Minima: 2020-10-16

  Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO FoodandAgricultureOrganisation). Šios organizacijos iniciatyvą palankiai priėmė ir patvirtino Jungtinių tautų organizacija. Šventę švenčiančios šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Pasaulyje suskaičiuojama apie 800 mln. badaujančių žmonių.

     Trečiose pasaulio šalyse dėl maisto nepritekliaus vaikai užauga liesi ir psichiškai atsilikę. Alkanam vaikui sunku susikoncentruoti ir mokytis. Dėl neprivalgymo prastėja suaugusiųjų darbo kokybė, o tai stabdo ir visos šalies ekonomikos lygį. Šią dieną rengiamos nemokamo maitinimo, paramos akcijos, visuomenė plačiau informuojama apie skurdžiai gyvenančius žmones, kuriuos būtų galima paremti. Tarptautinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą. Sveikuolių klubai rengia sveiko maisto šventes.

     Šiais metais #WorldFoodDay yra 75-osios FAO įkūrimo metinės, siekiant žvelgti į ateitį, kurią turime kurti kartu,  tema „Augti, maitinti, palaikyti. Kartu. Mūsų veiksmai yra mūsų ateitis “.

maistas

     Šalims kovojant su plačiu COVID-19 pandemijos poveikiu, 2020 m. Pasaulio maisto diena išryškins, kaip maistas ir žemės ūkis yra esminė COVID-19 atsako dalis.

     Maistas yra gyvenimo esmė ir mūsų kultūrų bei bendruomenių pagrindas. Saugaus ir maistingo maisto išsaugojimas yra ir toliau bus svarbi atsako į COVID-19 pandemiją dalis, ypač skurdžioms ir pažeidžiamoms bendruomenėms, kurias nuo pandemijos ir jos sukeltų ekonominių sukrėtimų labiausiai paveikė.

     Tokią akimirką kaip niekad svarbu pripažinti būtinybę remti mūsų maisto herojus – ūkininkus ir darbuotojus visoje maisto sistemoje – kurie užtikrina, kad maistas patektų iš ūkio į parduotuves, ant mūsų stalų.

  Pasaulinė maisto diena „prašo“ visuotinio solidarumo, kad padėtų visoms populiacijoms, ypač pažeidžiamiausiems, atsigauti po krizės; kad  maisto sistemos būtų atsparesnės ir tvirtesnės, kad jos galėtų atlaikyti didėjantį nepastovumą ir klimato sukrėtimus, pateikti prieinamą ir tvarų, sveiką maistą.Tam reikės patobulintos socialinės apsaugos schemų ir naujų galimybių, teikiamų per skaitmeninimą ir elektroninę prekybą, taip pat tvaresnės žemės ūkio praktikos, kuri išsaugotų Žemės gamtos išteklius, mūsų sveikatą ir klimatą.

    Naujos technologijos žada revoliucinius pokyčius smulkiems ūkininkams. Tai apima palydovinį vaizdą, nuotolinį stebėjimą ir mobilias bei blokuojamas grandinės programas, kurios gali optimizuoti maisto grandines, padidinti prieigą prie maistingų maisto produktų, sumažinti maisto nuostolius ir švaistymą, pagerinti vandens valdymą, kovoti su kenkėjais ir ligomis, stebėti miškus ar paruošti ūkininkus nelaimėms. Būtina atlikti intensyvius mokymus, siekiant sustiprinti ūkininkų skaitmeninius įgūdžius, išreikšti jų poreikius ir idėjas, taip pat paskatas skatinti maistingo ir įvairaus maisto gamybą.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė

Naudota informacija:

  1. https://day.lt/sventes/straipsniai/maisto_diena
  2. http://www.fao.org/world-food-day/themes/en/
  3. http://www.ulac.lt/renginiai/Pasauline-maisto-diena-2020
  4. http://sdg2advocacyhub.org/chefs-manifesto/actions/world-food-day-2020