Pirmosios minutės, kol atvyks greitosios pagalbos specialistai į nelaimės vietą, gali būti gyvybiškai svarbios ir nulemti ne tik nukentėjusiojo tikimybę išgyventi, bet ir tolimesnį gijimą. Todėl kiekvienas žmogus turėtų mokėti suteikti pirmąją pagalbą tiems, kuriems jos prireikia. Ramygalos gimnazijoje birželio 6 dieną 7a ir 7b klasės mokiniai dalyvavo pirmos pagalbos mokymuose, kuriuos pravedė gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė.

     Mokymų metu mokiniai mokėsi, kaip teisingai įvertinti nukentėjusio būklę. Mokomojo manekeno pagalba susipažino su gaivinimo žingsniais, kai nukentėjusysis yra netekęs sąmonės, bet kvėpuoja ir kitu atveju, kai netekęs sąmonės ir nebekvėpuoja. Mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą, išorinį širdies masažą, „užspringimo liemenės“ pagalba mokėsi padėti užspringusiam žmogui. Buvo mokomasi suteikti pirmąją pagalbą įkandus gyvatei, įgėlus vabzdžiams, nudegus, nušalus, lūžus kaulams. Aiškinomės kaip padėti žmogui, kai ištinka šokas, epilepsijos priepuolis, diabetinė koma.

     Šių mokymų tikslas – atkreipti dėmesį į pirmos pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant padėti ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Danguolė Urbonienė