Dantukų švara

     Naujamiesčio lopšelio- darželio „Bitutė“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikams buvo pravesta pamokėlė apie dantų priežiūrą „Dantukų švara“. Kasdieninė dantų priežiūra yra procedūra, kurios svarba skiepijama nuo pat tada, kai išdygsta pirmieji dantukai. Žinoma, jais iš pradžių rūpinasi tėveliai, vėliau tuo užsiima patys vaikai su tėvų pagalba, o galiausiai dantukų švara tampa vaikų atsakomybe. Darželinukams pakartota kelis kartus per dieną ir kaip reikia valytis dantis, kokią naudoti dantų pastą bei šepetėlį.

     Per pamokėlę vaikai prisiminė, kokie maisto produktai yra naudingi dantims, o kurie kenkia, minkštomis daržovėmis  „maitinome“ dantų muliažą. Taip vaikai suprato, kad daržovės, vaisiai ir uogos labai reikalingi net ik dantukams, bet ir visam organizmui.

     Sveikatai nepalankus maitinimasis, per didelis cukraus vartojimas, netinkamas dantų valymas sukelia vaikams kariesą(dantų ėduonį), dėl to juntamas didelis skausmas ir tada tenka apsilankyti pas odontologą. Dažnai vaikai labai nemėgsta odontologinio gydymo ir, kad to išvengti, reikėtų kruopščiai prižiūrėti burnos ertmę bei apsilankyti pas odontologą 1 kartą per metus profilaktiniam patikrinimui. Vaikams paaiškinta, kad sveiki dantukai padeda geriau sukramtyti maistą, aiškiai kalbėti bei estetiškai atrodyti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jūratė Čerškienė