2023 m. Pasaulinė sveikatos diena- „Sveikata visiems“

     2023 m. balandžio 7 d. ̶ Pasaulinė sveikatos diena ̶ Pasaulio sveikatos organizacija minės savo 75 -ąjį  gimtadienį. 75-ieji PSO jubiliejiniai metai – tai galimybė pažvelgti į visuomenės sveikatos sėkmę, pagerėjusią gyvenimo kokybę per pastaruosius septynis dešimtmečius. taip pat tai  galimybė paskatinti imtis veiksmų siekiant įveikti šiandienos ir rytojaus sveikatos iššūkius. 1948 m. pasaulio šalys susibūrė ir įkūrė PSO, siekdamos skatinti sveikatą, saugoti pasaulį ir siekti, kad kiekvienas  visur galėtų pasiekti aukščiausią sveikatos ir gerovės lygį.   #SveikataVisiems #WHO75

#HealthForAll   #WHO75

  • #SveikataVisiems numato, kad visi žmonės yra geros sveikatos, kad gali gyventi taikiame, klestinčiame ir tvariame pasaulyje.
  • Teisė į sveikatą yra pagrindinė žmogaus teisė. Kiekvienas turi turėti prieigą prie reikalingų sveikatos paslaugų tada ir ten, kur jų reikia, be finansinių sunkumų.
  • 30 proc. pasaulio gyventojų negali gauti būtiniausių sveikatos priežiūros paslaugų.
  • Beveik du milijardai žmonių susiduria su katastrofiškomis arba skurdinančiomis sveikatos priežiūros išlaidomis, o didelė nelygybė paveikia labiausiai pažeidžiamoje aplinkoje gyvenančius asmenis.
  • Visuotinė sveikatos apsauga (UHC) suteikia finansinę apsaugą ir prieigą prie kokybiškų būtiniausių paslaugų, padeda žmonėms išbristi iš skurdo, skatina šeimų ir bendruomenių gerovę, apsaugo nuo visuomenės sveikatos krizių ir skatina mus link #HealthForAll.
  • Kad prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos visiems taptų realybe, reikia: asmenų ir bendruomenių, turinčių prieigą prie aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugų, kad galėtų pasirūpinti savo ir savo šeimų sveikata; kvalifikuoti sveikatos priežiūros darbuotojai, teikiantys kokybišką, į žmones orientuotą priežiūrą; ir politikos formuotojai, įsipareigoję investuoti į visuotinę sveikatos apsaugą.
  • Įrodymai rodo, kad sveikatos sistemos, pagrįstos pirminės sveikatos priežiūros (PSC) požiūriu, yra veiksmingiausias ir ekonomiškiausias būdas priartinti prie žmonių sveikatos ir gerovės paslaugas.
  • Dėl COVID-19 ir kitų sveikatos problemų, besikartojančių humanitarinių ir klimato krizių, ekonominių suvaržymų ir karo, kiekvienos šalies kelionė į #HealthForAll tapo skubesnė. Dabar laikas vadovams imtis veiksmų, kad įvykdytų savo visuotinius sveikatos draudimo įsipareigojimus, o pilietinei visuomenei – reikalauti, kad vadovaibūtų atsakingi.

Naudota informacija:

  1. https://www.who.int/news-room/events/detail/2023/04/07/default-calendar/world-health-day-2023-health-for-all
  2. https://who.canto.global/v/WHO75/folder/VNFKO?viewIndex=0