Sveikatingumo mankštos Dembavos, Tiltagalių, Velžio ir Bernatonių bendruomenėse

       Š.m. spalio 5 – gruodžio 14 dienomis Tiltagaliuose ir Dembavoje vyko sveikatingumo mankštos su asociacijos „Sveikatos taku“ kineziterapeutais Justina Barzevičiene ir Sauliumi Paštuku. Mankštos specializuotos, buvo pritaikytos pagal kiekvieno žmogaus fizines galimybes ir amžių.

1 pav. Sveikatingumo mankštos Bernatoniuose.

(daugiau…)

Kalanetikos užsiėmimai Pažagieniuose, Pilateso – Molainiuose ir Raguvoje

     Š.m. spalio 21 – gruodžio 23 dienomis Molainiuose vyko pilateso užsiėmimai su treneriu Raimundu Dambrausku. Lapkričio 7 – gruodžio 7 dienomis kalanetikos užsiėmimai vyko Pažagienių bendruomenėje. Juos vedė trenerė Eleonora Valiuškevičė. Taip pat lapkričio 15 – gruodžio 15 dienomis sportavo ir Raguvos bendruomenė. Joje vyko pilateso užsiėmimai su trenere Daiva Dambrauskiene.

1 pav. Pilateso užsiėmimas Raguvoje.

(daugiau…)

Paskaita „Dantų ligų pasekmės ir burnos higiena” Gustonyse, Jotainiuose ir Žibartoniuose

      Š. m. lapkričio 22 Gustonyse, gruodžio 6 Jotainiuose ir gruodžio 8 dieną Žibartoniuose lankėsi Panevėžio kolegijos lektorė, burnos higienistė Rima Adomaitienė. Paskaitos metu lektorė pasakojo apie dantų ligas, kurios pradžioje gali atrodyti visai nepavojingos, tačiau jų negydant galima atsirasti daug ir rimtesnių problemų. Viena iš pagrindinių problemų – dantų apnašos ar akmenys. Dantų akmenys susidaro tuomet, kai mineralinės medžiagos, susidariusios iš seilių nusėda ant dantų apnašų ir pradeda palaipsniui kietėti. Neseniai susiformavę dantų akmenys būna gelsvi arba pilkšvi, tinkamai nesirūpinant dantimis, jie gali tapti tamsiai rudi arba juodi. Dantų akmenų pastebėti nepavyks, jei jie kaupiasi po dantenomis. Kodėl atsiranda dantų apnašos ir akmenys? Viena is pagrindinių priežasčių – nereguliarus bei neteisingas dantų valymas arba, apskritai, jų nevalymas. Taip pat įtakos turi nekokybiško šepetėlio bei netinkamos pastos naudojimas, neteisinga dantų padėtis. Daugelis maisto kramtymui naudoja tik viena žandikaulio pusė, valgo daug minkšto maisto. Kieti maisto produktai nuo dantų pašalina tam tikrą kiekį apnašų. Tuo tarpu, minkšti maisto produktai lieka tarp dantų, todėl apnašos kaupiasi lengviau.

 1 pav. Paskaita Jotainiuose.

(daugiau…)

„Saugokime vyrus“

      Š.m. rugsėjo 5-20 dienomis po Panevėžio rajoną važinėjo autobusėlis „Saugokime vyrus“. Šiuo projektu siekiama skatinti rizikos grupės vyrus patikrinti sveikatą ir atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimą. Taip pat šiuo projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į prostatos vėžio problemas bei informuoti apie ankstyvosios diagnostikos svarbą, diagnozuojant įvairias ligas.

      Mobiliojoje laboratorijoje buvo atliekami tyrimai vyrams ir moterims NEMOKAMAI pagal šias programas:

  • Programa VYRAMS: bendras kraujo tyrimas (BKT); kreatininas; prostatos specifinis antigenas (PAS); cholesterolis; gliukozė.
  • Programa MOTERIMS: bendras kraujo tyrimas (BKT); kreatininas; tireotropinis hormonas (TTH); cholesterolis; gliukozė.

Taip pat buvo atliekami pavieniai tyrimai: bendras kraujo tyrimas (BKT); gliukozė; cholesterolis; kreatininas; prostatos specifinis antigenas (PAS); tireotropinis hormonas (TTH); laisvas tiroksinas (LT4).

       Panevėžio rajone buvo ištirti 865 gyventojai, iš jų – 447 vyrai ir 422 moterys.

(daugiau…)

Mitybos specialistės Ilonos Kuodienės paskaitos Uliūnuose, Šilagalyje, Žibartoniuose ir Molainiuose

     Š.m. spali ir lapkritį Panevėžio rajono bendruomenėse lankėsi „Mitybos džiunglių” įkūrėja, gydomosios mitybos specialiste Ilona Kuodienė. Uliūnuose ir Šilagalyje  lektorė skaitė paskaitas „Virškinimo sistemos sutrikimai ir jų sprendimo būdai“, o Žibartoniuose ir Molainiuose  – „Vyresnio amžiaus žmonių mityba“.

1 pav. Paskaita Žibartoniuose

(daugiau…)

Paskaitos Panevėžio rajono savivaldybės bendruomenėsė

     Š.m. rugsėjo-lapkričio mėnesiais Panevėžio rajono bendruomenėse – Velžyje, Ėriškiuose, Bernatoniuose, Naujamiestyje, Krekenavoje, Uliūnuose ir Dembavoje lankėsi lektorė Vida Valantinaitė.  Buvo skaitomos paskaitos „Traumų ir nelaimingų apsitikimų prevencija. Pirmoji pagalba“, „Vaistų ir antibiotikų vartojimo problemos. Apsinuodijimai.“, „Pirmoji pagalba apsinuodijus alkoholiu“ ir „Užkrečiamųjų ligų profilaktika“.

1 pav. Paskaita Velžyje.

(daugiau…)