31732198_10210526908393014_7227564437358510080_n

1 pav. Paskaita Vadoklių bendruomenėje

      Š.m. balandžio 30 dieną Vadoklių bendruomenėje lankėsi Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorius Virginijus Šaulys. Asociacijos direktorius pristatė POLA veiklą, kuri : šviečia visuomenę, kaip sumažinti tikimybę susirgti vėžiu, moko pacientus aktyviai dalyvauti savo ligos gydyme, organizuoja nemokamus seminarus, mokymus, meno terapijas ir konferencijas pacientams, informuoja pacientus platindami nemokamus leidinius aktualiomis temomis, stiprina pacientų organizacijas, sujungia vėžiu sergančius asmenis į bendruomenę, kurios nariams išduodama POLA kortelė, kuri suteikia daugiau galimybių sergantiems. Kortelė ne tik suteikia įvairias nuolaidas, siekiant palengvinti sergančiųjų gyvenimą, tačiau ir sujungia sergančius į bendruomenę, kuri padeda lengviau pergyventi ligą, leidžia suprasti, kad į gyvenimą reikia žiūrėti optimistiškai ir nenuleisti rankų.

     POLA nariais gali tapti visi onkologinėmis ligonis sergantys. Taip pat žmonės, kurie pritaria POLA tikslams, bei siekia padėti šia liga sergantiems ligoniams bei jų artimiesiams gali būti POLA ambasadoriais. Šiuo metu POLA kortelę turi virš 7000 onkologinių pacientų. Daugiau informacijos apie narystę bei narystės asociacijoje prašymo formą galite rasti adresu : http://www.pola.lt/naryste-2/

Pola-kortele_2013-09-23_1-1024x659

     Antrojoje paskaitos dalyje Virginijus Šaulys kalbėjo apie asmeninę, kaip paciento patirtį, dalinosi patarimais, kaip pats stengėsi gydytis onkologinius susirgimus. Pirmiausiai reikia pradėti nuo mitybos keitimo. Kaip pagrindinį vėžio ląstelių maistą V.Šaulys įvardino cukrų. Gliukozės perteklius pažeidžia ląstelės, ko pasekoje gali prasidėti sunkios ligos, taip pat agresyvios vėžio ląstelės gali metastazuotis į kitus audinius tik tuomet, kai jos turi pakankamai gliukozės pieno rūgščiai rauginti. Taigi POLA direktorius, kaip pirmą svarbiausią žingsnį siekiant išgyti ar bent sutramdyti ligą siūlo  gliukozės badą, t.y. gliukozės kiekį sumažinti iki 1 gr./kūno kg .

31791433_10210526908633020_8474224707007152128_n

2 pav. Paskaita Vadokliuose su Pola asociacijos direktoriumi V. Šauliu

Taip pat asociacijos direktorius pateikė ir daugiau pasiūlymų, rekomendacijų :

  • Pirmiausia reikėtų pertvarkyti savo mitybą;
  • Vėžio ląstelės reikalauja cukraus, todėl „paskelbus gliukozės badą“ ląstelės nebeturi kaip daugintis ir plisti;
  • Naudoti raugintus (pieno rūgštimi koncervuojamus) produktus : grietinę, sūrius, varškę, daržoves, obuolius, pasukas;
  • Vartojant mėsa, nėra svarbu ji raudona ar balta, svarbu kur ir kaip auginta ;
  • Vartoti omega-6 (saulėgrąžos, sezamo ir žemės riešutai) ir omega-3 (riebios žuvys, linų, sėmenų, alyvuogių, moliūgų sėklų bei rapsų aliejus, kiaušiniai, graikiniai riešutai, moliūgų sėklos)  rūgštyis. Rūgščių santykis privalo būti ~ 4:1;
  • Nuolatos stebėti kūno rūgštingumą, galima su lakmuso juostelėmis;
  • Vartoti vitaminą D;
  • Rekomenduoja vartoti ciberžolę, ugniažolę, kurios stabdo metastazių invaziją, aktyvina vėžinių ląstelių nykimą;
  • Vartoti pakankamai skysčių;
  • Mėgautis uogomis : avietėmis, mėlynėmis, serbentais, braškėmis, šilauogėmis, spanguolėmis, bruknėmis, nes jose esantis polifenolis stabdo vėžio vystymąsi, blokuoja naujų kraujagyslių susidarymą, turi antioksidantų.

Norime padėkoti visiems susirinkusiems i paskaitą bei atvykusiam POLA direktoriui Virginijui Šauliui už atvirą ir nuoširžią paskaitą!

Visuomenės sveikatos striprinimo specialistė

Dovilė Usevičiūtė