Dažnai mažiesiems iškyla klausimas kas yra mikrobas. Kokio jis yra dydžio? Kur jis gyvena? Kur jis slepiasi? Ką daryti, kad nugalėtum virusus ir bakterijas? Atsakymo į šiuos klausimus vaikai ieškojo kartu su visuomenės sveikatos priežiūros  specialiste ir lektore Sigita.

     Spalio mėnesį Krekenavos lopšelyje-darželyje „Sigutė“ ir Linkaučių bei Žibartonių skyriuose vaikai dalyvavo asmens higienos įgūdžių stiprinimo veiklose. Visuomenės sveikatos priežiūros  specialistė papasakojo, kur gyvena mikrobai, kokie yra būdai juos įveikti, skatino suprasti asmens higienos  naudą sveikatai ir saviugdai. Vaikai atliko praktines užduotis apie dantų švarą, klausėsi pasakojimo „Dantų miestelis“, aptarė teisingos burnos higienos taisykles.

     Su lektore Sigita Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai atliko eksperimentą kaip mikrobai „pabėga“ nuo muilo. Eksperimentui reikėjo: vandens, juodų maltų pipirų, skysto muilo ir dubenėlio. Lektorė papasakojo Fui ir Fe bakterijų istoriją, vaikai sukūrė savo bakterijas, kurios kasdien primins apie rankų plovimą.

      Nuolatos su vaikais prisimename apie asmens higienos svarbą, kad labai svarbu ne tik plauti rankytes, valyti dantukus, skalauti burnytę, bet ir rūpintis savo drabužiais ir švaria aplinka. Norint turėti sveikus dantis ir sveiką imunitetą svarbu taisyklingai maitintis, valgyti daug vaisių ir daržovių. Visiems kartu daug lengviau visko išmokti, nes tik per patirtį atsiranda įgūdžiai ir žinojimas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Džiugelytė