Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas

     Norite daugiau sužinoti apie bendravimą su vaikais? Susiduriate su sunkumais šeimoje? O gal žinote šeimą, kuriai reiki pagalbos? Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas, kurių metu teisininkai, psichologai bei vaiko teisių gynėjai bus pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais. Atvirų durų dienos vyks gegužės 12 d., ketvirtadienį, kiekvienoje savivaldybėje veikiančiuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniuose. Daugelyje iš jų darbo laikas bus pratęstas iki 19 val.

   Pasak Valstybės vaiko tiesių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, vaiko teisių gynėjai vis dažniau tampa šeimų konsultantais, padedančiais sudėtingose situacijose, kai šeimai prireikia pagalbos. Būtent šie specialistai lydi šeimas sunkiomis akimirkomis ir padeda joms likti kartu, užtikrinant geriausius vaiko interesus.

    „Vaiko teisių gynėjai visuomet esame pasiruošę išklausyti, patarti ir padėti visiems, kurie nori pasikonsultuoti ar geriau suprasti vaiko teises ir pareigas, tinkamai atstovauti geriausius vaiko interesus. Esame pasirengę padėti vaikams, šeimoms, globėjams, ir visiems, kam kyla klausimų. Šiais metais atvirų durų dienose ypač laukiame iš Ukrainos atvykusių žmonių, kuriems neabejotinai kyla nemažai klausimų dėl vaiko teisų apsaugos sistemos Lietuvoje. Tad kviečiu atvykti ir praturtinti savo žinias“, – sako I. Skuodienė.

     Kiekvieną dieną Tarnybos specialistai sulaukia gyventojų užklausų įvairiausiomis temomis – nuo buto pardavimui reikalingų dokumentų iki skyrium gyvenančių tėvų bendravimo su vaiku tvarkos. Žmonės domisi, kaip Tarnyba reaguoja į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, ar reikalingi papildomi dokumentai norint su vaiku išvykti į užsienį, kur kreiptis norint susitvarkyti su vaiko išlaikymu susijusius klausimus ir panašiai.

    Atvirų durų dieną žmonės galės užduoti rūpimus klausimus specialistams – gynėjams, teisininkams, skyrių vadovams – išsiaiškinti dominančią su vaiko, tėvų, globėjų, įtėvių teisėmis ir pareigomis susijusią informaciją. Vaiko teisų gynėjų konsultacija nieko nekainuoja, tačiau gali ženkliai praturtinti žinias.

     Atvirų durų dieną Tarnyboje laukiami ir Ukrainos žmonės, kurie kviečiami susipažinti su šalyje veikiančia draugiška ir saugia vaiko teisių užtikrinimo sistema.

     Daugiau informacijos apie konkrečioje savivaldybėje esančio Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padalinio darbo valandas ir konsultuosiančius specialistus galima sužinoti paskambinus į teritorinį skyrių. Kontaktus galima rasti čia.

Protmūšio „Sveikatos superherojai“ Panevėžio rajono I turo nugalėtojai

   Panevėžio rajono jaunuolius gegužės 5 dieną pakvietėme dalyvauti EEE finansinio mechanizmo įgyvendinamame projekto „Sveikas ir išmanus jaunimas“  pirmo etapo protmūšyje „Sveikatos superherojai“.

     Protmūšio tema – sveikata ir populiarioji kultūra. Komandos iš 5 jaunuolių turėjo sugalvoti pavadinimą ir užsiregistruoti. Komandos tą dieną rinkosi jiems patogiu laiku, patogioje vietoje ir jungėsi prie quizizz platformos per atsiųstą nuorodą. Geriausiai ir greičiausiai atsakiusi į klausimus komanda gavo dovanų 5 kvietimus į gegužės 20-22 d. Vilniuje vyksiantį renginį „Comic Con Baltics“ ir 20 d. vyksiantį protmūšio finalą, kur galės pasivaržyti su kitomis komandomis iš Lietuvos.

     Komandos turėjo atsakyti į 50 protmūšio klausimų:

I turas – Paveikslėliai. Prie kiekvieno klausimo pateiktas paveikslėlis susijęs su klausimu.

