Š.m.  rugsėjo 20 d. Šilų kaime lankėsi Panevėžio rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Liudmila Nikolajeva. Psichologė pravedė paskaitą „Emocinio streso pavojai ir pasekmės“.

unnamed (3)

1 pav. Šilų kaimo bendruomenė

      Šiuolaikiniame gyvenimo ritme stresas tapo nuolatiniu kiekvieno iš mūsų palydovu. Susitikimo metu psichologė  pateikė patarimų: kaip valdyti stresą, kaip sumažinti streso pasekmes, kaip susikurti gerą savijautą, puikų mikroklimatą namuose ir artimoje aplinkoje. Paskaitos metu bendruomenės nariai turėjo galimybę sužinoti:

  • kaip ir kodėl susiformavo streso sistema;
  • kokie procesai vyksta mūsų kūne, patiriant stresą;
  • kokią įtaką šiam procesui daro mūsų mintys;
  • ką daryti norint patirti mažiau streso;
  • ir kaip tapti atsparesniu dideliems gyvenimo pokyčiams, apie kuriuos dar net nežinote.

     Taip pat bendruomenės nariai atliko testą ,,Kas  sukelia stresą ? “. Atlikę testą paskaitos dalyviai išsiaiškino kas dažniausiai jiems sukelia stresą (sveikata, bendravimas su artimaisiais, gyvensena, vidaus ramybė arba buitis). Psichologė davė naudingų patarimų, kaip būtų galima streso išvengti.

unnamed (2)

2 pav. Šilų kaimo bendruomenė

      Stresas gali atsirasti dėl įvairių nepalankių veiksnių, traumų poveikio, įtampos. Stresą sukelia išgąstis, triukšmas, konfliktai šeimoje ar darbe, kasdieniai rūpesčiai, nesaugumo pojūtis, socialinės problemos, įtemptas darbas, nuolatinė skuba, jautresniems žmonėms – slėgio ar oro permainos. Stresas turi tendenciją kauptis. Maži stresiniai įvykiai savotiškai stimuliuoja, bet kai jų yra daug, ar jie trunka per ilgai, ar pernelyg intensyviai, arba nors ir mažų, – jų prisikaupia gana daug – žmogus pradeda streso nebepakelti.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Aušra Rešimavičienė