WFD_0

     Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO Food and Agriculture Organisation). Šios organizacijos iniciatyvą palankiai priėmė ir patvirtino Jungtinių tautų organizacija. Šiais metais Pasaulinė maisto diena minima spalio 16 dieną. Šventę švenčiančios šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Pasaulyje suskaičiuojama apie 800 mln. badaujančių žmonių.Trečiose pasaulio šalyse dėl maisto nepritekliaus vaikai užauga liesi ir psichiškai atsilikę. Alkanam vaikui sunku susikoncentruoti ir mokytis. Dėl neprivalgymo prastėja suaugusiųjų darbo kokybė, o tai stabdo ir visos šalies ekonomikos lygį.

     Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kartu su Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO Food and Agriculture Organisation) skelbia iniciatyva #Zerohunger. Tai pasaulinis tikslas, kuriuo siekiama, kad būtų užbaigtas badas kiekvienam vaikui, moterims ir žmonėms visame pasaulyje. Tai pasiekus, sutaupysime daugybę gyvybių ir sukursime šviesesnę ateitį visiems mums. Kasmet maisto atliekos Europos Sąjungoje sudaro 88 mln. tonų arba 173 kg vienam gyventojui. Europos parlamentas pritarė siūlymams, kaip iki 2030 m. jas sumažinti perpus.

Ką mes galime padaryti, kad padėtume #ZeroHunger?

  • Pirmiausia reikėtų stengtis nešvaistyti maisto. Nesuvalgytus ir nepanaudotus maisto produktus galima užšaldyti ar panaudoti gaminant kitą patiekalą; esant neitin alkanam kavinėse ar restorane pasiteirauti gal galima užsakyti pusę porcijos ar išsinešti nesuvalgytą maistą.
  • Taip pat „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, žmonės ne visada supranta ant maisto produkto užrašytos galiojimo datos, nors 6 iš 10 apklaustųjų teigė visada patikrinantys „Geriausias iki…“ ir „Suvartoti iki…“ žymas. Duomenys rodo, kad „Geriausias iki…“ reikšmę (datą, po kurios maisto produktas vis dar yra tinkamas vartoti, nors gali ir nebebūti pačios geriausios kokybės) supranta mažiau nei pusė (47 proc.) Europos gyventojų, o ženklinimo „Suvartoti iki“ reikšmę (datą, po kurios maisto produktas laikomas nesaugiu) – 40 proc. vartotojų.
  • Susiplanuokite, ką pirksite ;
  • Maistą laikykite taip, kaip nurodyta ant pakuočių ;
  • Kai nusiperkate naujų maisto produktų, dėkite juos į šaldytuvo ir spintelių lentynų galą, kad pirma sunaudotumėte jau pradarytus produktus.

2014 m. duomenimis, 55 mln. žmonių (arba 9,6 proc. 28 ES valstybių narių gyventojų), negalėjo sau leisti įsigyti kokybiško maisto kas antrą dieną. Tad reikėtų nešvaistyti maisto, tinkamai jį laikyti, vartoti ir taip sumažinti maisto atliekų kiekį.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė

Naudota informacija :

  1. http://www.ulac.lt/renginiai/Pasauline-maisto-diena-2018
  2. http://www.who.int/life-course/news/events/world-food-day-2018/en/
  3. http://www.europarl.europa.eu/news/lt/headlines/society/20170505STO73528/maisto-svaistymas-skaiciai-faktai-ir-parlamento-siulymai-kaip-ji-sumazinti
  4. http://www.fao.org/world-food-day/zero-hunger-actions/en/#c615149
  5. https://day.lt/sventes/straipsniai/maisto_diena