Š.m.  balandžio 30 d. su mažiausiais mūsų darželio vaikučiais (1-2 metų)  mokėmės kaip palaikyti savo rankyčių švarą. Kadangi rankų  higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo ligų, mokėmės taisyklingai jas nusiplauti. Minimalus rankų plovimo laikas turi būti ne mažiau 20 sekundžių, nepamiršti patrinti nykščius, delnus, riešus ir tarpupirščius, bei stengtis visada naudoti muilą. Klausantis linksmos dainelės, vaikai stebėjo rankyčių plovimo technikos eiliškumą, išmoko pakartoti judesius.

    Svarbu nepamiršti, kad net ir ant švariai atrodančių rankų yra daugybė bakterijų. Papasakojau mažiesiems, kad rankytes visada reikia nusiplauti prieš valgį, pasinaudojus tualetu, pažaidus kieme ar paglosčius gyvūną.

    Taip pat labai svarbi rankų higienos dalis- tvarkingi nagučiai. Tėveliai turėtų pasirūpinti, kad rankyčių, taip pat ir kojyčių nagai turi būti reguliariai nukerpami. Maži vaikučiai mėgsta kišti pirštukus į burną, o ne visada suspėjama dažnai nuplauti rankytes. Esant švariems ir trumpiems nagučiams, tikimybė užsikrėsti kokia infekcine liga labai žymiai sumažėja.DSCF0168

     Plaunant rankas užkertamas kelias ne tik pačiam susirgti, bet ir apsaugome aplinkinius. Vaikučiai sužinojo, kad ir nusičiaudėjus į delniuką reikia bėgti plautis rankytes.

    Tualeto kambaryje prie kriauklių priklijuoti lipdukai, kur vaikučiai kiekvieną dieną mato paveikslėlius kaip reikia plautis rankas. Nusiplovę šluostosi jas su popieriniais rankšluosčiais.   DSCF0169

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jūratė Čerškienė