Svarbus aplinkos veiksnys  yra mityba, kuri aprūpina organizmą energija ir gyvybinei organizmo veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis, užtikrina normalų vystymąsi. Ikimokyklinio amžiaus vaikai privalo laikytis mitybos režimo, valgyti sveikai pagamintą, tinkamai apdorotą, fiziologinius vaiko amžiaus ypatumus, bei sveikos mitybos rekomendacijas atitinkantį maistą. Ji turi būti visavertė, reguliari ir subalansuota. Rekomenduojamos maisto medžiagų ir energijos normos, bei mitybos piramidė nurodo bendrus augimui reikalingų maisto medžiagų kiekius. Tris apatines mitybos piramidės dalis (duoną, grūdinius produktus, bulves; daržoves ir vaisius; pieną ir jo produktus, mėsą, žuvį, kiaušinius, ankštinius, riešutus) sudaro augimui reikalingi maisto produktai.

    Birželio 3 dieną Smilgių darželyje vaikus aplankė VŠĮ „Sveikatai palankus“ personažai Braškytė ir Brokoliukas. Jie vaikams papasakojo ką daryti, kad patekti į sveikatos karalystę. Darželinukai sužinojo kokia daržovė yra sveikatos karalius, kokių  vitaminų yra įvairiuose vaisiuose ir daržovėse. Vaikai susipažino su išdykėliu žaliuoju Brokoliuku, kartu pažiūrėjo spektakliuką bei su jo personažais pašoko smagų šokį.

    Edukacija vyko darželio kiemelyje, naujai  įrengtoje aikštelėje. Edukatoriai vaikams padovanojo knygelę, kurioje daug spalvotų paveikslėlių bei sveikatos karalystės naujienų.  Užsiėmimo pabaigoje visi vaikai dainavo sveikatos karalystės himną ir plojo žaismingiems aktoriams.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė