Rugsėjo 9 dieną Piniavos mokyklos – darželio Bernatonių skyriaus „II ikimokyklinės“ grupės ugdytiniams vyko visuomenės sveikatos specialistės Valentinos užsiėmimas „Mokausi plauti rankytes“. Per nešvarias rankas plinta net apie 80 proc. infekcinių ligų. Tyrimų duomenimis, rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis. Todėl labai svarbu nuo mažumės mokyti vaikus tinkamos rankų higienos.

     Pamokėlės  metu specialistė priminė, kas yra kasdieninė asmens higiena, kodėl privalu laikytis geros higienos reikalavimų ir, kad plaunant rankas, galima apsisaugoti nuo įvairių užkrečiamų ligų. Vaikai užsiėmimų metu žiūrėjo filmuką apie netvarkingą mergaitę, kuri nenorėjo plauti rankų. Vėliau visi aktyviai atliko įvairias užduotėles susijusias su rankų higiena, mokėsi rankų plovimo judesių. Džiugu, jog darželinukai daug žino apie rankų higieną ir noriai atsakinėja į pateiktus klausimus.

     Užsiėmimo metu atlikome eksperimentą – vaikai turėjo teisingai ir kruopščiai nusiplauti rankas, o kad patikrinti kokybę, prieš rankų plovimą ant jų užbarstėme specialių miltelių, kurie turi fluorescuojančių savybių. Po plovimo rankas patikrinome su UV lempa ir pamatėme, kam pavyko rankas kruopščiai nusiplauti, o kam reikėjo pakartoti.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė