21730030_10209110905033815_176616519_o

     Panevėžio rajono savivaldybės biuras yra Bernatonių bendruomenės projekto „Šeimų gerovė- bendruomenės tikslas“ partneriu. Todėl š.m. rugsėjo 12dieną Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės, kartu su trenere Kristina Čipliene apsilankė Bernatonių kaimo bendruomenėje. Trenerė skaitė paskaitą tema „Fizinio aktyvumo nauda“.

     Paskaitos metu susirinkę klausytojai sužinojo ne tik kas yra fizinis aktyvumas, tai skeleto bei raumenų sukeliami kūno judesiai, kuriems atlikti sunaudojama daugiau energijos nei ramybės būsenoje. Fizinis aktyvumas yra būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis . Trenerė kalbėjo ir apie fizinio aktyvumo poveikį sveikatai :

  • Fizinis poveikis  – mažina širdies ligų, cukrinio diabeto, nutukimo, aukšto kraujo spaudimo, osteoporozės ir kt. susirgimų riziką.
  • Emocinis poveikis – mažina neigiamas emocijas, gerina nuotaiką ir miegą, mažina depresijos bei nerimo apraiškas, didina savivertę ir teigiamai veikia savęs suvokimą, bendravimą su kitais žmonėmis, tarpusavio supratimą ir pan.
  • Finansinis poveikis – padeda išvengti išlaidų, susijusių su ilgalaikėmis fizinio pasyvumo sukeliamomis sveikatos problemomis.

     Taip pat Bernatonių kaimo bendruomenės nariai diskutavo su trenere tinkamos mitybos klausimais bei gavo patarimų, kaip mankštintis namuose.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė