Š.m. balandžio 5 dieną Uliūnuose lankėsi Kelių policijos biuro Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė, vyresnioji inspektorė Danguolė Urbonienė.

56828134_2279064112141277_5422696871795621888_n

1 pav. Kelių policijos biuro Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė, vyresnioji inspektorė, Danguolė Urbonienė

     Kelių policijos atstovė paskaitą pradėjo rodydama avarijų nuotraukas, taip norėdama pabrėžti, kaip svarbu visuomet segtis saugos diržą, tai primenant ir kitiems automobilio keleiviams. Saugos diržai – lengviausias ir pigiausias būdas išvengti sužalojimų eismo nelaimės atveju. Jiems nereikia jokios ypatingos technologijos, jie įmontuoti visuose automobiliuose. Nuo 2006 m. naudotis saugos diržais privalu visos ES visose transporto priemonėse. Pagal ES teisę vairuotojai ir keleiviai privalo prisisegti saugos diržais sėdėdami bet kurioje sėdynėje, kurioje jie įrengti.Važiavimas neprisisegus saugos diržu – antra pagal dažnumą žūčių keliuose priežastis. Ji ne tokia dažna kaip leistino greičio viršijimas, bet dažnesnė už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio.

     Taip pat D. Urbonienė dar kartą priminė taisykles, kurių reikia laikytis važiuojant dviračiu:

  • Važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.
  • Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba kai blogas matomumas, dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonas šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
  • Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmus. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

56430977_370546460217949_6882499175590658048_n

2 pav. Paskaita „Saugokime vieni kitus kelyje“ Gustonyse

       Policijos atstovė, priminė ir atšvaitų svarbą, bei kaip tinkamai juos nešioti. Taip pat visiems dalyvavusiems paskaitoje dovanų įteikė po atšvaitą.

     Tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus. Tai pavojinga situacija – pėsčiasis gali būti ne tik kliudytas, sužeistas, jis gali patirti ir mirtinas traumas. Dar pavojingesnė situacija, kai transporto priemonės kelyje prasilenkia: vairuotojai, trumpam apakinti žibintų šviesų, gali nepastebėti priekyje esančių kliūčių, taip pat einančių pėsčiųjų ar važiuojančių dviračiu ir juos kliudyti.

h

Naudota informacija : http://lkpt.policija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė