Ėriškių TAU klausytojai susitiko su visada besišypsančia, kupina neišblėstančios energijos aktyvaus judėjimo ir aktyvaus poilsio propaguotoja Joana Bartaškiene. Trenerė mums vedė užsiėmimą „Judėjimas – tai gyvenimas. Rask laiko sau“.

      Viešnios nuomone, jeigu norim turėti gerą nuotaiką, gerą sveikatą – turim aktyviai judėti nuo pat mažens.  Svarbu, kad dalyvautų visa šeima: seneliai, vaikai, anūkai. Jeigu vaikas nuo mažens nematė pavyzdžio, nebuvo skatinamas, tai ir užaugęs nieko nenorės, viskas bus neįdomu, nereikalinga. Gyvename ilgiau, bet ar sveikiau. Jeigu to nepadarėme anksčiau, pradėti aktyviai gyventi niekada nėra vėlu. Amžius sportui – ne riba. Lektorė išvardijo įvairias judėjimo kryptis, kurioms tikrai nereikia  pakloti šimtų ar tūkstančių, kad būtume sveiki. Yra užsiėmimų, kur reikia tik noro. Net ir turintiems vaikščiojimo problemą pramogų yra. Bičiulystės jausmas, pozityviai nusiteikę aplinkiniai visada įkvepia.

    Joana Bartaškienė pasidžiaugė, kad keičiasi vyresnių žmonių požiūris į judėjimą, bendravimą. Vyresnio amžiaus žmonės galvoja, kad gyvenimas jau pasibaigė. Nieko panašaus! Tiesiog atėjo kitas gyvenimo etapas. Ir reikia jį priimti su džiaugsmu ir meile. Nereikia nuvertinti „auksinio amžiaus“ žmonių. Mes, vyresnio amžiaus žmonės, turim gyventi čia ir dabar: kuo daugiau pamatyti, kuo daugiau sužinoti, kuo aktyviau dalyvauti sportiniame gyvenime. Nes nežinome, kiek Dievulis mums laiko paskyrė. Gyvenimas gražus. Jis mums duotas tik vieną kartą. Tad stenkimės jį pragyventi kuo gražiau, kuo įdomiau, kuo linksmiau, kuo aktyviau. Turime rasti laiko sau.

      Labai nuotaikingai trenerė pravedė įvairias mankštas. Aktyviai pajudėjome, gavome daug teigiamų emocijų.

  „Skaidrios mintys, bendravimas, reguliarus judėjimas ir mityba – svarbiausi dalykai, norint ilgiau išsaugoti jaunatviškumą ir sveikatą,“ – taip susitikimo mintis reziumavo aktyvaus gyvenimo būdo propaguotoja Joana Bartaškienė.

         Už tai, kad dar žingsnį žengėme sveikos gyvensenos link, dėkojame rajono visuomenės sveikatos biurui.

 

                                                                                      Birutė Grabauskienė

                                                                                      Ėriškių dekanė