Š.m. lapkričio 5 dieną Berčiūnuose ir Vaivaduose lankėsi „Mitybos džiunglių“ įkūrėja, gydomosios mitybos specialiste Ilona Kuodienė. Berčiūnuose lektorė skaitė paskaitą „Sveika mityba ir kitos ilgaamžiškumo paslaptys“, o Vaivaduose – „Imuniteto stiprinimas mitybos ir gyvenimo būdo pagalba“.

1 pav. Paskaita Berčiūnuose.

      Paskaitos metu nemažai dėmesio lektorė skyrė cukraus temai. Lektorė pasakojo, jog tai balta kristalinė medžiaga, neturinti nieko naudingo mūsų organizmui. Iš cukraus mes gauname tik didelį energijos kiekį, kuris neišnaudojamas ima kauptis. Kad cukrų pasisavintų, organizmas jį turi paversti gliukoze, o šiam procesui reikalingas kalcis. Kai vartojama daug  cukraus organizmas ima naudoti kalcio atsargas iš dantų, kaulų, kur jo yra susikaupę daugiausia.

     Kadangi gliukozė labai greitai sugeriama į kraują, jos kiekis kraujyje valgio metu ir po jo išauga apie 50 proc. Gliukozės koncentracija sumažėja tik kai kasa išskiria insulino hormoną ir jis paskatina audinių ląsteles priimti gliukozę į vidų. Jei tuo metu energija nėra aktyviai naudojama, tai pagrindinės priimančios ląstelės yra riebaliniame audinyje. Riebalinio audinio ląstelėse gliukozė virsta riebalų molekulėmis ir ten pasilieka. Taip ir susiformuoja „cukraus pilvas“.  Taip pat lektorė pabrėžė, kad vertėtų atsisakyti ir baltų miltų produktų : įvairių bandelių, batonų, pakeisti juos pilno grūdo duona, tačiau ir perkant šią duoną, būtina atkreipti dėmesį į pridėtinio cukraus kiekį.

2 pav. Paskaita Vaivaduose.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė