Š.m. gegužės 29 d. vyko paskaita ,,Dantų priežiūros ypatumai vyresniame amžiuje“ Krekenavos bendruomenėje. Paskaitą skaitė lektorė gydytoja odontologė periodontologė Aistė Navikienė. Paskaita susidėjo iš trijų dalių.

savu-ir-dirbtiniu-dantu-prieziura-02

I dalis. Dantų problemos dažniausiai kamuojančios vyresnio amžiaus pacientus:

  • Įsisenėjusi parodontozė. Tai pagrindinė dantų netekimo priežastis vyresniame amžiuje.
  • Didesnė dantenų uždegimo ir infekcijų tikimybė. Vartojant kai kuriuos vaistus, burnoje sumažėja seilių, dėl to didesnė tikimybė susirgti dantenų uždegimu, padidėja ir infekcijų tikimybė.
  • Netolygaus atspalvio ar stipriai pageltę dantys. Daugelis vyresnio amžiaus pacientų skundžiasi nevienoda dantų spalva, stipriai pageltusiais dantimis.
  • Nusidėvėjęs emalis. Ant emalio matyti įtrūkimų, dėmelių, dalis dantų gali būti nuskilę ir kt.
  • Blogas burnos kvapas. Jis gali atsirasti dėl tam tikrų ligų, prastos burnos higienos ir kt.
  • Dėl prarastų dantų suprastėjusi kramtymo funkcija.

II dalis. Parodontozė – viena labiausiai paplitusių žmonijos ligų. Daugelis mano, kad parodontozė yra neišgydoma liga, o išgirdus tokią diagnozę belieka su ja susitaikyti ir stebėti, kaip vienas po kito krenta dantys. Tai yra didžiulė klaida. Parodontozė yra laipsniškas procesas, besivystantis daugelį metų. Laiku jį aptikus, parodontozė gali būti sustabdyta ir išgydyta.

III dalis. Rekomendacijos.  Kai parodontozė būna labai stipriai įsisiūbavusi, o dantys jau praktiškai krenta, tuomet gydymas dažniausiai būna nebeveiksmingas. Tuomet tenka atsisveikinti su natūraliais dantimis ir atkurti juos brangiais dirbtiniais. Kad taip nenutiktų, pacientai turi gerai prižiūrėti savo dantis, juos mylėti ir nepamiršti 1-2 kartus per metus apsilankyti pas odontologą, kuris stebės dantų būklę ir aptiks problemą pačioje pradinėje stadijoje.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Aušra Rešimavičienė