Ačiū diena

     Sausio 11-oji tarptautinė ačiū diena. JTO ir UNESCO iniciatyva žodis „ačiū“ tapo pasauline diena, nes skambant bet kuria kalba tai mandagiausias žodis pasaulyje. Ar žinojote, koks žodis buvo išrinktas gražiausiu lietuvišku? Žinoma, kad „ačiū“. Žodis, sutirpdantis bet kokį priešiškumą, žodis, lemiantis draugystės pradžią, žodis, kuriuo išreiškiamas mandagumas už kažką arba kas tau padėjo.

    Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos bendruomenė aktyviai įsitraukė į AČIŪ dienos paminėjimą. Ikimokyklinės grupės „Strazdaniukų“ ir „Spinduliukų“vaikai kalbėjosi, kodėl reikia sakyti ačiū, iš pagalbinių priemonių dėliojo šį žodį.Pirmokai piešė piešinius su žodeliu „ačiū“, antrokai padėkos žodžius eilėmis skyrė mamai, tėčiui, mokytojai, Tėvynei, gamtai,.Trečios klasės mokiniai piešė padėkos atvirukus ir per juos išreiškė įvairias padėkas, po to papuošė jais fojė stovintį medį.Ketvirtos klasės mokiniai aptarė skaitė ir aptarė knygelę „Kaip išmokyti savo drakoną sakyti Ačiū“ ir mokėsi jį tarti kitomis pasaulio kalbomis.

      Apie AČIŪ dieną galima sužinoti ir pamatyti I gimnazijos klasės gimnazistų kurtame vaizdo įraše. Ir noriu padėkoti gimnazistams: NikuiZelionkai, Mantui Juodiškiui, Žygimantui Žilėnui, klasės vadovei Juditai Saltonienei už geranoriškumą ir aktyvumą, minint šią dieną.

AČIŪ VISIEMS DALYVAVUSIEMS.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Rapkevičienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *