Gegužės 2-3 dienomis Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, paminėjo rankų higienos dieną. Ji pasaulyje minima Gegužės 5 dieną.

     Vaikams buvo priminta kada ir kaip plauti rankutes, mažieji mokėsi teisingai atlikti judesius. Buvo atliktas eksperimentas. Jo metu vaikai sveikinosi vieni su kitais ir taip suprato, kad „baubiukai“ plinta per  nešvarias rankas ir daiktus. Žibintuvėlio pagalba stebėjo, kiek daug gali būti ant rankyčių mikrobų. Po to stengėsi jų atsikratyti, teisingai plovė rankutes su vandeniu ir muilu. Po eksperimento mažieji suprato, kad norint nusiplauti švariai rankytes, reikia įdėti nemažai darbo ir pastangų. O, kad pirštukai  ir delniukai būtų linksmi atliko smagią mankštelę. Pelėdžiukų grupės ugdytiniams padalinome  „ Rankų plovimo dienoraščius“,   kuriuos vaikai galės spalvinti  darželyje ir namuose.  Atliko kūrybinę užduotėlę „Linksmas ir liūdnas delniukas“.

    Vaikai, įgiję asmens higienos įgūdžių pradmenis, tampa mažiau priklausomi nuo suaugusiųjų, savarankiškesni, labiau pasitiki savimi. Supranta, kad dažnai plaunantis rankas, galima išvengti daugelio ligų.

Taigi turėtume nepamiršti, kad rankų plovimas mažina hospitalinių infekcijų (HI) bei mirčių skaičių.

DSCF0605

DSCF0606

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Džiugelytė