Vaikai – labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Suaugusių žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo mažens. Kad vaikai kuo daugiau sužinotų, suprastų apie sveikatą,  išmoktų ją saugoti bei stiprinti, sveikatos specialistai, mokytojai ir įvairių organizacijų darbuotojai prisideda prie sveikatos įgūdžių ugdymo.

     Jau ketvirtus metus iš eilės, spalio mėnesį, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį inicijuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Šio projekto tikslas – skatinti fizinį aktyvumą pradinukų tarpe, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius gilinantis į kiekvienai asmenybei aktualias temas.   Šiais metais „Olimpiniame mėnesyje“ dalyvavo ketvirtos klasės mokiniai. Užduotys ir veiklos, kuriuose dalyvavo mokiniai yra įtraukios. Mokiniai kartu su bendraklasiais aktyviai įsitraukė į veiklas, įgavo naujų žinių, įgūdžių, ugdė bendrystę ir puoselėjo olimpines vertybes – pagarbą, draugystę, tobulėjimą.

     Šis mėnuo buvo kupinas įvairiomis sportinėmis ir fiziškai aktyviomis veiklomis. Mokiniai sužinojo daugiau apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai, sveikos mitybos principus, sveiką gyvenseną, emocinį intelektą ir bendradarbiavimo svarbą, dalyvavo nuotoliniuose susitikimuose su olimpiniais čempionais, sportininkais, kurie papasakojo kaip stiprina savo sveikatą, pasidalijo įžvalgomis ko reikia, kad pasiektum gerų rezultatų.

     Projekto pabaigoje mokiniams įteikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir  Lietuvos tautinio olimpinio komiteto diplomai. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Džiugelytė