Š.m. gegužės 3d. 2 kl. mokiniams buvo pravesta pamokėlė apie užkrečiamas ligas. Skaidrių pagalba vaikučiai buvo supažindinti su užkrečiamų ligų sąvoka, ypatumus, epidemiologiją ir profilaktiką.

DSCF0187

      Kadangi infekcinės ligos dažniausiai plinta per nešvarias rankas, žiūrėjome filmuką ir mokėmės taisyklingai jas nusiplauti.

       Vaikučiai sužinojo, kad dar viena profilaktinė priemonė apsisaugoti nuo ligų yra skiepai, kurių pavidalai yra keli. Skiepai arba vakcinos gali būti ne tik švirkščiami, bet ir įkvepiami, geriami ar pleistro pavidalo. Šiandien pasaulyje sukurtos 27 vakcinos nuo užkrečiamų ligų.

        Su mokiniais pakalbėjome ir apie imunitetą, kas jį stiprina ir kas silpnina. Vaikučiams labiausiai patiko liaudiška priemonė, kuri didina organizmo atsparumą ligoms- tai česnakas. Sakė, kad labai juos mėgsta ir valgo dažnai. Stresas ir gausus vaistų vartojimas organizmą silpnina.

        Padiskutavę (vaikučiai buvo labai aktyvūs uždavinėjant man klausimus) sėdome piešti. Antrokai turėjo nupiešti savo įsivaizduojamą mikrobą, pasakyti ar jis žalingas, ar naudingas ir sugalvoti jam vardą. Taip pat vaikučiams reikėjo surinkti kuo daugiau muilo gabalėlių einant labirintu. Sužinojo, kad mikrobų didžiausi priešai yra vanduo ir muilas.

DSCF0178

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jūratė Čerškienė

 

 

VSPS Jūratė Čerškienė