Ramygalos gimnazijoje vasario 10 dieną pirmų klasių moksleiviams vyko pamokėlė – praktinis užsiėmimas kaip valyti ir prižiūrėti dantukus.

     Naudodami dantų muliažą vaikai praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Aptarėme pagrindines dantų gedimo priežastis, įtvirtinome žinias apie naudingą ir žalingą maistą dantukams, diskutavome. Sutarėme, kad dantų pasta vaikams turi būtų su fluoru ir aptarėme pagalbines dantų priežiūros priemones: liežuvio gramdiklį, dantų krapštukus, tarpdančių siūlus, kada ir kaip juos naudoti. Priminėme apie burnos skalavimo naudą po užkandžių. Padrąsinome vaikus nebijoti gydytojo odontologo. Vėliau skaitėme ir aptarinėjome knygą “Net monstrai valosi dantis“, kuri mokinukams labai patiko, sukėlė daug diskusijų.

      Moksleiviams išdalintos „Dantų priežiūros atmintinės“, kurias parsineš namo ir kartu su tėveliais dar kartą aptars dantų priežiūros taisykles bei išspręs jame esantį kryžiažodį. Tikimės, kad ši pamokėlė paskatins vaikus kruopščiau prižiūrėti savo dantukus ir jie bus sveiki ir gražūs.

DSCF1427

DSCF1430

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Stanislava Subačienė