveikatos iki lėtinių ligų ligoninėse, bendruomenėse ir namuose  -slaugytojai teikia visiems prieinamą, įperkamą, į asmenį orientuotą, holistinę priežiūrą.

     COVID-19 atskleidė trūkumus, atsiradusius dėl nepakankamų investicijų į sveikatos sistemas visame pasaulyje. TSD 2022 tema parodo, kad reikia investuoti į slaugą, sukurti atsparius, aukštos kvalifikacijos slaugos darbuotojus ir apsaugoti slaugytojų teises, siekiant pakeisti sveikatos sistemas taip, kad jos atitiktų asmenų ir bendruomenių poreikius dabar ir ateityje.

 

Naudota informacija:

  1. https://www.lsso.lt/post/paskelbta-2022m-tarptautin%C4%97s-slaugytoj%C5%B3-dienos-tema
  2. https://day.lt/sventes/straipsniai/slaugytoju_diena
  3. https://www.icn.ch/what-we-do/campaigns/international-nurses-day