Psichinė sveikata yra lygiai taip pat svarbi kaip ir fizinė sveikata. Mes visi esame veikiami išorinių veiksnių, kurie trikdo mūsų pusiausvyrą ir sukelia stresą. Dažniausiai neigiamai veikia ilgalaikis stresas. Nežinant kaip išlaikyti gerą psichologinę būseną ir susidoroti su stresu, per ilgą laiką galime smarkiai pakenkti savo organizmui.

     Gruodžio 7 dieną Paliūniškio pagrindinės mokyklos sporto salėje skambėjo gongų garsai. Vyresnių klasių mokiniai gavo progą  susipažinti su gongų specialistu Valdu Aleksandravičiumi. Meistras, gongų pagalba, mokė atpalaiduoti ne tik kūną, bet ir mintis. Seanso metu buvo girdėti nuostabūs gongo bei „dainuojančių“ dubenų garsai. Ši muzikos terapija padeda žmonėms, kurie jaučia stresą, patiria sunkią emocinę būseną, prastai miega, nerimauja. Taip pat malonūs garsai padeda atsipalaiduoti, subalansuoti save ir atrasti vidinę harmoniją, sustiprinti kūną ir sielą. Gongo bei „dainuojančių“ dubenų garsai naudojami ne vien sielai nuraminti, bet ir žmonėms su psichiniais negalavimais ar sergančiais onkologinėmis ligomis gydyti.  Kadangi gongų stipri vibracija pasklinda po visą mūsų kūną, kitame salės gale galėjai girdėti garsus, jausti vibracijas, lyg jie būtų išleidžiami prie pat tavo ausies.

     Šiuolaikinis jaunimas didelę dalį laisvalaikio praleidžia elektroninėse erdvėse, todėl labai svarbu išmokti atsipalaiduoti, leisti pailsėti ne tik kūnui, bet ir sielai. Gongų terapija į ramybės būseną nuvedė mus visus. Norint  turėti naudą iš šios terapijos, reikia dalyvauti keliuose seansuose, aiškino specialistas. Mes pabandėme kitokį atsipalaidavimo būdą, abejingų nebuvo ir patiko visiems mokiniams.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Irena Kuklierytė