Š.m. spalio 20 dieną Vadokliuose, VŠĮ „Tikra mityba“ steigėja Danguolė Gasparavičienė vedė paskaitą „Sveikatai palankių sezoninių patiekalų gamyba ir pateikimas“.

IMG-9088

     Sveikatai palanki mityba – reguliarus gavimas visų organizmui reikalingų maisto medžiagų ir tokiais kiekiais, kurie geriausiai patenkina organizmo poreikius. Žmonės puikiai supranta, kad kokį kurą į save pilame, tokie ir esame. Kalbant apie sveikos mitybos apibrėžimą, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kad maisto produktai turi būti užauginti sveikatai palankiu būdu t.y., naudojant tik tas priemones, kurios būtinos praturtinti dirvą, augalą, kad jis nebūtų užterštas kenkėjais ar ligomis. Visi kasdieniai maisto produktai turi būti „gryni“ t.y. kuo mažiau perdirbti. Maisto gaminiai turi būti nepersūdyti, dirbtinai nepersaldinti, neplaukiantys riebaluose. Jei gaminame patiekalus – technologinis procesas reikalingas ne tik skoniui ar aromatui atskleisti, termiškai apdoroti, bet svarbu išsaugoti produkto maistinę vertę ir jo neužteršti kancerogeninėmis medžiagomis. Taip pat, mityba privalo būti subalansuota, įvairi, kad gautume reikalingą kiekį mūsų organizmui maistinių medžiagų.

IMG-9098

    VŠĮ „Tikra mityba“ steigėja Danguolė Gasparavičienė savo paskaitoje pasakojo, kokie produktai tinkamiausi norint sveikai maitintis, kaip teisingai gaminti sveikus patiekalus, kaip juos sveikai pateikti. Lektorė buvo paruošusi stalą su įvairiausiais sveikais maisto produktais, rodė Vadoklių bendruomenės gyventojams kaip reikia paruošti lėkštę valgymui.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Monika Derukaitė