Prisijungusi prie iniciatyvos „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ Velžio gimnazija paskutinę balandžio savaitę surengė sveikatingumo renginių ciklą gimnazistams ir visai Velžio bendruomenei. Sveikatą stiprinančių mokyklų judėjimas, kuriam prisijungė ir Velžio gimnazija, šiemet mini veiklos 25-metį. Renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenei, kad jau 25 metus egzistuoja mokyklos, kurioms svarbu ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir mokinių bei visos vietos bendruomenės sveikata. Iniciatyvos tikslas yra siekti, kad geroji sveikatos stiprinimo patirtis neliktų vien mokykloje, todėl prisijungti prie gimnazijos organizuotų sveikatingumo iniciatyvų kvietėme ir mokinių tėvus bei visus Velžio gyventojus.  Smagu, kad žmonių rūpinimasis savo sveikata tampa įprasta gyvenimo norma, juntamas vis didesnis susidomėjimas sveikatingumo renginiais, žmonės daugiau juda, domisi sveika mityba.20180425_112235

Sveikatinumo renginių ciklas Velžio gimnazijoje prasidėjo akcija „Įsiklausyk į tylą“, skirta  triukšmo supratimo dienai paminėti. Renginyje kuriame kalbėta apie triukšmo poveikį žmogaus sveikatai, akcentuota pernelyg didelio triukšmo žala, aptartos galimos priemonės situacijai pakeisti. Žinių apie vandens naudą mokiniai įgijo viešėdami bendrovėje „Aukštaitijos vandenys“.

Balandžio 25-ąją gimnazijoje organizuota judrioji diena. Smagios sportinės rungtys vyko galerijoje „Baltoji niša“, vidiniame kieme ir stadione. Su biblioteka sujungtoje „Baltojoje nišoje“ gimnazistams teko demonstruoti pusiausvyros galimybes einant su knygomis ant galvos, su knygų krūva ant nugaros daryti atsispaudimus ir pan. Vidiniame kiemelyje ir stadione kūno kultūros mokytojai Jolanta Klimavičienė ir Aurimas Puodžiūnas surengė estafečių, judriųjų rungčių varžybas, mokiniams teko praeiti kliūčių ruožą, išbandyti vikrumą ir komandines rungtis.

Balandžio 30 dieną pasitikrinti sveikatos rodiklių į gimnaziją buvo kviečiami visi Velžio gyventojai. Sveikata pasirūpinti kvietę  Panevėžio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro akcijos organizatoriai siūlė sužinoti kūno masės indeksą, riebalų ir raumenų santykį, pasimatuoti streso lygį, cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Nemenkas susidomėjimas sveikatingumo renginiais leidžia tikėtis, kad rūpinimasis sveikata ir panašūs renginiai taps Velžio kaimo tradicija.

20180425_112403

IMG-20180425-WA0024

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Ingrida Aleknienė