Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena minima nuo 2002 m. vasario 15 d. Ją minėtina diena paskelbė Tarptautinė tėvų, kurių vaikai serga vėžiu, organizacijų konfederacija (ICCCPO) 2001 m. rugsėjį Liuksemburge. ICCCPO įsteigta 1994 m. Ispanijoje.

     Organizacijos tikslas – surinkti lėšų gydyti neturtingų tėvų vaikams. 2002 m. minint šią dieną surengta akcija, kurios metu 30-yje šalių surinkta daugiau nei 100 000 dolerių sergantiems vėžiu vaikams paremti.

2021-ICCD-Social-Media

2021m. pranešimas – „Geresnis išgyvenimas“ pasiekiamas #thourourhands

     Kasmet vėžys diagnozuojamas daugiau nei 400 000 vaikų ir paauglių iki 20 metų. Išgyvenimo laipsnis priklauso nuo regiono, 80% išgyvena daugumoje dideles pajamas gaunančių šalių, bet tik 20% – tik mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse.

     PSO pasaulinės vaikų vėžio iniciatyvos tikslas yra pašalinti visus su vėžiu kovojančių vaikų skausmus ir kančias ir pasiekti, kad iki 2030 m. Visame pasaulyje išgyventų bent 60% visų vaikų, kuriems diagnozuotas vėžys.

     Tai apytiksliai padvigubina dabartinį išgydymo lygį ir per ateinantį dešimtmetį išgelbės dar vieną milijoną vaikų gyvybių.

     Tarptautinė vaikystės vėžio diena yra pasaulinė bendradarbiavimo kampanija, kuria siekiama didinti sąmoningumą ir skatinti didesnį supratimą ir gilesnį supratimą apie iššūkius, su kuriais susiduria vėžiu sergantys vaikai ir paaugliai, išgyvenę žmonės ir jų šeimos. ICCD atkreipia dėmesį į tai, kad reikia visiems žmonėms, sergantiems vėžiu, gauti vienodesnę prieigą prie gydymo ir priežiūros visur.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė

Naudota informacija:

  1. https://day.lt/sventes/straipsniai/icccpo_diena
  2. https://internationalchildhoodcancerday.org/
  3. https://www.childhoodcancerinternational.org/