Burnos sveikatos problemos yra labai paplitusios, ypatingai tarp vaikų. Siekiant formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus valyti dantis, gegužės 10 d.  Ramygalos lopšelyje – darželyje ,,Gandriukas”, atvykusi edukatorė Eglė Rakauskienė pravedė užsiėmimą „Švarūs dantukai-graži šypsenėlė“.

     Veiklos tikslas – formuoti teisingus burnos higienos įgūdžius bei motyvuoti vaikus valytis dantis. Eglė pasakojo vaikams apie dantų priežiūrą, supažindino vaikus su dantų priežiūrai reikalingomis priemonėmis, rodė skaidres, pasakojo kokie yra sveiki ir nesveiki maisto produktai. Po to visi aktyviai įsitraukė į praktinę užsiėmimo dalį, kurios metu aptarė ir dėliojo ant piešinių sveikus ir nesveikus maisto produktus, įvardino, kurie maisto produktai stiprina organizmą. Vaikai pamatė per vaizdines priemones tikrą sugedusį ir sveiką dantį.

     Pasitelkus metodines priemones – dantų modelį ir šepetėlį, vaikai mokėsi taisyklingai valytis dantis. Su lektore atliko praktinį bandymą – su pienu ir maisto likučiais, stebėdami kaip dantų pasta ir dantų šepetėlis nustumia maisto likučius. Tikimės, kad ši veikla paskatins vaikus kruopščiau prižiūrėti dantukus. Sveiki dantys – ne tik graži šypsena, bet ir gera sveikata, todėl tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu. Po užsiėmimo kiekvienas vaikas dovanų gavo ,,Dantukų valymosi kalendorių“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Grakauskienė