Burnos higiena

   Sveiki, tiesūs ir balti dantys suteikia pasitikėjimo jausmą, lengvina bendravimą, tikslų siekimą ir pagerina bendrą estetinį įvaizdį. Pirma ir svarbiausia taisyklė, siekiant išlaikyti blizgančius ir sveikus dantis, yra reguliari ir tinkama burnos higiena. Kasdienis dantų valymas, naudojant tinkamą šepetėlį ir dantų pastą, padės pašalinti maisto likučius ir bakterijas bei išvengti dantų ėduonies ir kitų burnos sveikatos problemų.

 

     Vasario 26 dieną Upytės ir Paliūniškio pagrindinėse mokyklose apie burnos higieną pasakojo lektorė Daiva Marazienė. Paskaitose dalyvavo vyresnių klasių mokiniai, todėl buvo kalbama ir apie rūkymo žalą dantims ir burnos gleivinei. Tabako dūmų traukimo žala į plaučius tuo nesibaigia. Rūkymas žaloja viso organizmo sveikatą. Audinių regeneravimui būtinas deguonis, o rūkalių kraujotakoje deguonies yra žymiai mažiau nei reikalinga. Bet kokios chirurginės intervencijos reikalaujančios procedūros, pavyzdžiui danties traukimas, dantenų operacija, rūkaliams užtrunka ilgiau ir yra sudėtingesnės. Be to, dėl lėto gijimo didėja pakartotinės infekcijos rizika. Todėl rūkantiems tenka dažniau rauti dantis, nes ne visada įmanoma juos sugydyti.

     Prevencija odontologijoje –  tai tinkama dantų priežiūra, reguliarūs vizitai pas burnos specialistus, ankstyvi teisingos priežiūros įgūdžiai, visavertė mityba ir sveikas, be žalingų įpročių, gyvenimo būdas. Jei reguliariai lankysimės profilaktinei dantų apžiūrai ir burnos higienai – užtikrintai apsaugosime savo dantis nuo įvairių ligų, o ypač nuo dantų ėduonies ir skaudžių jo padarinių – dantų praradimo.

Visuomenė sveikatos priežiūros specialistė

Irena Kuklierytė