II turas – Filmai ir serialai. Visi šio turo atsakymai susieti su sveikata ir filmais, serialais.

III turas – Apie viską. Pateikti paprasti klausimai (įdomybės, užsienio šalyse įvykę įvykiai, istorija ir pan.)  – jokių papildomų asociacijų.

IV turas – Muzikinis turas. Šio turo klausimai susiję su žmogaus organizmu. O skambant muzika yra sufleris į atsakymą.

V turas – Blic turtas. Tiesa/netiesa. Šiame ture buvo pateikti klausimai, kuriems tiesiog reikėjo pasakyti ar jie yra teisingi ar ne. Šiam turui dalyviai turėjo perpus mažiau laiko.

          Protmūšyje užsiregistravo 10 komandų, tačiau prisijungė ir sudalyvavo 7 komandos. Komandos sėkmingai atsakė į 75 procentus klausimų.

        Protmūšį „Sveikatos superherojus“ laimėjo ir 5 kvietimus į gegužės 20 d. Vilniuje vyksiantį renginio „Comic Con Baltics“ protmūšio finalą, kur galės pasivaržyti su kitomis komandomis iš Lietuvos, važiuoja:

EMO ŽIBUTĖS iš Raguvos gimnazijos!!!!!

     Komandą sudaro: Mantė Čiplytė, Viltė Voiškaitė, Valda Skrebytė, Miglė Kavaliauskaitė ir Gabija Bartoševičiūtė. Sveikinimai merginoms!!!

(daugiau…)

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje prasidėjo Ankstyvosios intervencijos programa

Š.m. gegužės 4 d. Panevėžio r. Krekenavos  Mykolo Antanaičio gimnazijoje buvo pristatyta Ankstyvosios intervencijos programa ir atrinkti Programos dalyviai. Programą veda  Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Šlekienė ir  Panevėžio rajono psichologinės pedagoginės tarnybos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė.

Programą sudaro:

  • pradinis pokalbis,
  • 8 val. praktiniai užsiėmimai
  • baigiamasis pokalbis.

Praktinių užsiėmimų trukmė ir skaičius skirstomi atsižvelgiant į grupės dydį, poreikius bei kitas svarbias aplinkybes. Dalyvavimas nepertraukiamas ir registruojamas. Programos metu sieksime didinti jaunų žmonių sąmoningumą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo klausimais, skatinsime pasirinkti sveiką gyvenimo būdą ir įsivertinti savo rizikingą elgesį (alkoholio, narkotikų vartojimo) bei sužinoti, kur kreiptis pagalbos. Programos metu kalbėsime apie žalingus įpročius, daug dirbsime grupėse, žaisime įvairius žaidimus, diskutuosime, mokysimės kritiškai vertinti informaciją, galimybes ir pasirinkti tinkamą kelią.

 

KVIEČIAME IR KITUS JAUNUOLIUS DALYVAUTI ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMOJE

Jei esi 14-21 metų jaunuolis ir sieki tikslų, esi atviras visuomenei, nebijai iššūkių ir atsakomybės, nori būti sveikas, stiprus, mylintis gyvenimą ir žinantis savo vertę – registruokis Ankstyvosios intervencijos programoje ir susitik su savo bendraamžiais.

Programą vykdome mokyklose, seniūnijos patalpose ir pan., programos vykdymo vieta nusprendžiama tada, kai yra surenkami dalyviai. Grupės dydis: 6-12 asmenys, amžius nuo 14–21 metų. Programos dalyvių registraciją vykdo Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

REGISTRACIJOS FORMA:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSecQ19I0eyH1MK3-4EIsxFdkJdG4v8gKbwnoESxG9VadIJdJA/viewform?usp=sf_link

 

Kilus klausimas kreiptis į Ankstyvosios programos koordinatorę Kristiną Šlekienę

Tel. +370 (604) 43 835 arba (8 45) 43 30 78 arba el. p. stiprinimas.vsb@gmail.com

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Šlekienė