Dantų priežiūros ABC

      Ramygalos gimnazijos 1 – 6 klasių mokiniai dalyvauja visuomenės sveikatos rėmimo  projekte „Dantų priežiūros ABC“. Šio projekto tikslas – užtikrinti, kad ugdymo įstaigoje mokiniai formuotų teisingus burnos higienos įpročius ir įgūdžius ir juos pritaikytų kasdieniniame gyvenime.

       Rugsėjo 22 dieną, gimnazijoje 4a ir 4b klasės mokiniams vyko pamokėlės apie burnos higieną, kurias vedė burnos higienistė Gerda Tarulienė.

      Higienistė mokiniams pasakojo apie dantų priežiūros svarbą, dažniausiai pasitaikančias dantų ligas ir jų atsiradimo priežastis. Diskutavo su mokiniais apie žalingą ir tinkamą mitybą ir kaip mityba lemia dantų ir burnos sveikatą. Juk dantų ėduonis – netinkamos elgsenos liga, kuri priklauso nuo paties žmogaus. Higienistė papasakojo ir parodė, kaip taisyklingai reikia valytis dantis, kokį dantų šepetėlį pasirinkti, kaip naudotis dantų siūlu ar reikalingas dantų skalavimo skystis, koks yra vieno danties šepetėlis ir kam jis skirtas ir t.t. Užsiėmimo pabaigoje vaikai valėsi dantis, po to tikrino dantų švarą specialiomis tabletėmis, kurios blogai nuvalytų dantų apnašas nudažo raudona ar mėlyna spalva. Burnos higienistė Gerda pasidžiaugė mokinių žiniomis ir visiems įteikė diplomus už išklausytą burnos higienos mokymo programą, bei sulaukė pažado nuolat rūpintis savo dantimis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Danguolė Urbonienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *