Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras įgyvendino “Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos didinimo mokymus“ Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ nuo 2022-03-10 iki 2022-12-16.


Mokymų tikslas: tai yra 40 valandų vykstantys mokymai, kuriais siekiama gerinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą. Šie įgūdžiai reikalingi spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.

Programos organizavimo tvarka: Mokymai vykdomi 3–8 mėnesius rengiant mokymų užsiėmimus darbuotojams  ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Mokymai vykdomi iki 12 darbuotojų grupei (toliau – grupė). Minimalus grupės narių skaičius yra 8. Praėjus 3 mėnesiams po mokymų pabaigos, komanda susitinka su grupe ir aptaria, kaip jai sekėsi įgyvendinti rekomendacijas, su kokiais iššūkiais buvo susidurta bei prireikus konsultuoja kitais susijusiais klausimais. Paskutinį susitikimą išduodami baigiamieji diplomai, kurie yra patvirtinti SAM (sveikatos apsaugos ministerijos) ir įskaitomi i kvalifikacinio kėlimo reikalavimus įvairių sričių specialistams.

Darželio darbuotojai liko patenkinti mokymų kokybe ir paslaugomis. Praktiniai užsiėmimai vyko grupelėse, porose, informacija suteikta naudojant vaizdo medžiagos peržiūrą, atliekami testai, medžiaga pateikta skaidrėse ir atspausdinta.

Mokymus vykdė: Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos didinimo mokymų veiklą vykdė ,,Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ specialisčių komanda (toliau-komanda). Komandos narės Gintarė ir Vitalija mokymus įgyvendino nuo 2022-03-10 iki 2022-12-16

Mokymų trukmė – 40 valandų:

  1. Pirmas mokymų užsiėmimas (ne mažiau kaip 2 val.)
  2. Dalyvavimas nuotoliniuose mokymuose, skirtuose psichikos sveikatos raštingumui didinti (8 val. trukmės mokymai)
  3. Kiti mokymų užsiėmimai (kiekvienas ne mažiau kaip 2 val.)
  4. Paskutinis mokymų užsiėmimas (ne mažiau kaip 2 val.)
  5. Konsultacijos dėl rekomendacijų įgyvendinimo pasibaigus mokymams
  6. Mokymų ilgalaikio poveikio vertinimas

Kokią naudą gaunate sudalyvavę mokymuose?

Remiantis ataskaitos duomenimis darbuotojai teigia:

  1. Kad didėja darbuotojų psichikos sveikatos raštingumas.
  2. Tokie mokymai turėtų būti tęsiami toliau, ir ilgesniam laikui.
  3. Didėja darbingumo rodiklis.
  4. Padeda išanalizuoti konfliktus vykstančius darbo aplinkoje..

Jei norite dalyvauti mokymuose: Mokykla, norinti, kad darbuotojams būtų vykdomi mokymai, raštu kreipiasi į Biurą. Yra pasirašoma bendradarbiavimo sutartis tarp Biuro ir mokyklos, kurioje nurodoma mokymų trukmė, susitikimų dažnumas, grupės dydis.

Mokymų darbuotojams organizuoja savivaldybės teritorijoje veikiantis visuomenės sveikatos biuras arba kitos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  (toliau – Biuras).

Dėl platesnės informacijos kreipkitės į Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės biuro stiprinimo specialistę Tomą Pulokaitę.
Kontaktai: el. p. 
[email protected], tel.  (8 45) 43 30 78 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė