Atnaujinama psichikos sveikatos centrų paslaugų teikimo tvarka

Gyventojai galės gauti daugiau konsultacijų nuotoliniu būdu arba namuose, centrams sudaromos sąlygos teikti paslaugas arčiau žmonių gyvenamosios vietos.

Siekiant toliau gerinti psichikos sveikatos paslaugų prieinamumą, sudaryta galimybė plėsti paslaugas, teikiamas nuotoliniu būdu. Iki šiol pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas nuotoliniu būdu galėjo teikti tik psichiatras, vaikų ir paauglių psichiatras bei medicinos psichologas. Atnaujinta tvarka numato galimybę nuotolines konsultacijas teikti ir kitiems psichikos sveikatos centro specialistams, t. y. psichikos sveikatos slaugytojui ir socialiniam darbuotojui.

Psichikos sveikatos centre paslaugos teikia gydytojo psichiatro, psichikos sveikatos slaugytojo, socialinio darbuotojo ir medicinos psichologo komanda. Rekomenduojama, kad komandoje būtų ir gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras. Komandoje taip pat gali būti atvejo vadybininkas ir kiti specialistai, kurių veikla susijusi su asmens sveikatos priežiūra. Psichikos sveikatos centrų adresus ir kitos naudingos informacijos psichikos sveikatos tema galima rasti tinklalapyje www.pagalbasau.lt.

Šaltiniai: Sveikatos apsaugos ministerija

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė