Pasaulio Sveikatos Organizacija skelbia, kad mus supanti aplinka net 20% nulemia mūsų sveikatos būklę. Vaikai darželyje jau nuo mažens pratinami rūpintis savo sveikata, puoselėti aplinką. Mažieji nuolat gilina savo žinias aplinkosaugos bei ekologijos srityje, dalyvaudami jiems skirtuose užsiėmimuose, aplinkos tvarkymo talkose, akcijose.

    Lapkričio 10 d. Piniavos darželio – mokyklos Bernatonių skyriaus „II Ikimokyklinės“ ir „Jungtinės“ grupės vaikai mokėsi rūšiuoti atliekas, klausėsi sveikatos specialistės paskaitos apie sveikos aplinkos išsaugojimą. Su vaikais diskutavome apie aplinkos saugojimo svarbą, atliekų tinkamą rūšiavimą, atliekų surinkimo konteinerių spalvas. Aiškinomės, kad nuo ne vietoje išmestų šiukšlių kenčia ir mūsų gamtos gyventojai – žinduoliai, žuvys, vabzdžiai.

   Užsiėmimo pabaigoje darželinukai pasiskirstę komandomis mokėsi rūšiuoti atliekas. Ant popieriaus lapo buvo suklijuoti atliekų konteinerių pavyzdžiai ir duoti lipdukai su įvairių atliekų pavyzdžiais. Vaikams reikėjo tinkamai, pagal konteinerių spalvas surūšiuoti atliekas. Džiugu buvo tai, kad vaikai turėjo žinių apie atliekų rūšiavimą, o ko nežinojo – išmoko ir su užduotimi puikiai susitvarkė. Mažieji ugdymo įstaigoje pratinasi prižiūrėti žaidimų aikšteles, gėlynus, aktyviai dalyvauja aplinkos tvarkymo talkose. Kai aplinka švari, tai ir nuotaika puiki, ir visi darbeliai sekasi geriau.

Valentina Kaušakienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė