Penktadienį Panevėžio rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Darbo vizitas pradėtas susitikimu mero Povilo Žagunio kabinete. Rajono vadovas pristatė ministrui Savivaldybės sveikatos priežiūros sistemą, gyventojams teikiamas medicinos paslaugas, supažindino su sveikatos įstaigų tinklu, jų veiklos organizavimo principais.

1

    Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Nevulis, Savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, savivaldybės gydytoja Renata Valantienė, Savivaldybės poliklinikos direktorė Neringa Šinkūnienė, Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Nijolė Lekarauskienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorius Andrius Busila.

      Sveikatos įstaigų vadovai pristatė ministrui savo įstaigų veiklą, jos aktualijas, vykdomus projektus, siūlė konkrečius sprendimų būdus, kaip būtų galima gerinti teikiamų paslaugų kokybę.

      Meras P. Žagunis pabrėžė, kad Panevėžio rajonas – kaimiškas rajonas, todėl ir sveikatos priežiūros sistemos organizavimas turi savo specifiką, siekiant užtikrinti medicinos paslaugų prieinamumą. Vienas iš būdų – kaimo medicinos punktai, kurie ne visada ekonomiškai naudingi, tačiau labai reikalingi senyvo amžiaus žmonėms, turintiems ribotas galimybes nuvykti į miestą.

      Susitikime diskutuota medicinos punktų alternatyvos, gydytojų nuvykimo pas ligonį į namus, dantų protezavimo, greitosios medicinos pagalbos, slaugos paslaugų teikimo, sveikatos priežiūros ugdymo įstaigose teikimo bei gerinimo ir kt. klausimais.

    Po darbo pasitarimo ministras A. Veryga, lydimas mero P. Žagunio ir Seimo nario P. Nevulio, nuvyko aplankyti Naujamiesčio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.

     Ligoninės vyriausioji gydytoja Nijolė Ulienė supažindino su įstaigos veikla, teikiamomis paslaugomis. Ministras apžiūrėjo ir gerai įvertino tvarkingas bei šiuolaikiškai įrengtas ligoninės patalpas, pabendravo su personalu, pacientais, išgirdo jų gerus atsiliepimus.

     Iš Naujamiesčio A. Veryga sugrįžo į Panevėžį ir Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje susitiko su rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojais. Ministras pristatė pagrindinius Sveikatos apsaugos ministerijos veiklos prioritetus, atsakė į medikų klausimus, išklausė pasiūlymų.

Medikai skundėsi dėl didelio šeimos gydytojų darbo krūvio, dėl stringančios e. sveikatos sistemos. Siūlyta leisti teikti pacientams telefonines konsultacijas, supaprastinti vaistų išrašymą lėtinėmis ligomis sergantiems ligoniams, kelti kiti aktualūs klausimai.

Ministras sutiko, kad šeimos gydytojai pernelyg apkrauti papildomu popieriniu darbu, žadėjo, kad ši problema bus sprendžiama atlaisvinant juos nuo įvairių pažymų rašymo, duomenų rinkimo, o dalis funkcijų perleidžiama slaugytojų grandžiai.

A. Veryga medikus ramino, kad stumiasi į priekį elektroninės sistemos diegimas, ir kai ji pradės tinkamai funkcionuoti, darbas palengvės.

 2

3

4

5

6

7

8

 Savivaldybės informacija