Paskaitos Panevėžio rajono savivaldybės bendruomenėsė

     Š.m. rugsėjo-lapkričio mėnesiais Panevėžio rajono bendruomenėse – Velžyje, Ėriškiuose, Bernatoniuose, Naujamiestyje, Krekenavoje, Uliūnuose ir Dembavoje lankėsi lektorė Vida Valantinaitė.  Buvo skaitomos paskaitos „Traumų ir nelaimingų apsitikimų prevencija. Pirmoji pagalba“, „Vaistų ir antibiotikų vartojimo problemos. Apsinuodijimai.“, „Pirmoji pagalba apsinuodijus alkoholiu“ ir „Užkrečiamųjų ligų profilaktika“.

1 pav. Paskaita Velžyje.

(daugiau…)

Panevėžio rajone 2022 m. vyko Sveikatos stiprinimo programa, skirta širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai

 

Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2022 m. vykdė Sveikatos stiprinimo programą, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, pagal  LR SAM 2014 m. rugsėjo 22 d. įsakymą Nr. V-979 (https://eseimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/b574b900481b11e4ba2fc5e712e90cd4/asr). Sveikatos stiprinimo programa, skirta širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai (toliau – Programa), buvo vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-776 „Dėl Sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Tvarkos aprašas).

Šiais metais  Sveikatos stiprinimo programoje, skirtoje širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, dalyvavo 75 asmenys ir pilnai programą baigė 65 programos dalyviai. Programą baigusiais asmenimis laikomi asmenys, kurie dalyvavo ne trumpiau kaip 80 proc. Programos trukmė buvo  apie 2-3 mėn., po 1-2 užsiėmimus kas savaitę pagal iš anksto suderintą grafiką,  aptartas temas ir užsiėmimų trukmę.

Programos tikslas – integruojant pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vykdomą sveikatinimo veiklą efektyviau stiprinti gyventojų sveikatą, motyvuoti juos gyventi sveikiau, supažindinti su širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą ir taip sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto riziką.

(daugiau…)

Krekenavos darželinukai paminėjo sveikos mitybos dieną

     Suaugusiųjų ir vaikų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos. Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mitybos įpročiai net 25–30 proc. turi įtakos  sveikatai. Kyla klausimas, ypač vaikams, kaip išmokti tinkamai pasirinkti maisto produktus ir sveikai maitintis?

(daugiau…)

Valgymo sutrikimai

     Spalio mėn. 17 – 18 d. Ramygalos gimnazijoje, įgyvendinant Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos projektą „Sveikas ir išmanus jaunimas“ 8a, 8b ir Ia klasių moksleiviams vyko sveikos mitybos mokymai „Valgymo sutrikimai“. Mokymus vedė sveikatos ugdymo specialistas – lektorius Artiomas Šabajevas.

(daugiau…)

Sveika aplinka – sveikas aš

     Pasaulio Sveikatos Organizacija skelbia, kad mus supanti aplinka net 20% nulemia mūsų sveikatos būklę. Vaikai darželyje jau nuo mažens pratinami rūpintis savo sveikata, puoselėti aplinką. Mažieji nuolat gilina savo žinias aplinkosaugos bei ekologijos srityje, dalyvaudami jiems skirtuose užsiėmimuose, aplinkos tvarkymo talkose, akcijose.

(daugiau…)