2024 m. Tarptautinės epilepsijos dienos tema „Mano epilepsijos kelionės etapai“

2024 m. Tarptautinės epilepsijos dienos tikslas – pagerinti visuomenės supratimą apie ligą, kuria serga maždaug 65 milijonai žmonių visame pasaulyje, įskaitant tuos, kurie serga Draveto sindromu, ir kartu sutelkti paramą 10 metų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) epilepsijos planui.

2024 m. Tarptautinės epilepsijos dienos tema „Mano epilepsijos kelionės etapai“ pabrėžia, kaip svarbu pripažinti ir vertinti unikalią epilepsija sergančių asmenų patirtį.

Epilepsija, dar vadinama traukulių sutrikimu, yra neurologinė būklė, kuriai būdingi pasikartojantys priepuoliai. PSO apskaičiavo, kad pasaulyje  apie 50 milijonų žmonių serga epilepsija, todėl ji yra viena iš labiausiai paplitusių neurologinių sutrikimų visame pasaulyje. Epilepsija serga įvairaus lyties, rasės, etninės kilmės ir amžiaus grupės asmenys. Epilepsijos diagnozė paprastai diagnozuojama, kai asmuo patiria du ar daugiau priepuolių, atsirandančių bent kas 24 valandas, be žinomos priežasties. Traukuliai, atsirandantys dėl specifinės smegenų veiklos, gali sutrikdyti įvairias pažinimo ir motorines funkcijas. Simptomai gali būti laikinas sumišimas, spoksojimas, raumenų sustingimas, nekontroliuojami trūkčiojantys galūnių judesiai ir sąmonės netekimas.

Epilepsija turi įvairių etiologijų, kurios skirstomos į struktūrines, genetines, infekcines, metabolines, imunines ir nežinomas priežastis. Tačiau priepuolius dažnai galima veiksmingai valdyti. Tinkamai vartojant vaistus, iki 70 procentų epilepsija sergančių asmenų gali išsilaisvinti nuo traukulių.

Naudota informacija:

  1. https://xtalks.com/international-epilepsy-day-2024-new-and-promising-treatments-for-epilepsy-3719/
  2. https://internationalepilepsyday.org/2024-campaign-resources/
  3. https://lirp.cdnwebsite.com/69c0b277/dms3rep/multi/opt/Milestones+on+My+Epilepsy+Journey+-+International+Epilepsy+Day+2024+theme-1920w.jpg