„SafeTALK“ mokymai: aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymų programa.

Nuo 2013 iki 2022 m. savižudybių skaičius sumažėjo apie 50 proc., bet 2022 m. užfiksuoti 527 savižudybių atvejai yra signalas, kad savižudybių prevencijos pastangos turi būti ne tik tęstinės, bet ir nuolat tobulinamos. Mūsų gyvenimas yra dinamiškas ir kintantis, todėl svarbu nuolat prisitaikyti prie naujų iššūkių ir rizikos veiksnių. Metodinis vadovavimas savižudybių prevencijai yra vienas iš esminių veiksnių, siekiant sistemingai ir efektyviai spręsti šią visuomenės sveikatos problemą“, – sako Higienos instituto direktorius Šarūnas Alasauskas.

Baziniai mokymai skirti asmenims nuo 16 metų amžiaus.
Bazinių mokymų trukmė – ne mažiau kaip 3 valandos, iš kurių bent 1 valanda yra skiriama praktiniams įgūdžiams formuoti ir tobulinti. Baziniai mokymai vykdomi 10–20 asmenų grupei.
Biuras arba mokymo tiekėjas išduoda pažymėjimus, patvirtinančius dalyvavimą baziniuose mokymuose.
„SafeTALK“ – tai keturių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams tapti sąmoningiems, susiduriant su savižudybių tema. „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems – juos baigę asmenys yra labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą.

Kviečiame teikti prašymus į nemokamų bazinių savižudybių prevencijos mokymų organizavimą: https://forms.gle/QzsM6f3zEvazSgAt7

Daugiau informacijos: LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS (lrs.lt)

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialsitė Toma Pulokaitė