Šių metų spalio mėn. 20 d. Smilgiuose baigėsi jau kelis metus vykstantis krepšinio mėgėjų turnyras „Kartų kova“, kuriame pastoviai dalyvauja keturios komandos: Krekenavos sen., Smilgių sen., Smilgių gimnazijos ir Panevėžio krepšinio veteranų komanda „Link Nevėžio“. Projekto sumanytojai Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Donatas Tumas, Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis ir Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovas Andrius Busila.

     Šiemet varžybas, kaip ir pernai, laimėjo Krekenavos sen. komanda, finale įveikusi Smilgių sen. komandą. Treti liko Panevėžio veteranai, įveikę atkakliai besipriešinančią Smilgių gimnazijos komandą.

    Šis turnyras įdomus tuo, kad komandose žaidžia nuo 16 iki 55 metų žaidėjai, pavyzdžiui Smilgių gimnazijoje žaidžia moksleiviai, o Panevėžio veteranų komandą sudaro jiems į tėvus ir net senelius pagal amžių tinkantys žaidėjai.

    Tačiau aikštelėje, nežiūrint atkaklių kovų, vyrauja tarpusavio pagarbos ir supratimo dvasia. Tam prisideda ir iškilminga varžybų atidarymo ir uždarymo ceremonijos. Po varžybų visos komandos ir žaidėjai yra apdovanojami prizais ir medaliais. Be to, vietos ūkininkai visas komandas apdovanojo dėžėmis skanių obuolių. Taip pat kiekviena komanda gavo dovanėles iš Policijos atstovo Dariaus Petraičio.

     Toks renginys, kuris vyksta tiek Smilgiuose, tiek Krekenavoje tikrai skatina įvairaus amžiaus krepšinio gerbėjus dalyvauti varžybose ir skatinti sveiką gyvenseną.

G.Valatka