Vaikų teisių konvencija skelbia, kad kiekvienas vaikas turi teisę į  švarų vandenį, sveikatos apsaugą ir į švarią ekologinę aplinką. Augančiam vaikui vanduo reikalingas taip, kaip oras ir maistas. Vanduo svarbus kraujo gamybai, maisto virškinimui ir pasisavinimui, vanduo geriausias šilumos nešiotojas. Todėl vaikai turėtų suprasti, kad vanduo būtinas visai gamtai, žmogui, jo sveikatai. Pamatyti ir tai, kas vandenėliui atsitinka dėl neapdairaus žmogaus elgesio. Kas nutiktų žmogui, gyvajai gamtai, jei jo nebeliktų? Šį gamtos turtą reikia tausoti, nes gėlo vandens ištekliai senka.DSC04606 

    Šią svarbią datą, Pasaulinę vandens dieną, paminėjo Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai. Sveikatos specialistė kartu su mažaisiais aptarė, kur yra vandens ir kokį galima gerti. Pažiūrėjo filmuką „Vanduo, ledas, garai“, kurio metu vaikai sužinojo, kad vanduo gali būti kietas, skystas ir dujinis, iš kur atsiranda debesėliai, lietus ir snaigės. O, labiausiai mažiesiems patiko žaisti su vandeniu. Patys mažiausieji darė lietų iš laistytuvėlių, stebėjo lašelių kritimą ir klausėsi jų telškenimo. Vyresni vaikai gaudė „žuvytes“ iš vonelių su vandeniu, atliko kvėpavimo pratimus, su džiaugsmu kėlė bangas ir pūtė vandens burbulus. Grupių komandos dalyvavo vandens gėrimo varžybose. Visi pasimankštino kartu su vandenėliu ir sudalyvavo linksmoje estafetėje.

     Mes suaugusieji, turime rodyti pavyzdį ir formuoti vaikams nuostatą, kad  vanduo – žmogaus džiaugsmas ir sveikata, aiškinti,  kad kiekvienas vandens lašelis gali įžiebti gyvybę.

DSC04646

DSC04669

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Džiugelytė