Minima: 2021.02.11

     2009 m. Europos komisija, Europos parlamentas ir Europos taryba oficialiai paskelbė vasario 11-ąją Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena. Būtent vasario 11-oji numerio 112 dienai pažymėti pasirinkta neatsitiktinai, vienuoliktosios dienos ir vasario – antrojo metų mėnesio – skaitmenys sudaro seką 112, daugelio siejamą su skubios pagalbos išsikvietimo numeriu.

     Ši diena skirta priminti visuomenei apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą. Skubios pagalbos numeris 112 veikia visose Europos Sąjungos šalyse. Juo galima išsikviesti policiją, ugniagesius gelbėtojus ir greitąją medicinos pagalbos tarnybą. Šis numeris taip pat veikia Kroatijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Farerų salose, Serbijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ir kai kuriuose Rusijos bei Ukrainos regionuose.

112_day_campaign_2021

    Šiemet Europos skubios pagalbos numerio asociacija (EENA) kviečia visus europiečius dalyvauti tarptautinėje akcijoje, skirtoje padėkoti skubiosios pagalbos tarnybų darbuotojams.

   Akcijos sumanytojų teigimu, jau visus metus gyvename ypatingomis sąlygomis – suvaržyti pandemijos ir bandydami įveikti koronavirusą. Šioje kovoje nemažas vaidmuo tenka visoms specialiosioms tarnyboms. Su neeiliniais iššūkiais susiduria ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, ir policininkai, ir ugniagesiai gelbėtojai. Ekstremalioji situacija paveikė ir skubiosios pagalbos skambučių centrų darbuotojus.

  Geriausias metas padėkoti visoms tarnyboms kartu – tai vasario 11-oji, nes numeris 112 vienija visas skubiosios pagalbos tarnyba

    Todėl vasario 11-ąją dieną eiliniai piliečiai ir skubiosios pagalbos tarnybų darbuotojai kviečiami socialiniuose tinkluose dalytis trumpomis istorijomis apie suteiktą pagalbą, skubiosios pagalbos tarnybų darbą ar tiesiog padėkos žodžiais ir žymėti juos grotažymėmis #112Day2021 bei #thankyouchain.

Naudota informacija:

  1. https://eena.org/112-day-2021/
  2. https://m.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/vasario-11-aja-europos-skubios-pagalbos-numerio-112-diena-kviecia-padekoti-tarnybu-darbuotojams-1011020
  3. https://day.lt/sventes/straipsniai/pagalbos_telefono_112_diena

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė