Kovo 19-tąją visame pasaulyje švenčiama Raudonos nosies diena. Šią dieną žmonės pasipuošę raudonomis klounų nosimis, eina linksminti vaikų, kad jie šypsotųsi. Didžiausias dėmesys skiriamas sergantiems vaikams, todėl jie lankomi ligoninėse. Taip pat padedama ir vargingose šalyse gyvenantiems vaikams, ne visuomet turintiems galimybę mokytis mokyklose.

5c8e7f66206ff

     Ši diena pirmą kartą buvo paminėta Didžiojoje Britanijoje 1988-aisiais. Garsiausi šalies komikai parengė vaikams skirtą programą, kuri sulaukė didelės sėkmės. Prie šio pasirodymo prisijungė daugybė įžymybių, kurioms rūpi, kaip jaučiasi vaikai.

   Raudonos nosies dienos simbolis – raudona klouno nosis – po truputį keitėsi. Visų pirma buvo plastikinė raudona nosis, vėliau sugalvota jas gaminti kuo įvairesnes ir spalvingesnes. 2009 metais jau buvo net trijų rūšių dizaino raudonosios nosys. Taip pat kiekvienais metais stengiamasi Raudonos nosies diena paįvairinti, jai suteikiant kuo įdomesnę temą.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Monika Derukaitė

Šaltiniai:

  1. https://vilnius.lt/lt/2020/03/18/raudonos-nosies-diena-kaip-meslina-situacija-paversti-sypsena/
  2. https://www.diena.lt/naujienos/sveikata/psichologija/raudonos-nosies-diena-10-dalyku-kuriuos-ismoko-dirbdama-gydytoja-kloune-905630