Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2020 metų kovo mėnesį  rinko grupę vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto sveikatos stiprinimo programą „Mano širdis – mano sveikata“ Miežiškių seniūnijos gyventojams. Dėl paskelbto karantino programos vykdymas buvo atšauktas dėl šalyje susiklosčiusios ekstremalios situacijos.

unnamed

 

Po ekstremalios situacijos suvaldymo (COVID-19), atšaukus karantiną vėl buvo naujai renkamos grupės į sveikatos stiprinimo programą, 2020 metais spalio mėnesį Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras planavo vėl pradėti iš naujo vykdyti šią programą Velžio ir Naujamiesčio seniūnijose, ten formavo naujas grupes. Nauja grupė susiformavo Velžio seniūnijos gyventojų, pirmieji programos užsiėmimai buvo vykdomi Dembavos bendruomenės namuose, Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centre. Įvyko įvadinė paskaita, kurios metu programos dalyviai turėjo individualų pokalbį su visuomenės sveikatos stiprinimo specialistėmis. Kiekvienas dalyvis buvo individualiai informuotas apie programą ir lektorių kvalifikacijas; išsiaiškinti kiekvieno dalyvio sveikatos prioritetai, poreikiai bei pageidavimai; dalyviai motyvuoti nepertraukiamai lankyti užsiėmimus, praktiškai taikyti specialistų patarimus ir siekti konkrečių sveikatos gerinimo tikslų; dalyviams sutinkant buvo išmatuoti ir surašyti svarbiausi jų kūno rodikliai (kūno masės indeksas, liemens apimtis ir arterinis kraujo spaudimas); su dalyviais aptarti matavimo rezultatai. Sekančią dieną vyko gydytojo kardiologo R. Šerpyčio paskaita, kurios metu gydytojas kalbėjo apie pagrindinius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius ir jų įtaką sveikatai; lipidų ir gliukozės kiekio kraujyje kontrolės reikšmę; cukrinį diabetą, jo komplikacijas; rūkymo ir alkoholio poveikį sveikatai. Taip pat šią programą buvo organizuojama pradėti vykdyti 2020 metų spalio mėnesį Naujamiesčio seniūnijos gyventojams. Naujamiesčio seniūnijos darbuotojai galėjo registruotis programai, tačiau prieš pat programos vykdymo pradžią vėl turėjome atšaukti programos pradžią dėl šalyje esančios ekstremalios situacijos.

2020 metais lapkričio 7 dieną šalyje paskelbus karantiną, Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras privalėjo sustabdyti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto sveikatos stiprinimo programos vykdymą šiose seniūnijose. Šiuo metu neturime galimybės kontaktuoti su seniūnijos gyventojais, vykdyti užsiėmimų, tačiau ateityje, pasibaigus karantinui, Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęs šios programos vykdymą.


121571234_1018615941917516_1856543616736979602_n

Sveikatos stiprinimo programa skirta:

  • Suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika;
  • Suaugusiems asmenims, kurie savanoriškai kreipiasi į visuomenės sveikatos biurą dėl dalyvavimo programoje: turintiems padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, padidėjusią cholesterolio ar gliukozės koncentraciją kraujyje, antsvorį, nutukimą ar žalingų įpročių.

Programos tikslas: motyvuoti asmenis gyventi sveikiau ir sumažinti širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto riziką.

Informuojame, jog dalyvavimas programoje yra nemokamas. Dėl dalyvavimo programoje kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba į visuomenės sveikatos biurą.

KVIEČIAME AKTYVIAI REGISTRUOTIS Į ,,MANO ŠIRDIS – MANO SVEIKATA“ sveikatos stiprinimo programą Panevėžio rajono gyventojus.

Daugiau informacijos: el.p. stiprinimas.vsb@gmail.com; tel. (8 45) 43 30 78

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Šlekienė