Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramygalos lopšelyje – darželyje ,,Gandriukas“ vaikams ir priešmokyklinės grupės mažiesiems pravedė edukacinio pobūdžio pamoką apie dantų priežiūrą ir higieną. Mažyliams pasakojo kaip taisyklingai ir kiek kartų per dieną  reikia valytis dantukus, kokius maisto produktus rinktis, kad dantukai būtų stiprūs, gražūs ir balti. Mažiesiems nurodė, kokį dantų šepetėlį ir kokią dantų pastą rekomenduotina rinktis.

DSCF1936

    Pamokėlės pradžioje vyko aktyvi, įdomi diskusija, kurioje noriai ir aktyviai dalyvavo vaikai. Susidomėje ir smalsumo apimti vaikai žiūrėjo į rodomas skaidres apie rūgščių poveikį dantų emaliui, kuriose buvo pateika, kokį poveikį dantims ir jų emaliui turi rūgštys, nekokybiškas maistas, limonadas. Vaikams ypatingai  patiko pateikta  video – medžiaga filmukas ,,Bakteriukas ir eduoniukas‘‘.

     Po teorinės dalies,  pasitelkus metodines priemones – dantų modelį  „Drakoniuką“ ir  šepetėlį, sekė praktinis užsiėmimas. Vaikai stebėjo ,,Drakoniuką“, kurio pagalbą sveikatos specialistė demonstravo taisyklingą dantukų valymo techniką. Klausantis nuotaikingos dainelės apie dantukus,  kiekvienas turėjo galimybę ir pats pamėginti juos valyti.

    Tikimės, kad šis edukacinis užsiėmimas paskatins vaikus kruopščiau ir atsakingiau prižiūrėti savo dantukus. Sveikatos priežiūros specialistė burnos higienos įgūdžių formavimą tęs ir toliau.

DSCF1946

DSCF1962
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Jolanta Grakauskienė